Rūtą Mikelkevičiūtę bandė apgauti telefoniniai sukčiai: „Žaiskite ta pačia korta“

Rūta Mikelkevičiūtė / V.Skaraičio ir asmeninio albumo nuotr.
Rūta Mikelkevičiūtė / V.Skaraičio ir asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Telefoniniai sukčiai – ne naujiena, tačiau kad ir kiek apie tai garsiai kalbama, vis tiek atsiranda žmonių, kurie, deja, užkimba ant jų kabliuko ir nukenčia finansiškai. Džiugu, tačiau į tokių sukčių pinkles neįkliuvo televizijos laidų vedėja Rūta Mikelkevičiūtė – sulaukusi tokio skambučio ji ne tik nepatikėjo tuo, kas kalbama, bet ir pamokė sukčiauti bandžiusią moterį.

Savo patirtimi R.Mikelkevičiūtė su bičiuliais ir sekėjais pasidalino socialiniuose tinkluose. Žinoma moteris tikisi, kad tai padės dar ir dar kartą atkreipti patiklių žmonių dėmesį nepasitikėti nežinomais numeriais skambinančių, keistai prisistatančių asmenų kalbomis, išlikti budriems.

Pačiai Rūtai tai pavyko su kaupu – ji ne tik nepatikėjo apsimetėle, bet ir, tikėtina, ją kiek pamokė. Savo patirtimi ji sutiko pasidalinti ir su Žmonės.lt skaitytojais.

Rūtos Mikelkevičiūtės akistata su telefoniniais sukčiais:

„Pagaliau ir aš sulaukiau sukčių skambučių. Labai draugiškai, tiesa, ir labai trumpai, pasikalbėjome. Sakau, gal mano patirtis jums pravers? Taigi, pasakoju. Beje, visas pokalbis vyksta rusų kalba. Sėdžiu sau kirpėjos krėsle, skaitau ir, tik dzin telefonas:

­ – Laba diena, Rūta..., – taip taip, vardu kreipiasi tokia užsukta ir energinga moteris. Pavardę, suprantu, buvo sudėtinga ištarti. O gal čia toks bendravimo stiliukas? Tokia draugė, artima, net familiari, na , kad greičiau pasitikėjimo įgaučiau? Majivelniai tos mano pavardės. Klausau toliau.

– Jus trukdo Irina...., – moteris variklis savo pavardę sumala taip, kaip baltarusiška mano mėsos malimo mašinėlė. Nieko nesuprantu, bet išgirstu lemtingą sakinį.

– Jus, gerbiamoji, trukdo iš finansų apsaugos departamento!

Ūmai viduje pradedu juoktis, nes nesuprantu kurio? Ir kodėl viskas rusų kalba? Ir tai – made my day – užvedė mano komunikacijos ir smalsumo motorą. Pasigalandu liežuvį ir pabalnoju savo rusų kalbą akcentuku, pertraukiu energingąją Iriną ir „perimu pokalbį į savo rankas“. Finansai man neįdomūs. Man patinka bendrauti! Ir dar rusų kalba! Galiu praturtinti ir palavinti savo rusų kalbą – įgūdžiai juk prastėja. Todėl džiaugsmingai rusiškai Irinai sakau:

Nuuuuu, ponička, kodėl Romoje pati sėdi?

Kitoje ragelio pusėje stoja tyla. Aš varau toliau.

– Klausyk, brangioji, ko ten toje Romoj sėdi, matau tave, nuuuu? Ir dar šampę geri!

Kitoje ragelio pusėje kažkokia sumaištis ir pasimetimas. Gal dairosi, kas ją seka? Tada išgirstu trumpą:

– Kur aš sėdžiu?

– Romoj sėdi, matau tave. Šampę geri! Ateinu pas tave – džiugiai sakau Irinai. Ragelyje išgirstu pypt-pypt. Daugiau skambučio nesulaukiau.

Kai jums pasuks iš finansų apsaugos departamento, žaiskite ta pačia korta. Ji tau meluoja ir tu meluok. Nulaužk pokalbio ašį. Dar geriau – apsimesk, kad nieko nesupranti. Net ir sukčiai turi kantrybės ribas. O tikra informacija tave tikrai pasieks“, – pataria R.Mikelkevičiūtė.

Po šiuo žinomos moters pasisakymu pasipylė komentarai – žmonės dalijosi panašia savo patirtimi apie sulauktus sukčių skambučius: vieniems neva skambino banko darbuotojai, kitiems policija... Džiugu, kad dauguma besidalijančių teigia supratę, kad skambutis „netikras“ ir taipogi sukčius pamokę.