Rūta Mikelkevičiūtė: „Kiekvienas Lietuvos vaikas gali labai daug“

Rūta Mikelkevičiūtė / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Saulėtą popietę Vingio parke susirinkusieji galėjo stebėti kaip parke šėlo žinomas televizijos veidas Rūta Mikelkevičiūtė su būriu vaikų iš organizacijos „Gelbėkit vaikus“ ir mokinių iš karjeros ugdymo agentūros „Mokinio karjera“. Rūta su vaikais filmavosi padėkos Lietuvos žmonėms vaizdo klipe, kurį LNK televizijos žiūrovai išvys jau visai netrukus.

Per septynerius metus LNK televizijos žiūrovai organizacijos „Gelbėkit vaikus“ remiamiems Lietuvos vaikams ir šeimoms jau paaukojo daugiau, nei 1 mln. Eur, o už juos atlikti darbai pakeitė ir vis dar keičia tūkstančių Lietuvos vaikų gyvenimus.

„Daugiavaikei šeimai padovanoti nauji namai, todėl vaikai gali augti ne globos namuose, o su savo tėvais; sumokėta už mokslus gabiai ir savo svajonės atkakliai siekiančiai skurdžiai gyvenančios šeimos mergaitei; atokiame vienkiemyje gyvenančiai šeimai, geriamą vandenį net kelis kilometrus veždavusiai arkliu, iškastas šulinys,“ – visi šie ir panašūs darbai, kurių kartu su organizacija „Gelbėkit vaikus“ atlikome labai daug, padeda gydyti vaikų sielos žaizdas, kuria glaudesnį tėvų ir vaikų ryšį, skatina vaikus tikėti pasauliu ir juos supančia aplinka“, – vardija R. Mikelkevičiūtė.

„Lietuvoje ties skurdo riba gyvena vis dar daugiau nei 130 000 vaikų, o tokiai mažai šaliai tai yra labai didelis skaičius! Teko matyti ne vieną straipsnį, kuriame sakoma, kad skurdas vaikystėje tiesiogiai veikia vaiko smegenis, silpnina vaikų atmintį, žlugdo orumą, sunkina emocijų kontrolę. Tai net moksliškai įrodyta!“ – dalijasi Rūta.

„Vis dar daugiausia kalbame vaikų kūno, o ne apie jų sielos žaizdas, dažnai pamirštame, kad vaikams reikia ne tik duonos,“ – sako Rūta ir priduria, kad šiandien namie tėvų mušamam būsimam gydytojui ar į mokyklos ekskursiją dėl skurdo nevažiuojančiai būsimai teisininkei taip pat reikia visų mūsų pagalbos, nes užaugę šie vaikai kurs Lietuvą. „Kiekvienas Lietuvos vaikas gali labai daug, mūsų visų pareiga yra jam padėti atskleisti savo potencialą,“ – priduria populiarioji TV laidų vedėja.

„Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ ir LNK televizijos vardu sakau: Ačiū jums! Kartu mes pakeisime savo šalį, nes kuo šviesesnė vaikystė – tuo tvirtesnė mūsų ateitis,“ – dėkoja Rūta.

Skaitykite daugiau