Rūta Mikelkevičiūtė kviečia prisidėti prie vėžiu ir kitomis sunkiomis ligomis sergančių vaikų gerovės

Rūta Mikelkevičiūtė
Šaltinis: Žmonės
AA

Ketvirtadienį televizijos laidų vedėja Rūta Mikelkevičiūtė savo socialiniuose tinkluose kreipėsi į ją sekančius žmones ir draugus. Laidoje „Valanda su Rūta“ šiandien vakare per LNK išgirstos istorijos nepaliks nė vieno abejingo. Prie šių istorijų herojų ir jų likimo vaikų gerovės galime prisidėti visi.

„Mieli mano draugai, nedraugai, sekėjai ir nekentėjai. Kad ir kas jūs ... Kviečiu visus jus prisidėti prie vėžiu ir kitomis sunkiomis ligomis sergančių vaikučių gerovės. Santaros klinikų Vaikų ligoninės Onkohematologijos skyriuje reikia rekonstruoti 8 palatas. Tai padaryti labai paprasta: 1490 – 2 eur. Būkite geri, nesiginčykime – gali būti tokios palatos, kokios yra ir dabar: jose nelyja, nepučia, yra lovos, yra vietos. Bet geriau apkabinkite savo brangius žmones ir, jei galite, prisidėkite! Juk 2 eur – tai kavos puodelis. Tos palatos tampa antraisiais ligoniukų namais. Pažiūrėkite kaip jos atrodo. O šį vakarą kviečiu įsijungt LNK. 20.00 val. – reikia jūsų pagalbos. 

Vėžiu susirgęs kompozitorius Stano sako: „Gali išgyventi bet kokį skausmą, jei gali juo su kuo nors pasidalint”. O čia tik kelios istorijos iš vakaro laidos... Joeliui vos treji… Kaip tik dabar mažylis po kaulų čiulpų transplantacijos. Tai buvo vienintelis kelias... Kai mes filmavome, Joelis siautė po namus. Niekada nepasakytumei, kad dūkstančio mažylio tokia diagnozė. Berniuko tėvai – tikintys žmonės. Jie sako, kad tik dėl tikėjimo nepalūžta ir dėkoja visiems, kurie mintimis su jais. „Ligoninėje tėvams labai reikėtų koplytėlės”, – prasitarė Joelio tėtis. 

34-erių velniškai gražiai nuaugęs Rytis pakyla nuo krėslo ir su gėlių puokšte palinksta link gydytojos Sigitos Stankevičienės. Aš dar kartą žvilgteliu į fotografijas savo rankose – ar čia tikrai tas pats Rytis? Jose jis tik 14-os metų, plika galva. To meto diagnozė – kraujo vėžys, leukemija. Rytis prisimena: „Prieš 20 metų ši medikė išgelbėjo man gyvybę. Pamenu, dingo vaizdas ir liko tik garsas...“ Bet gydytoja skr. Ved. Sigita prisimena gerokai daugiau nei Rytis. 

Aš žnybiu sau į šlaunį, kad susivaldyčiau, kai Ina, 16-metės Austėjos mama, prisimena kas nutiko prieš gerus metus. „Kai sužinojau dukters diagnozę, per naktį turėjau pasiruošti morališkai ir finansiškai. Ar įmanoma? O kur tu, žmogau, dingsi?“

Pati Austėja šypsosi balta šypsena ir milžiniškomis akimis, ir ramina mamą. „Tai nėra mano liga”, – sako paauglė. Ir ji turi būti teisi“, – rašo Rūta ir viliasi, kad artėjančios Kalėdos įkvėps žmones geram darbui.

Sąskaitos Nr. norintiems prisidėti: LT 487300010156930254 Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda“.

Skaitykite daugiau