Rūta Mikelkevičiūtė Lietuvos miškuose susidūrė su kraupia realybe

Rūta Mikelkevičiūtė savaitgalį praleido miške / Asmeninio archyvo nuotr.
Rūta Mikelkevičiūtė savaitgalį praleido miške / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-04-25 13:14
AA

Televizijos laidų vedėja Rūta Mikelkevičiūtė socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo jautria žinute. Moteris apkeliavo Lietuvos miškus ir ją pribloškė, kaip negailestingai jie šiuo metu kertami.

R. Mikelkevičiūtė į kelionę po miškus leidosi tikrindama pelėdų inkilus. Su kompanija įveikusi nemažą atsumą tam, kad pagelbėtų pavasarį pelėdžiukus perinčioms pelėdoms, ji susidūrė su kraupia realybe.

„Be jokių ceremonijų ir gailesčio kertami Lietuvos miškai. Tiesiog plyšta širdis matant, kaip atsiveria iškirstos plynės, o iš miško telikę bruzgynai! Milžiniški plotai iškirstų miškų. Kaip netausojama sava gamta”, – guodėsi R. Mikelkevičiūtė.

Rūta Mikelkevičiūtė savaitgalį praleido miške / Asmeninio archyvo nuotr.

Moteris priminė, kad dabar yra pats perėjimo metas ir gailėjosi, jog verslininkams į tai nusipjauti. Miškus jie kerta čia ir dabar.

„Net patys kirtėjai stebisi tokiu gobšumu – sako, kad taip žiauriai dar dar niekada nebuvo kertami miškai.“

Rūta drauge su ornitologu Dariumi Musteikiu visą dieną praleido stebėdama, kaip jis žieduoja pelėdas. „Fantastiškas jis žmogus. Gera matyti, kaip apskaitininko ir finansininko darbą dirbantis Darius su savo priekaba dunda per miško keliukus. Priekaboje – viskas, ko reikia paukščiams. Ir viskas iš savo kišenės – taip jis nuo mokyklos laikų! Kiek pasakojimų iš jo išgirdome apie paukščius! Kai matai tokius žmones, kurie myli, ką daro, gamtą, ją saugo, rūpinasi – geras jausmas palieka ir dar didesnis apmaudas dėl tų, kuriems eurai akyse. Kad jus kur gyvatės sugeltų, sako, negalima taip, bet negaliu patylėti.“

R. Mikelkevičiūtė paragino žmones grožėtis pavasarį bundančiu mišku, kadangi greitai jo gali ir nelikti.

Rūta Mikelkevičiūtė savaitgalį leido grožėdamasi miškais (10 nuotr.)
+4