Rūtą Mikelkevičiūtę pribloškė prašymas susimokėti už galimybę atsidurti „Elle“ viršelyje

Rūta Mikelkevičiūtė
Rūta Mikelkevičiūtė
Šaltinis: Žmonės
2020-10-05 14:45
AA

Televizijos laidų vedėja Rūta Mikelkevičiūtė (47) sulaukė netikėto užsienio fotografo pasiūlymo – tapti tarptautinio žurnalo „Elle“ viršelio veidu. Tiesa, už šią paslaugą, kaip paaiškėjo, moteriai tektų pakloti įspūdingą sumą.

„Aš nežinau, gal čia netikras žmogus. Gal čia sukčiai tokiais laikais kraunasi pinigus? Bet štai, kiek tai kainuoja“, – kalbėdama su Žmonės.lt pasakojo ji.

Nuostabą sukėlusia istorija R.Mikelkevičiūtė pasidalijo savo „Facebook“ paskyroje. Moteris paviešino susirašinėjimą su tarptautinio lygio žurnalo fotografu.

„Turbūt reikia džiaugtis, kai gauni pasiūlymą papuošti tarptautinio ženklo žurnalo viršelį svečioje šalyje? Galėsiu puikuotis dabar ir girtis – va, matot? Na ir kas, kad aš nesu modelis ir mano asmenybė tikrai nerūpi svetimos šalies skaitytojoms – toks pasiūlymas glosto mano savimeilę! Juk šiuos žurnalus puošia ir pasaulinio lygio garsenybės, topmodeliai.

Bet, koks jausmas turi kilti, kai gauni ir sąskaitą – pavyzdžiui, nuo 7000 iki 25000 eurų? Priklauso, ko madam norėtų – „puošti“ internetinę versiją (bus pigiau) ar tradicinį popierinį žurnalą? Ups“, – emocijų neslėpė ji.

Rūta Mikelkevičiūtė/ Viganto Ovadnevo nuotr.

R.Mikelkevičiūtė prisiminė, kad visai neseniai panašioje situacijoje atsidūrė ir žinomas modelis Deimantė Guobytė. Moteris tikino, kad žurnalo viršelio veidu jai tapti siūlė tas pats žmogus.

„Dievaži, smalsu pasidarė man, kaip čia yra? Juo labiau, kad dar visai neseniai žinomas modelis Deimantė Guobytė viešai piktinosi gavusi panašaus pobūdžio pasiūlymą! 25 tūkstančiai ir tu – viršelio žvaigždė!

„Nežinau, kokiam burbule gyvenau, bet tik prieš metus sužinojau, kad vyksta toks verslas, kaip mados žurnalų viršelių prekyba. Ne vien užsienietės juos perka, bet ir lietuvės, kurios nori apsimesti modeliais dėl vienų ar kitų priežasčių“, – piktinosi modelis.

Rūta Mikelkevičiūtė/ Viganto Ovadnevo nuotr.

Todėl ėmiau kalbėtis su fotografu – taip jis prisistatė – apie jo pasiūlymą. Kokios sąlygos? 7 tūkstančiai eurų už online, 25 tūkstančiai eurų – už popierinį variantą. Ar čia normali praktika susimokėti „modeliams“ už viršelius patiems, paklausiau? Atsakymas – taip, jei turi ryšių! Hmmm. Sakau jam, kad aš nesu modelis! Jis man atgal – nesvarbu, juk buvai „ant viršelių“, atrodo gerai! Na, ačiū, ačiū, bet niekada už tai nesu susimokėjusi!

Rūta Mikelkevičiūtė (60 nuotr.)
+54

Tyrimo nedariau, siūlytojo asmenybės nuodugniai netikrinau – tik tiek, kas yra jo Instagramo paskyroje. O ten – gausybė žurnalų viršelių. Sulyginom asmenį ir laiškus su Deimante – tas pats ir kainos tokios pačios. Ar čia tikrai normali praktika? Ką mano mūsų žurnalų redaktoriai?

Gal čia pandemija verčia suktis žurnalus ir fotografus iš neretai tikrai dramatiškos padėties, o gal čia tiesiog sukčius, kuris gaudo garbėtroškas, norinčias įsirėminti žurnalo viršelį su savimi? Ir fotografijos net nepasiekia redakcijos – nei pinigų, nei nuotraukos, nei pasipuikavimo! O ką jūs manote apie tai? Gal tikrai visai normali situacija – ir viršelio mergina laiminga, ir fotografas, ir žurnalas?“ – retoriškai klausė R.Mikelkevičiūtė.