Rūta Mikelkevičiūtė prisiminė vaikystėje tragedija vos nesibaigusį įvykį: „Būčiau mirusi, jei ne mama“

Rūta Mikelkevičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.
Rūta Mikelkevičiūtė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-06-15 20:59
AA

Prieš keletą savaičių Dubajaus restorane užspringusios Rūtos Mikalauskaitės mirtis sukrėtė visą Lietuvą. Ne išimtis ir televizijos laidų vedėją Rūtą Mikelkevičiūtę. Žurnalistė prisiminė vaikystėje tragedija vos nesibaigusį nutikimą, kai ją užspringusią išgelbėjo tik žaibiškai į situaciją sureagavusi mama. Šiandien televizijos laidų vedėja ragina netingėti ir pasidomėti būdais, kaip padėti užspringusiam žmogui.

Prisiminimu apie siaubingą vaikystės įvykį R.Mikelkevičiūtė pasidalijo socialiniuose tinkluose. Šiuo įrašu žurnalistė sutiko pasidalinti su portalu Žmonės.lt.

„Kai užspringusi JAE restorane Rūta Mikalauskaitė mirė taip ir nepabudusi iš komos, nerašiau apie savo patirtį sąmoningai, bet kai pamačiau kitą antraštę, nusprendžiau papasakoti. Kodėl? Nes taip gali nutikti visiškai lygioje vietoje bet kam!

Aš iki šiol atsimenu tą jausmą, nors tai nutiko, kai man buvo vos 6-eri. Jei ne mano mama, kuri tuo metu galėjo būti virtuvėje, bet kur, tik ne tame pačiame kambaryje, būčiau mirusi.

O situacija tokia paprasta, tokia apmaudžiai kasdienė, kad apie tokius pavojus niekada nepagalvotum! Kur tai matyta numirti ramiai sau piešiant ir valgant!? Dabar aš  neleidžiu savo vaikams valgant dūkti, lakstyti, kažkaip vaipytis, o kai jie valgo apelsinus – man prasideda panika, tooks nerimas. Iki šiol.

O buvo taip. Aš piešiau ir valgiau apelsiną. Kaip tūkstančiai vaikų! Ne, aš nelaksčiau!  Kaip nutiko, kad apelsino ląsteliena užlipino visą mano gerklę ir įstrigo kažkur ten (matyt, kvėptelėjau), net nespėjau susigaudyti. Prisimenu tą jausmą, kai trūksta oro, aš bandau įkvėpti, bet oro nėra – apelsinas tvirtai laikėsi prilipęs, kuo daugiau kvėpiau, tuo labiau, toks jausmas, jis grimzdo žemyn!

Pamenu savo iškeltas rankas, lyg matyčiau save iš šono ir nuo sofos pašokančią mamą!

Atsimenu geltoną lakuotą stalą, žalią su gėlytėmis sofą, ant kurios sėdėjo mama – akistata su mirtimi paliko tokį rėžį, kad atsimenu visas jos dekoracijas. 

Mama mane stvėrė į glėbį, taip, apvertė kaip negalima, už kojų, bet instinktas buvo stipresnis už visas taisykles. Ji sako, kad iki šiol atsimena mano mėlstantį veidą“, – siaubingą patirtį prisiminė R.Mikelkevičiūtė. 

Žurnalistė ragino skirti laiko mokymams, kad kiekvienas visuomenės narys žinotų, kaip padėti užspringusiam žmogui. 

„Mokymų pilnas internetas, tik skirkite laiko. Pažiūrėkite, tai gali nutikti bet kam“, – sakė R.Mikelkevičiūtė.

Žmonės.lt primena, kad dar visai neseniai Lietuvą pasiekė skaudi žinia – Dubajuje užspringusi mirė prodiuserė ir komercinių klipų kūrėja Rūta Mikalauskaitė.

Nelaimė įvyko gegužės 26-ąją viename Dubajaus restorane. Užspringusi R.Mikalauskaitė neteko sąmonės. Atvykę greitosios pagalbos medikai lietuvės neatgaivino, moters smegenys 20 minučių negavo deguonies. Medikai konstatavo klinikinę mirtį. Defibriliatoriaus pagalba buvo atstatytas Rūtos širdies plakimas, tačiau smegenys nefunkcionavo.

Komos ištikta R.Mikalauskaitė buvo išgabenta į Dubajaus ligoninę. Artimieji ir draugai neprarado vilties išgelbėti moters gyvybės, tad prašė visų galinčių aukoti finansinės pagalbos gydymui apmokėti. Deja, birželio 3-ąją pranešta apie R.Mikalauskaitės mirtį.

Rūta Mikalauskaitė / BNS foto nuotr.

Portalas manodaktaras.lt primena, kaip suteikiama pirmoji skubi pagalba užspringus šalia esančiam žmogui. Žiūrėkite video pamoką: