Rūta Mikelkevičiūtė su dukra aplankė Vilniaus vietas, kur filmuotas serialas „Karas ir taika“

Ekskursijos akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Rūta Mikelkevičiūtė su dukra Dominyka ir eterio kolegomis trečiadienio popietę leidosi į ekskursiją po Vilnių – tas sostinės vietas, kur buvo filmuojamas BBC serialas „Karas ir taika“.

Į ekskursiją su dukra Dominyka atvykusi Rūta Mikelkevičiūtė pasakojo, kad užsienyje dažniau lanko ekskursijas nei Lietuvoje.

„Savoj šaly gi nepabūni, vis kažkur trenkiesi už jūrų marių. Dažniau lankausi ekskursijose užsienyje. Per atostogas dažniausiai vykstu į pažintines keliones, nes man gulėti paplūdimyje yra tragedija, aš taip negaliu. Dėl to su manim yra sunku. Galiu pagulėti, paskaityti knygą dvi dienas, bet po to man reikia judėti, važiuoti, lankyti, girdėti.

Ekskursijos akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Tačiau Lietuvoje irgi kartais apsilankau – mano bendradarbės gimtadienio proga man buvo padovanojusios ekskursiją po buvusius Vilniaus viešnamius. Tai buvo liūdna sužinoti, kad ir 16 amžiuje lietuvaitės buvo vienos pigiausių Europoje moterų, – juokėsi Rūta. – Tai pasižiūrėjau, kaip tas pasiutęs Vilnius gyveno. Man visai patiko, vis tiek sužinojau kažką įdomaus apie šalį, kurioje gyvenu.“

Rūta sakė, kad jai labiausiai patinka ekskursijos po gamtą. „Aš ypač stengiuosi tėvus ištempti į įvairias ekskursijas. Buvome ir Valdovų rūmuose, ir Katedros požemiuose. Man patinka architektūra, istorija, bet ypač gamta. Jeigu trenkiesi į Afriką pamatyti laukinių liūtų, žirafų, tai Lietuvoje turim ne ką prastesniu dalykus, ir ne ką prastesnius safari gali aplankyti. Vieno gimtadienio metu paryčiais važiavome stebėti paukščių su ornitologu. Tai tikrai buvo nuostabu. Tu kitaip pamatai Lietuvą“, – Žmonės.lt kalbėjo R.Mikelkevičiūtė.

Ekskursija serialo „Karas ir taika“ filmavimo vietomis (29 nuotr.)
+23

Netrukus LNK rodys serialą „Karas ir taika“, todėl laidų vedėjai buvo pakviesti apžiūrėti vietas, kuriose buvo filmuojamas serialas. Ekskursijoje taip pat dalyvavo Žygimantas Stakėnas, Paulius Skučas, Lina Kairytė, Giedrius Drukteinis, Rolandas Vilkončius ir kiti.

Maršrutas su gide Lina Dusevičiene prasidėjo prie Radvilų rūmų, kur buvo filmuojamos serialo scenos. Toliau dalyviams teko pasivaikščioti po brūzgynus – Dominikonų ir Benediktinių vienuolynų kiemelyje prie apgriuvusių sienų taip pat vyko filmavimai.

Ekskursijos metu žinomi žmonės vaikščiojo Vilniaus senamiesčio gatvėmis, lankėsi cerkvėje, o paskutinė stotelė – baras senamiestyje, kurį buvo pamėgę serialo aktoriai.

Beveik visos serialo serijos kurtos Lietuvoje, šalis pasirinkta neatsitiktinai: Vilniaus gatvėmis iš tikrųjų žygiavo Napoleono kariuomenė ir Lietuvoje yra visi keturi metų laikai.

Serialas buvo filmuotas Vilniuje, Merkinėje, Trakų Vokėje, Trakuose, Kernavėje ir Rumšiškėse. Pasak prodiuserių, Kuršių marios tapo Baikalo ežeru, Kintai – Uralo stepėms, Trakų žvyro karjeras – Beringo sąsiauriu, Rumšiškės – Sibiru, Kernavės slėniai – Alpėmis.

Ekskursijos akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Gidė pasakojo, kad Lietuva seriale tapo Austrija bei Rusija, čia buvo vaizduojami šiose šalyse vykę įvykiai.

Vilniaus gatvės, pasak gidės, turi perspektyvą. Daugelis senamiesčio gatvių yra pasisukusios, todėl nesimato vaizdų, kurie išduotų, jog filmuojama ne originalioje vietoje. Taip pat senamiesčio gatvėse nėra beveik plastikinių langų – tas ypač svarbu filmų kūrėjams, nes jų paslėpti neįmanoma. Rolandas Vilkončius įsiterpė ir juokavo, kad galima išdaužti.

Gidė Lina taip pat sakė, kad Lietuvoje nėra daug grafičių piešinių, nors jei jų ir pasitaiko, tai filmavimo komanda uždažo ir pasamdo sargą, kuris prižiūri, kad grafitininkai iki kitos dienos nieko nepripaišytų vėl.

Ekskursijos dalyviai aktyviai klausinėjo bei pasakojo, ką patys žino apie Holivudo filmus, filmuotus Lietuvoje, ar tiesiog Vilniaus senamiestį.

Ekskursijos akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Skaitykite daugiau