Rūta Ščiogolevaitė apie duodamas pastabas kitiems atlikėjams: „Man išsprūsta, tokia natūra“

Rūta Ščiogolevaitė
Rūta Ščiogolevaitė
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-04-07 11:46
AA

Šeštadienio vakarą BTV projekte „Dainuok mano dainą“ – naujai suskambę Edgaro Lubio kūriniai. Atlikėjas, kompozitorius ir projekto „Muzikinė kaukė“ nugalėtojas pasakoja kurti sau pradėjęs dar penkiolikos, o po dešimtmečio dainas rašė jau ir kitiems. Tiesa, sunkiausia užduotis Edgarui buvo kurti lietuviškai. „Neatradau savo kūrybinio kelio lietuvių kalba“, – prisimins E. Lubys, dažnam vis dar pažįstamas sceniniu vardu „Amberlife“.

Antrą dešimtį scenoje skaičiuojantis Edgaras Lubys populiarumą pelnė ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Būtent kūryba anglų kalba jam atvėrė duris į tarptautinę muzikos rinką – jis vienas iš nedaugelio lietuvių, kurio dainas grojo daugiau nei 150 užsienio radijo stočių. „Aš išleidęs tris albumus Latvijoje. Buvo laikas, kai koncertavau daugiau Latvijoje nei Lietuvoje“, – pasakos dviejų vaikų tėtis.

Šis šeštadienis atlikėjui ir kompozitoriui – ypatingas. Žinomiausius jo kūrinius atliks scenos kolegos, tad pats Edgaras pripažįsta, kad vakaro laukia su nekantrumu. Laidoje žiūrovai galės ne tik pasiklausyti pažįstamų dainų, bet ir išgirsti dar negirdėtų pasakojimų. Nepanašus į savikritišką ar kritiką mėgstantį, neišnaudojęs visų savo galimybių todėl labai perspektyvus – taip E. Lubys atrodo Rūtos Ščiogolevaitės akyse.

„Jis atrodo ramus, kai dainuoja, tas kontrastuoja su tuo, kai pradedi su juo bendrauti“, – pripažins šiuo metu ketvirtosios atžalos besilaukianti dainininkė. Laidoje „Dainuok mano dainą“ Rūta Ščiogolevaitė ne kartą bandė Edgarui duoti vieną ar kitą patarimą bei pastabą, visgi, ne visada būdavo suprasta. „Aš duodama patarimą neturiu tikslo, kad visi turi išsižioti ir suvalgyti tuos patarimus. Aš, tiesą sakant, gailiuosi, kad duodu“, – pripažins Rūta.

„Man išsprūsta, tokia natūra, tokia savybė. Žinau, kad ne visada jų reikia. Kam įdomūs tie patarimai, tas pasiima, kam neįdomūs – viskas gerai“, – tęs ji. Gyvos muzikos laidoje dainininkė atliks vieną garsiausių E. Lubio kūrinių „Laivai nutols“. „Aš manau, kad tai bus eilinį ir nuobodų kartą tas momentas, kai visi sėdės išsižioję ir sakys kaip nuostabiai padainavo. Nes ji dažniausiai tokias lyrines dainas labai puikiai sudainuoja“, – prieš Rūtos pasirodymą sakys Donata Gutauskienė-Laisva.