Rūtos Ščiogolevaitės ir Rolando Damijonaičio mamų akistata: susitiko teismo posėdyje

Rūta Ščiogolevaitė ir Rolandas Damijonaitis
Rūta Ščiogolevaitė ir Rolandas Damijonaitis
15min
Šaltinis: Žmonės
2021-11-19 12:07
AA

Rūtos Ščiogolevaitės ir jos vis dar esamo sutuoktinio Rolando Damijonaičio skyrybų procesas tęsiasi ilgiau nei pusmetį. Neseniai pasklido žinia, kad dainininkė į teismą padavė ne tik vyrą, bet ir jo motiną. Penktadienį pagaliau įvyko teismo posėdis, kuriame pasirodė ir Rūtos mama.

Parengiamasis Vilniaus regiono apylinkės teismo posėdis byloje dėl materialinio išlaikymo priteisimo nepilnamečiams vaikams iš senelių, kur kaip atsakovai įvardijami Rolandas Damijonaitis ir jo motina Asta Damijonaitienė, įvyko lapkričio 19-osios rytą nuotoliniu būdu.

Jame dalyvavo ne tik Rūta Ščiogolevaitė, teisme vis dar figūruojanti Damijonaitienės pavarde, jos sutuoktinis, anyta, vaiko teisių apsaugos specialistė, abiejų šalių advokatai, bet ir Rūtos mama Vitalija.

Apie tai pranešė portalas delfi.lt. Dainininkei šioje byloje atstovauja advokatė Gintarė Girdzijauskienė, o atsakovams – Sigrida Eglė Šalūgaitė.

Rūta Ščiogolevaitė su vyru / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Žmonės.lt primena, kad R.Ščiogolevaitės ir R.Damijonaičio skyrybos tęsiasi daugiau nei pusmetį – jau kurį laiką dainininkė teisme bando įrodyti, kad santuoka sugriuvo dėl sutuoktinio kaltės.

Teisme taip pat sprendžiami nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos nustatymo ir kiti su santuokos nutraukimu susiję klausimai. Vis dėlto prieš kurį laiką R.Ščiogolevaitė į teismą kreipėsi dėl materialinio išlaikymo nepilnamečiams vaikams priteisimo. Dainininkė prašo esamą sutuoktinį ir jo motiną prisidėti prie vaikų išlaikymo.

Pasirodo, pastaroji byla jau buvo spėjusi nukeliauti į aukštesnės instancijos Vilniaus apygardos teismą, tačiau grįžo atgal.

Rūta Ščiogolevaitė su vyru Rolandu Damijonaičiu bei sūnumi Adomu / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Vilniaus regiono apylinkės teismo (VRAT) pirmininko patarėjas, atliekantis atstovo ryšiams su žiniasklaida ir visuomene, pareigas, Alvydas Žala painoką situaciją 15min paaiškino paprastai: kuomet VRAT Vilniaus rajono rūmuose buvo gautas naujas, atskiras ieškovės Rūtos Damijonaitienės prašymas dėl vaikų išlaikymo priteisimo iš senelės, teismas suabejojo, ar tokia savarankiška byla iš viso galėtų būti nagrinėjama.

Teismas priėmė nutartį ir prašymą atmetė, motyvuodamas tuo, kad senelių įtraukimas į vaikų išlaikymą galėtų būti sprendžiamas kompleksiškai, kaip vienas papildomų klausimų pagrindinėje Damijonaičių ištuokos byloje.

Vis dėlto R.Damijonaitiene su savo advokate nenuleido rankų ir dėl minėtos teismo nutarties pateikė skundą aukštesnės instancijos teismui. Vilniaus apygardos teismas apeliaciją tenkino, pabrėždamas, kad toks atskiras R.Damijonaitienės prašymas dėl išlaikymo priteisimo iš R.Damijonaičio motinos A.Damijonaitienės Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose gali būti svarstomas.