Rygos mados savaitė: užsienio dizaineriai ir dėmesio vertos kaimynų kolekcijos
Vos prieš kelias dienas praūžusioje Rygos mados savaitėje buvo pristatytos 2019-ųjų metų pavasario-vasaros „pret-a-porter“ kolekcijos, kurias atstovavo geriausi Latvijos ir užsienio jaunieji dizaineriai. Kasmet čia susirenka kone visa Rygos mados grietinėlė bei svečiai iš užsienio, palaikyti vietinių ir kitų šalių talentingų kūrėjų. Nors Lietuvoje mados savaitės neturime, visgi galime pasidžiaugti talentingais kaimynų dizainerių vardais ir pažvelgti, ką ateinančiam sezonui siūlo Latvijos mados kūrėjai.
Rygos mados savaitė neabejotinai prisidėjo prie Latvijos mados industrijos plėtros, suteikdama galimybę vietiniams kūrėjams pristatyti savo kolekcijas ir kiekvieną sezoną atrasti naujus bei veržlius talentingų dizainerių vardus.
Anna Elizabete
Rygos mados savaitėje pristatyta jaunosios dizainerės kolekcija pavadinimu „Flow“, išvertus iš anglų kalbos turi net keletą reikšmių, tačiau šią kolekciją pati dizainerė apibūdina, kaip šiuolaikinį moters vizualinį vaizdavimą su modernia urbanistine aplinkos estetika.
Perėjimas nuo greitosios mados į lėtąją – būtent šis naujasis judėjimas yra užkoduotas raktiniame žodyje FLOW. Vizualus dizainerės interpretavimas sudaro kontrastą su harmoninga pusiausvyra, kas atsispindi kolekcijos medžiagose, spalvose ir technikoje. Tai itin sustiprina šias kolekcijos savybes – asimetrinius pjūvius, raukšlėtus, tuščius audinio plotus, raukinius ir net judančius audinio tūrius.
One Wolf
Lietuvoje gerai žinomas ir ne kartą savo kolekcijas pristatęs latvių prekinis ženklas „One Wolf“ Rygos mados savaitėje dedikavo kolekciją, pavadinimu „Mushromer“. Pagrindiniu įkvėpimu tapo miškas ir grybų rinkimo tradicijos, kurios taip pat yra viena didžiausių mūsų kaimynų kultūros paveldo reiškinių.
Kolekcijoje atsispindi nesustabdoma tradicija ir meilė miškui, į kurią įeina istorinė klasika ir stilius bei šiuolaikiškas modernus požiūris. Kolekcijoje naudojami natūralios medvilnės ir skirtingų tekstūrų audiniai, o juos papildo specialūs aksesuarai: skrybėlės, krepšiai, kaklaskarės. Esminis dėmesys visgi yra skiriamas miško augalų ir grybų printams. Dominuojanti kolekcijos paletė taip pat išlieka arčiau miško – rudos, žalios, pilkos spalvos atspalviai, kuriuos papildo ryškūs akcentai.
Natalija Jansone
Naujoji dizainerės kolekcija „Champagne“, kaip ji pati apibūdina, yra meno ir meninių interpretacijų mišinys. Pagrindinės sudedamosios dalys, kurios apibūdina kolekciją – šampanas, spindesys, geros nuotaikos ir skonio puokštė.
Kolekcijos drabužiai apibūdinami kaip „Haiku“ (japonų prozinės poezijos stilius) kalba madoje – elegancija, specialūs kirpimai, detalės siuvamos rankomis iš natūralių medžiagų. Dizainerė yra sukūrusi kostiumus Latvijos Nacionalinei operai, Nacionaliniam orkestrui, Latvijos Olimpinei komandai, sceninius drabužius „Eurovizijos“ dainų konkursui, „Mis Visata“ ir skrydžių aviakompanijos „AirBaltic“ uniformas.
Leny Tomy Factory
Vaikų prekinio ženklo pavasario/vasaros kolekcija „Rising star“ (liet. kylanti žvaigždė) yra istorija apie mažąją baleriną, svajojančią vieną dieną pasirodyti didelėje scenoje ir užkariauti pasaulį. Nauja kolekcija yra „lengva it plunksna“, pilna judesio ir išraiškos.
Itališkos šilko suknelės, tiulis ir maxi sijonai ateinantį sezoną bus siūlomi kiekvienai mažąjai princesei. Savo kolekcija, prekinis ženklas nori paskatinti kiekvieną mergaitę siekti savo svajonių ir tapti savo pačios gyvenimo kelrode.
Nolo
Pagrindinė „Nolo“ kolekcijos tema – sveikas gyvenimo būdas ir medicina, kuri yra išreiškiama per audinių brėžinius ir modelius, atliktus Pop meno stiliaus (angl. Pop art) išraiškomis ir interpretacijomis. Kolekcijos spalvos itin ryškios ir gyvos – elektros žalia, fuksijos, ryškiai oranžinės ir geltonos spalvos atspalviai.
Nesunku pastebėti, jog visas kolekcijos epicentras sukasi tik apie tradiciškai aukštos kokybės natūralius audinius: liną, šilką, įvairios prabangios medvilnės rūšis, viskozės krepą, džordžetą. Jie ypatingai tinka pavasario ir vasaros sezonais.
Indra Komarova „Talented“
Latvių prekinio ženklo kolekcija „Talentingas“ yra susijusi su skirtingų išraiškų susiliejimu ir susijungimu. Daiktai ir procesai yra sujungiami funkcinių klaidų darymu, o drabužiai šiame kontekste pradeda kurti naują prasmę, kai dekoratyvinis ir funkcinis gyvenimas yra arčiau nei bet kada.
Dizainerė Indra Komarova tarpusavyje derina dekoratyvumą ir funkcionalumą, ieškodama idealios sankirtos. Medvilnės ir lino audiniai yra naudojami neutraliame spalvų diapazone – baltos, smėlinės, mėlynos, juodos spalvos, pagrindinį vaidmenį užleidžia tekstūrai ir drabužio apimčiai.