Ryški premjerės ir ministrės apranga Dubajuje: protokolo ekspertas atskleidė, ar kritika internete – pagrįsta

Ingrida Šimonytė ir Aušrinė Armonaitė pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ / Laimos Penek ( LRVK nuotr.) ir internautų kurta iliustracija
Beatričė Staniūnaitė, Žmonės.lt
Šaltinis: Žmonės
AA

Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė bei ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė šį savaitgalį viešėjo Jungtiniuose Arabų Emyratuose, kur aplankė pasaulinę parodą „EXPO 2020“. Viešoje erdvėje pasirodžius tarptautinių susitikimų nuotraukoms, daugeliui internautų užkliuvo šalies lyderių pasirinktas aprangos stilius.

Internete pasirodžiusios Lietuvos ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės bei ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės nuotraukos iš tarptautinių susitikimų Dubajuje sulaukė komentarų virtinės. 

Daugelis internautų teigė, neva šalies lyderės nesilaikė aprangos protokolo, negerbė arabų kultūros pasirinkdamos ryškų spalvų kostiumėlius, o ne ilgas sukneles bei galvos apdangalus.

Tarp komentarų pasirodė ir įvairios pašiepiančios iliustracijos ar palyginimai, kaip turėtų rengtis šalies atstovės moterys. Vienas internautų pasidalijo Didžiosios Britanijos monarchų, hercogo Williamo ir jo žmonos Catherine viešnagės Jungtiniuose Arabų Emyratuose nuotrauka, kurioje hercogienė rinkosi hidžabo aprangą.

„Facebook“ vartotojo Ramojaus komentaras
Internautų kurta iliustracija

Žmonės.lt kreipėsi į politologą, protokolo ir etikos ekspertą Arminą Lydeką, kuris įvertinęs pasirinktą I.Šimonytės ir A.Armonaitės aprangą, atskleidė, ar buvo laikomasi aprangos protokolo normų.

„Egzistuoja Tarptautinio protokolo normos, dalis protokolo yra aprangos kodas, tačiau šioje vietoje labai svarbu, apie kokio rango asmenį kalbame. Viena yra šalies vadovai, o visai kas kitą tų asmenų antrosios pusės, lydintieji asmenys ar tie patys monarchai, kuriems galioja visai kitos taisyklės. Prieš pradedant komentuoti ir lyginti šalies vadovių nuotraukas su, pavyzdžiui, hercogų Williamo ir Catherine, pirmiausia reikėtų pagalvoti apie tai“, – kalbėjo A.Lydeka.

„Šiuo atveju šalies premjerė ir ministrė etiketo nepažeidė, kadangi vykdamos į darbinį susitikimą laikėsi protokolo normų ir rinkosi protokole įvardijamą „darbinę dalykinę“ aprangą. Kas slypi po šiuo terminu? Moterims tai yra kostiumėlis arba suknelė su švarku, kelnės su palaidine arba sijonas su palaidine. Šituose rėmuose abi šalies atstovės tilpo, pasirinkdamos kostiumėlius“, – tikino etiketo žinovas.

Arminas Lydeka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Ingrida Šimonytė ir Aušrinė Armonaitė pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ / Laimos Penek / LRVK nuotr.

Nors daugeliui užkliuvo I.Šimonytės ir A.Armonaitės ryškūs švarkai, A.Lydeka atskleidė, kad žydra ir oranžinės spalvos pasirinktos neatsitiktinai. Eksperto nuomone, jose užkoduota svarbi žinutė.

„Dalyvaudami tarptautiniuose renginiuose, valstybės vadovai savo pasirinkta apranga dažnai siunčia tam tikrą pranešimą. Kartais tokiu būdu galima pasakyti daugiau, nei žodžiais. Nors turime gerbti svečios šalies kultūrą, nereikia pamiršti, kad šalies vadovai atstovauja savo valstybei, kultūrai ir tradicijoms.

Šiuo atveju premjerė ir ministrė, pasirinkdamos šiuolaikiškų modelių kostiumus ir ryškias spalvas, pademonstravo mūsų šalies modernumą, inovatyvumą. Tai reiškia, kad Lietuvos delegacija atvyko iš europietiškos ir demokratiškos valstybės“, – portalui Žmonės.lt sakė  protokolo ir etikos ekspertas.

Taip pat A.Lydeka pastebėjo, kad neigiami komentarai tikriausiai vedini ne susirūpinimo „netinkama“ apranga. „Manyčiau, kad tai atskleidžia žmonių antisimpatijas ir požiūrius“, – pridūrė jis.

Ingrida Šimonytė ir Aušrinė Armonaitė pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ / Laimos Penek / LRVK nuotr.

Tiesa, tarp neigiamų komentarų pasirodė ir vienas kitas teigiamas įrašas, kuriuose šalies lyderės buvo ginamos nuo besišaipančiųjų.

Tinklaraštininkas Ričardas Savukynas „Facebook“ pasidalijo savo mintimis, teigdamas, kad tokie internautų išpuoliai tėra pavydas ir pagieža.

Visas Ričardo Savukyno įrašas:

Pagieža - tai toksai pavydas, kad kitiems gerai, kitiems kažkas pavyksta, kas nepavyksta tau. Pvz., kokia nors žaba...

Posted by Ričardas Savukynas on 2021 m. spalio 24 d., sekmadienis
Ingrida Šimonytė ir Aušrinė Armonaitė pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ (31 nuotr.)
+25
Skaitykite daugiau