S.Skvernelis – apie didžiausius iššūkius, ligą ir tai, dėl ko užverda kraujas: „Norisi užsidengti akis“
Kiekvieną sekmadienį humoristas Mantas Katleris „Paskutinei vakarienei“ kviečia vis kitą garsų Lietuvos žmogų. Tarp jų – ir sportininkai, ir muzikos pasaulio atstovai, ir politikai. Sekmadienį televizijos žiūrovai išvys atvirą pokalbį su Seimo pirmininku Sauliumi Skverneliu. Jis prabils ne tik apie savo asmeninį gyvenimą ir karjerą ar didžiausius įveiktus iššūkius, bet ir atskleis, dėl ko jam šiandien verda kraujas.
Prieš atvykdamas į laidą, kiekvienas garsus M.Katlerio svečias atskleidžia bent 5 patiekalus, kurie jam yra tokie ypatingi, jog būtent juos norėtų valgyti savo paskutinės vakarienės metu.
S.Skvernelio pasirinktas meniu daugelį nustebins. O laidoje paaiškės, kad jis ir pats mėgsta gaminti – ypač ant grilio. Čia jis ruošia ne tik mėsos patiekalus, bet ir plovą ar kugelį. O ką S.Skvernelis galvoja apie Seimo valgyklą, žiūrovai išgirs laidoje. Koks patiekalas čia yra populiariausias?
Laidoje Seimo pirmininkas prabils ir apie politiką, ir apie savo karjerą policijoje bei atsakys į intriguojančius M.Katlerio klausimus. Nuo to, kurios iš šių profesijos atstovai ima daugiau kyšių, iki to, kurie dažniau skundžia savus.
Taip pat S.Skvernelis prisimins ir daugybę atgarsių sulaukusią Garliavos bylą. Tuo metu dirbęs policijoje, jis iš aukščiausio rango politikų buvo sulaukęs net ir grasinimų atleisti.
„Iš vakaro susidėjau dėžutę. Rimtai. Bet, ką gali padaryti? Juk esame teisinė valstybė. Mes tikrai nesirinkome nei vienos, nei kitos pusės – aplinkybės buvo tokios. Nevykdai teismo sprendimo – iš vienos pusės ašaros, spaudimas ir visa kita. Vykdai – iš kitos pusės. Policija negali vadovautis žmogiškomis emocijomis – tiesiog turi padaryti tai, kas tau priklauso“, – sakys jis.
Visgi didžiausiu savo iššūkiu jis laiko koronaviruso pandemiją. Anot Seimo pirmininko, tai buvo laukinių vakarų situacija, kai Europoje baigėsi solidarumas ir net valstybės vienos kitas „išdūrinėjo“.
„Sunkiausias momentas buvo tuomet, kai, kažkuriame Vyriausybės posėdyje ar pasitarime, priiminėjome sprendimus, kiek pirkti lavonmaišių ir geležinkelio vagonų, kuriuose, jeigu ką, reikės krauti žmones“, – pasakos jis.
M.Katleris teirausis, ar S.Skverneliui tuo metu nebuvo šovusi mintis, kam man viso to reikia?
„Pareigos jausmas liepė tą daryti, nesitraukti. Bet finišas buvo toks, kad tuomet, kai atėjo 2020 metų Seimo rinkimai, kuriuose reikėjo stengtis, kad pratęstum darbą, viduje buvo tik vienintelis noras, kurio negali pasakyti viešai. Kad, žmonės, nebalsuokite“, – šypsosis jis.
Anot S.Skvernelio, viską apsunkino ir tai, kad tuo pat metu jis kovojo ir su iššūkiu asmeniniame savo gyvenime – vėžiu.
„Vieną Vyriausybės posėdį vedžiau trumpam atjungtas nuo lašelinės. Su treningais iki pusės, viršuje – švarkelis. Po to mane parvežė atgal į ligoninę. Gydytojas sakė: „Žinai, jei nebūčiau matęs posėdžio internete, nebūčiau pagalvojęs, kad taip galima padaryti“, – pasakos jis.
S.Skvernelis neslėps, kad įveikus ligą, į gyvenimą jis pradėjo žvelgti kitaip. „Tada tu supranti, kas gyvenime yra svarbiausia. Ne darbai, ne karjera. Tai – šeima, artimieji. Tai vienareikšmiškai turi būti prioritetas, o visa kita yra antras planas“, – sakys jis.
Jis taip pat prabils ir apie didžiausius iššūkius, tapus policijos generaliniu komisaru. Kas vis dėlto turi stipresnius nervus – policininkai ar politikai? „Ir tie, ir tie. Emocijos labai trukdo ir viename, ir kitame darbe. Bet emocijų neišvengsi“, – sakys jis.
Taip pat žiūrovai sužinos, kad S.Skvernelis – didelis futbolo fanas, o ir Vilniaus stadiono klausimas jam labai svarbus. Ir ne tik todėl, kad šį sportą lanko jo sūnus.
Tad dėl ko jam labiausiai šiandien verda kraujas?
„Rinktinė yra šaunuoliai. Žaidimą jie gerina – rezultatų dabar nėra, bet, tikiu, kad ateis. Džiaugiuosi už tuos vyrus ir tikiu, kad jie turi milžinišką potencialą, ir parodys rezultatą. Stadionas turi būti vien dėl to, kad mes esame sostinė, ir kad nebūtų gėda, kai komandos atvažiuoja į dabartinį futbolo federacijos stadioną. Tada tiesiog norisi užsidengti akis ir nematyti tos svetimos gėdos“, – sakys jis.
„Paskutinė vakarienenė“ – sekmadieniais, 19.30 val. per TV3.