Saksofonų kvartetas „The Whoop Group“: „Žinome, kad lietuviai vertina klasikinę muziką“

„The Whoop Group“ / M. Jarzyna nuotr.
„The Whoop Group“ / M. Jarzyna nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

„The Whoop Group“ (Lenkija) – tai saksofonų kvartetas be taisyklių. Jauni ir ambicingi atlikėjai siekia keisti saksofono (kaip pramoginio instrumento) įvaizdį, imdamiesi klasikos šedevrų. Kaip jie skamba, pritaikyti tokiai sudėčiai, paaiškės rugpjūčio 22 d. Kristupo vasaros festivalyje, o tuo tarpu – pažintis su muzikantais ir pokalbis apie artėjantį koncertą.

Kas slepiasi už „The Whoop Group“ pavadinimo?

Pavadinimo idėja labai paprasta. Mes esame jauni (vis dar), todėl norėjome grupės pavadinimą susieti su jaunystės energija ir jėga. Taip kilo mintis panaudoti garsų pamėgdžiojimą - žodis „whoop“, atkartoja energingo smūgio garsą.

Ar seniai pažįstate vienas kitą? Kas paskatino kartu muzikuoti?

Esame pažįstami dar nuo pradinės mokyklos laikų.  12 metų daugelyje konkursų varžėmės tarpusavyje, tačiau visuomet bendravome draugiškai. Tas ryšys palaipsniui išsivystė į stiprią draugystę, kuri paskatino kvarteto susikūrimą.

Kokie grupės ateities planai?

Didžiąją koncertinės programos dalį sudaro originalios klasikinės muzikos aranžuotės, nors vis dažniau pasirodymus paįvairiname ir savo kurtomis kompozicijomis. Kadangi, nenorime išduoti visų ateities planų, atskleisime tik keletą paslapčių – šiuo metu ruošiame naujas, intriguojančias kitų metų programas. Tikime, jog jos taps esminiu etapu mūsų karjeroje. O kaip bus toliau? Niekas to nežino!

Ką įdomaus apie saksofoną gali papasakoti saksofonų kvartetas?

Saksofonas buvo išrastas 1840 m., todėl yra priskiriamas jauniausių medinių pučiamųjų instrumentų kategorijai. Pirmiausiai jis įsitvirtino džiaze, vėliau - pop kultūroje. Taigi, natūralu, jog jis pirmiausiai siejamas su populiariąja muzika (kas nežino kūrinio „Careless Whisper“?). Paradoksalu, tačiau mums tai tik padeda – klausytojai, išvydę prieš save keturis saksofonus tikrai nesitiki, kad jiems grosime A. Vivaldi kompozicijas!

Papasakokite apie programą, kurią atliksite Kristupo vasaros festivalyje.

Programoje bus kūriniai iš mūsų debiutinio albumo „Crimes“. Ją sudarys mūsų klasikinės muzikos perlų aranžuotės, taip pat šiuolaikiniai kūriniai kvartetui. Repertuaras pasižymi įvairove, todėl esame tikri, jog kiekvienas klausytas atras tai, kas jam įdomu ir patrauklu.

Pirmą kartą koncertuosite Kristupo vasaros festivalyje. Ko tikitės iš šio pasirodymo ir Lietuvos publikos?

Keletą kartų jau svečiavomės Lietuvoje, taigi, žinome, jog lietuviai labai vertina klasikinę muziką, tad esame ramūs dėl pasirodymo atmosferos. Net neabejojame, jog koncerte malonių įspūdžių patirsime tiek mes, tiek publika. Dar žinome, jog oras Vilniuje gali būti nenuspėjamas, tad tikimės, jog šiuo aspektu mums pasiseks.

Kokią patirtį siekiate perduoti klausytojams savo koncertuose?

Pasirodymų metu mūsų tikslas nėra tik gerai sugroti. Nuo pat pirmos minutės, kai esame scenoje, stengiamės su publika užmegzti ryšį. O tai įmanoma tik tada, kai sugriauname nematomą barjerą tarp klausytojų ir atlikėjų. Mums labai svarbu koncerte sukurti tokią atmosferą, kuria mėgautųsi kiekvienas, įskaitant ir mus pačius. Norime, kad publika jaustųsi atsipalaidavusi ir bent valandai pamirštų kasdienybės problemas. Tiesiog ateikite pasiklausyti, pasimėgauti.

Papasakokite apie geriausią savo pasirodymą.

Neabejotinai geriausias pasirodymas įvyko 2019 m. liepą festivalio „Un Violon sur le Sable“ Prancūzijoje metu. Koncertavome su „Festival Orchestra“ 50 tūkst. žmonių. Jautėmės kaip roko žvaigždės, tik grojantys klasikinę muziką.

Kokios muzikos asmenybės jus įkvepia?

Mus įkvepia daugybė daugybė atlikėjų ir muzikos žanrų. Be klasikinės, mes mėgstame džiazą, roką, bliuzą, funk ir liaudies muziką. Yra tiek daug skirtingų, bet puikių atlikėjų, jog sunku išskirti iš jų kelis. Žavimės Maurice Ravel, John Coltrane, Freddie Mercury. Dėl to negalime savęs apibrėžti tipiškais klasikinės muzikos atlikėjais.