Šalčio žala plaukams: nedarykite šių klaidų, antraip pavasarį teks rėžti kasas

„Panasonic“ plaukų džiovintuvas / Gamintojo nuotr.
„Panasonic“ plaukų džiovintuvas / Gamintojo nuotr.
Šaltinis: Reklama
A
A

Už lango paspaudęs šaltukas ir prasidėjusi minusinė lauko temperatūra jau spėjo patapti iššūkiu plaukams, o juk prieš akis dar – visa žiema! Ką apie plaukų priežiūrą turėtumėme žinoti atvėsus orams, kad pavasarį netektų rėžti kasų trumpai?

Gražūs ir sveiki plaukai – tikriausiai kiekvienos moters siekiamybė, tačiau puoselėti jų grožį kartais būna išties nelengva. Prasidėjus šaltajam sezonui plaukai susiduria su begale dirgiklių: šaltis, temperatūrų skirtumai, žvarbus vėjas, lietus, sniegas, dėl patalpų šildymo išsausėjęs oras – visi šie veiksniai kasdien dirgina plaukus, todėl jų būklė pastebimai blogėja.

Plaukai pradeda lūžinėti ir skilinėti, praranda gyvybiškumą ir žvilgesį, veliasi, elektrinasi, greičiau riebaluojasi, galvos oda ima pleiskanoti, o tai gali paskatinti ir jų slinkimą.

Taigi kaip apsaugoti plaukus šaltuoju sezonu, kad atėjus pavasariui nereikėtų jo pasitikti nurėžtomis kasomis?

Moteris
Moteris / Shutterstock nuotr.

Neikite į lauką šlapiais plaukais. Šaltuoju metu plaukai džiūsta ilgiau, o skubėdami kartais į lauką išbėgame dar drėgnais plaukais. Tai – labai bloga praktika, mat drėgni plaukai yra itin pažeidžiami, o patekę į šaltį jie gauna visą „puokštę“ dirgiklių. Nesistebėkite ne tik užklupusiu peršalimu, bet ir tuo, kad plaukai taps sausi, elektrinsis, lūžinės ir atrodys visiškai be gyvybės. Plaukite galvą iš vakaro arba atsikelkite anksčiau ir leiskite jiems pilnai išdžiūti.

Jeigu laiko vis dėlto nėra, rinkitės kokybišką plaukų džiovintuvą. Pažangus „Panasonic“ plaukų džiovintuvas sukurtas naudojant „nanoe™“ ir „Double Mineral“ technologijų derinį, kad laikui bėgant būtų sumažinta plaukams daroma žala. Drėgmė tarsi užrakinama plauko viduje, dėl to sumažėja plaukų vėlimasis ir neskilinėja plaukų galiukai. Nanoe™ plaukų džiovintuvas sulaiko maždaug 1 000 kartų daugiau drėgmės nei standartiniai jonai, kurie giliai įsiskverbia į plaukus ir padidina jų blizgesį, o „Double Mineral“ padidina kutikulės sanglaudą, kad apsaugotų nuo matomų pažeidimų.

Du antgaliai, trys greičio nustatymai, kompaktiškas sulankstymas – visa tai jūsų kasdieniam patogumui, o sumanūs temperatūros valdymo bei karšto ir šalto oro kaitaliojimo režimai padės šaltuoju sezonu puoselėti ir tausoti plaukus. Kartu tai – ir puiki praktiška dovana Kalėdoms!

Apsaugokite plaukus nuo temperatūrų skirtumų. Šaltuoju metų sezonu temperatūrų skirtumai yra didžiausi – iš šiltos patalpos išeiname į lauką, kur vyrauja minusinė temperatūra. Plaukai, patirdami šiuos temperatūrų šuolius, patiria didelę žalą, todėl gali pradėti skilinėti ir lūžinėti, veltis, elektrintis.

Deja, temperatūrų skirtumai neišvengiami, todėl patartina naudoti galvos apdangalus – kepures, skareles, šalikus – tokiu būdu apsaugosite plaukus nuo šio žalingo kontrasto.

Užtikrinkite plaukams pakankamą drėkinimą. Dar vienas plaukus dirginantis veiksnys – sausas patalpų oras. Prasidėjus šildymo sezonui oras uždarose erdvėse tampa itin sausas, todėl rekomenduojama nepamiršti reguliariai vėdinti patalpų, naudoti oro drėkintuvą. Į plaukų priežiūros rutiną įtraukite drėkinančių priemonių, kurios užtikrins pakankamą drėgmės lygį ir neleis plaukui dehidratuoti. Sveiki plaukai – tai pakankamai pridrėkinti plaukai.

Reguliariai darykite plaukų SPA. Šaltuoju sezonu plaukai ne tik sparčiau praranda drėgmę, bet ir kasdien susiduria su vėju, krituliais, tad svarbu nepamiršti ir maitinančių priemonių. Kartu su drėkinančioms priemonėmis naudokite ir maitinančias – reguliariai naudokite balzamą ar kondicionierių, lepinkite plaukus kaukėmis, aliejais, nenuplaunamomis stiprinančiomis bei maitinančiomis priemonėmis, kurios padės apsaugoti bei sustiprinti plaukus.

MOteris duše
MOteris duše / 123RF.com nuotr.

Netrinkite galvos karštu vandeniu. Šis įprotis – išties kenksmingas plaukams. Karštas vanduo sausina plaukus bei galvos odą, saugodamasi ji ima dengtis pleiskanomis, gali greičiau riebaluotis. Rinkitės šiltą vandenį, plaukus trinkite švelniai masažuodami, neskalaukite jų ilgiau, negu būtina, taip pat venkite susukimo į rankšluostį – šlapi plaukai yra itin trapūs ir pažeidžiami, todėl tiesiog švelniai juos nusausinkite.

Negailėkite plaukų galiukų – pakirpkite. Šaltuoju sezonu ypač pastebimi plaukų galiukų pokyčiai: jie trapesni, labiau išsišakoję, greičiau lūžinėja. Kad ir kaip kartais gailime plaukų ilgio – šaltasis sezonas yra būtent tas laikas, kuomet jų gailėti turėtume mažiausiai: reguliariai patrumpinkite galiukus, kad dėl jų išsišakojimo nekentėtų visas plaukų ilgis.

Skirkite dėmesio savo mitybai. Ne veltui sakoma, kad tiek odos, tiek plaukų grožį nulemia bendras organizmo balansas. Be tinkamai parinktų priemonių plaukams prižiūrėti, nepamirškite mitybos, nes subalansuota mityba aprūpina organizmą reikalingomis medžiagomis, tuomet jų netrūksta ir pilnaverčiam plaukų augimui bei gerai būklei užtikrinti. Šaltuoju sezonu ypač aktualu gauti pakankamai vitaminų D, A ir E.