Šalies kino industrijos atstovai rudenį bus kviečiami į seminarą seksualinio priekabiavimo, psichologinio smurto ir etikos klausimais
Lietuvos kino centras, apibendrinęs susitikimo, kuriame dalyvavo kino industrijoje veikiančių organizacijų, Lietuvos žmogaus teisių centro ir Lietuvos kino bendruomenės atstovai, metu vykusią diskusiją, surenktą dėl iš kino bendruomenės gautos peticijos, teikia siūlymus, kokie žingsniai bus daromi siekiant Atvirame laiške įvardintų klausimų sprendimo.
Lietuvos kino centras šį rudenį numato organizuoti atvirą Lietuvos kino industrijos atstovams (visų pirma, prodiuseriams ir režisieriams) seminarą apie tarpusavio santykius ir etiką filmavimo aikštelėje, siekiant atpažinti ir eliminuoti seksualinį priekabiavimą, psichologinio smurto apraiškas. Lietuvos kino centras kvies seminare kalbėti šioje srityje dirbančius užsienio ir Lietuvos specialistus.
Lietuvos kino centras parengs rekomendacijas dėl sutarčių su kūrybiniu ir techniniu personalu nuostatų, reglamentuojančių darbo etiką ir elgesį filmavimo aikštelėje. Šios rekomendacijos galėtų būti įtrauktos į pasirašomas sutartis arba būti pasirašomos kaip elgesio etikos vienašališko įsipareigojimo deklaracijos.
Būdamas vienu iš nacionalinių kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ rengėjų, Lietuvos kino centras teiks Lietuvių kino akademijai pasiūlymą svarstyti, kaip nacionaliniai apdovanojimai galėtų prisidėti prie lygių galimybių Lietuvos kino industrijoje propagavimo ir užtikrinimo.
„Birželio 8 dieną įvyko susitikimas su Lietuvos kino centru ir atitinkamų organizacijų atstovais, kurios galėtų daryti pokyčius. Buvo nutarta tam tikrus dalykus pabandyti. Man atrodo, tai jau yra pirmas žingsnis, nes mes pripažinome, kad ta problema yra. Iš pradžių buvo labai sunku pradėti dialogą, nes didelė žmonių apskritai nepripažino šios problemos ir neigė statistiką. Bet dabar jaučiu, kad mažais žingsneliais pradėjome eiti pirmyn ir dėl to labai džiaugiuosi“, – šypsojosi Aistė Diržiūtė, pakvietusi kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ viešnias puoštis juodai ir taip prisidėti prie prieš seksualinį priekabiavimą nukreiptų judėjimų #MeToo ir „Time‘s Up“.
Būtent šie judėjimai šiemet pakvietė svarbiausių pasaulyje kino apdovanojimų svečius rengtis juodai. Juoda drabužių spalva – protestas ne prieš apdovanojimus, o prieš seksualinį priekabiavimą. Juolab, kad ir viena iš apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ iniciatorių Gražina Arlickaitė atidarydama renginį pabrėžė #MeToo judėjimo svarbą.