„Salsamanuose“ – išskirtiniai mokytojai iš Kubos: darbas su Madonna ir pasirodymas „Grammy“ scenoje

Projekto „Salsamanai“ dalyviai / Luko Griciaus ir TV3 nuotr.
Projekto „Salsamanai“ dalyviai / Luko Griciaus ir TV3 nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-03-03 14:21
AA

Projektas „Salsamanai“, kartu su 8 ryškiausiais šalies veidais, persikėlė į paslaptingąją Kubą. Ten išvydo šią didžiausių kontrastų kupiną šalį pro garsenybių akis, jausmus ir… salsos šokio ritmus. O jie skambėjo visur – gražiausiose Havanos gatvėse, skveruose, aikštėse ir paplūdimiuose.

„Taip“ naujam projektui ištarė 4 moterys – viena mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė, Venesueloje užaugusi aktorė Gailė Butvilaitė, dainininkė Monika Liu ir kylanti aktorė Ugnė Zavistauskaitė. Joms kompaniją palaikys 4 vyrai – dainininkai Edgaras Bechter ir Norbertas Liatkovskis, garsus šalies aktorius Tadas Gryn ir buvęs krepšininkas Simas Buterlevičius.

Monika Liu projekte „Salsamanai“ / A.Lygnugario nuotr.

Šiems dalyviams konkuruoti teks ne tik su kitais, bet ir patiems su savimi. Jų laukia pasirodymai, kuriuos stebės ne tik lietuviai, bet ir paprasti Havanos gyventojai – žmonės, kurių kraujyje salsa tiesiog verda. Lietuviams teks susilieti su gamta ir aistra, kuri Kuboje garuoja visur.

Juk salsa – ne tik vienas populiariausių šokių pasaulyje. Kuboje salsą turi ypatingą prasmę. Vietiniams tai – ne tik šokis, bet ir gyvenimo būdas bei galimybė išsilaisvinti.

Projekto „Salsamanai“ šokėjai iš Kubos (21 nuotr.)
+15

Laidoje lietuviai pažindinsis su vietiniais Kubos profesionalais, kuriems salsa – kur kas daugiau nei tik pramoga. Negana to, jie ir patys labai laukia išvysti savo partnerius iš Lietuvos, ir netgi yra paruošę jiems specialius susipažinimo šokius…

Tad kas tie paslaptingieji kubiečiai?

Alfredas Martinez'as George'as

Tai – žmogus, kuris užburia ir nepalieka abejingų, vos tik pasigirsta salsos ritmas. O jei Alfredo jums pasirodys matytas, nenustebkite – jis nusifilmavo bent dešimtyje populiariausių lotynų muzikos atlikėjų vaizdo klipų! Jis – profesionalus kubietiškos salsos šokėjas, šokių trupės vadovas ir choreografas, dirbęs tiek Kuboje, tiek ir ne tokioje mums tolimoje Danijoje. O Alfredo moto – toks užtikrintas, kaip ir jis pats: „nebijau sėkmės“.

Alfredas Martinez'as George'as / TV3 nuotr.

Oddebis Garcia Fabars'as

Jis – neabejotina salsos pasaulio žvaigždė. Juk Oddebi lankėsi net Las Vegase, Latino „Grammy“ apdovanojimų ceremonijoje! Negana to, Oddebis – ne tik šokėjas, bet ir choreografas, režisierius ir dainų atlikėjas…

Oddebis Garcia Fabars'as / TV3 nuotr.

Adrianas Dortas

Adrianas – ne tik profesionalus kubietiškos salsos šokėjas ir choreografas, bet ir itin seksualaus pilvo preso savininkas… Neverta stebėtis, nes jis – gausybės profesionalių trupių ir pasirodymų tiek Kuboje, tiek Europoje šokėjas. O taip pat – pasaulio Lotynų Amerikos šokių čempionato nugalėtojas!

Adrianas Dortas / TV3 nuotr.

Manuealis Angel Lescay Hernandez'as

Jo šypsenos neįmanoma supainioti su niekuo kitu. O vieną kartą išvydus, nepavyks jos ir pamiršti. Jis – ne tik profesionalus salsos, bet dar ir baleto šokėjas. Tačiau net ir tai nėra vieninteliai jo talentai. Manuelis – dainuojantis teisininkas, o taip pat – beprotiškai linksmų plaučių savininkas. Jis šoka garsiausiuose Havanos teatruose, filmuojasi vaizdo klipuose ir atlieka roles miuzikluose.

Manuealis Angel Lescay Hernandez'as / TV3 nuotr.

Indira Merced Alvarez Moinelo

Indira – profesionali salsos šokėja ir muzikantė, grojanti mušamaisiais instrumentais. Atrodytų, vienam žmogui gana ir tiek talentų, tačiau Indira dar ir laisvai kalba ispanų, anglų ir prancūzų kalbomis. O taip pat yra modelis! Jos manymu, salsa – geriausias Kubos žmonių atspindys. O pastarųjų neįmanoma supainioti su niekuo kitu pasaulyje, nes kubiečiai – kitokie, visuomet išsiskiriantys net didžiausioje minioje. Indira užtikrina – bent vieną lietuvį jį tikrai sugebės paversti Karibų salsos piratu…

Indira Merced Alvarez Moinelo / TV3 nuotr.

Indira de la Caridad Lara Barrera

Tai – be galo įspūdinga moteris. Ne tik salsos profesionalė, bet tokių pat aukštumų siekianti ir sporte – dziudo bei karatė. Anot Indiros, būtent toks sportas padeda jai susikurti individualų šokio stilių ir suteikia ypatingas galimybes rankų šokio technikai. Negana to, Indira studijuoja psichologiją – moteris tyrinėja šokio bei psichinės sveikatos sąveikas.

Indira de la Caridad Lara Barrera / TV3 nuotr.

Raquel Puente Ferrer

Kai pop pasaulio karalienė Madonna kartą Havanoje minėjo savo gimtadienį, jos šventės tema buvo salsa. O kaip galvojate, kas šiame gimtadienyje šoko pati, ir mokė šokti kitus? Būtent Raquel! Ji – profesionali šokėja, apvažiavusi didžiausias JAV ir Europos scenas.

Raquel Puente Ferrer / TV3 nuotr.

Cher Naomi Franch Gonzalez

Cher nuo 10-ties metų profesionaliai šoka baletą. O salsą šokti pradėjo net ir dar anksčiau. Tiesa, tai visai nestebina, nes Cher augo šeimoje, kurioje salsos rimtai skambėdavo nuo ryto iki vakaro. Todėl salsa – jos kraujyje.

Cher Naomi Franch Gonzalez / TV3 nuotr.

„Salsamanai“ – sekmadieniais, 19.30 val., per TV3.