Šaltojo sezono bėda – išsiplėtę kapiliarai

Odos priežiūra / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Kai atkeliauja šaltesnės dienos, jautresnės odos savininkės pajunta, kad skruostus nuspalvina rausvi ruožai, o kraujagyslių tinklas tapo gerokai ryškesnis.

Kaip visos puikiai žinome, tokios odos bėdos tikrai nepuošia nė vienos moters. Ką pataria specialistai? Visų pirma, kuo atidžiau pažvelgti į savo naudojamų kosmetikos priemonių arsenalą ir skirti dar daugiau priežiūros savo odai.

  • Jei ant veido matosi ryškūs išsiplėtę kapiliarai, reikėtų rinktis tokią kosmetiką, kurios sudėtyje būtų vitamino E. Būtent jis suteikia galimybę ilgiau būti šaltyje ar žvarboje. Taigi, jei jūsų gyvenimo būdas ar darbas reikalauja kuo daugiau laiko praleisti lauke, nepamirškite specialių apsauginių kremų. Taip pat veido odos priežiūrai tinka riebesni kremai, galima rinktis ir specialius antikuperozinius. Specialiu kremu veido odą patariama padengti likus pusvalandžiui iki išėjimo į lauką.
  • Didelį vaidmenį šioje situacijoje atlieka tinkama mityba bei vitaminai. Patariama vengti šokolado ir kitų saldumynų, aštrių, marinuotų, perdirbtų patiekalų, kavos, alkoholio, rūkalų, kadangi visa tai neigiamai veikia jūsų odą. Specialistai pataria vartoti vitamino C ir vitamino P, kurie stiprina imuninę sistemą ir kraujagyslių sieneles.
  • Į išsiplėtusius kapiliarus linkusi oda dažniausiai jautri, todėl venkite temperatūrų skirtumų, aštrių šveičiamųjų kremų, pirčių, spiritinių losjonų, agresyvių masažų, ar intensyviai veidą trinti rankšluosčiu. Šiuo atveju naudingiausia visas procedūras atlikti kuo švelniau, naudoti minkštus audinius, nusausinčius odą ir pan.
  • Prauskitės drungnu ar vos šiltu vandeniu, ypač tinka kontrastinis dušas - puikiai stiprina kraujagyslių sieneles.
  • Kosmetologai ir dermatologai siūlo aibes procedūrų, kurios turėtų padėti atsikratyti kuperozės, tarkime, lazerinės procedūros, elektrokoaguliacija, intensyvi pulsinė šviesa ir pan. Tačiau mūsų močiutės pasitelkdavo ir namines priemones, pavyzdžiui, tokias žoleles kaip ramunėlės, medetkos bei įvairius aliejus, gebančius apsaugoti nuo išsiplėtusių kapiliarų.
  • Venkite kosmetikoje tokių sudedamųjų dalių kaip gvazdikėliai, mentolis, eukaliptas, medus ir pan., kad visa tai nesudirgintų ir taip jautrios odos.
Skaitykite daugiau