„San Francisko raganų“ žvaigždė pasisakė apie ją išprievartavusį prodiuserį Harvey Weinsteiną – išvadino jį monstru

Rose McGowan (dešinėje) seriale „San Francisko raganos“ / Vida Press nuotr.
Rose McGowan (dešinėje) seriale „San Francisko raganos“ / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-10-10 19:30
AA

Holivude – precendento neturintis įvykis. „Oskaru“ apdovanotas prodiuseris Harvey Weinsteinas (65) atleistas iš savo paties kompanijos „The Weinstein Co.“ Valdyba atleido Harvey po to, kai buvo išspausdintas straipsnis apie Harvey įvykdytų eilę seksualinių nusikaltimų.

Kelis dešimtmečius trukusius seksualinius nusikaltimus nutraukė laikraštis „The New York Times“, atlikęs žurnalistinį tyrimą ir išspausdinęs straipsnį, sukėlusį vieną didžiausių šių metų skandalų.

Iki šiol H.Weinsteino valdyta kompanija yra išleidusi tokius kino hitus kaip „Karaliaus kalba“ ir „Ištrūkęs Džango“, „Artistas“, „Gerasis Vilas Hantingas“. Įtakingas verslininkas ir prodiuseris dešimtmečius išnaudojo jaunas moteris, siekusias karjeros kine.

Harvey Weinsteinas / Vida Press nuotr.

Prodiuseris galėjo būti sustabdytas gerokai anksčiau, tačiau tam sutrukdė Holivudo aktoriai Mattas Damonas ir Russellas Crowe, tuo metu besifilmavę Harvey juostose.

„The New York Times“ žurnalistė Sharon Waxman ruošė straipsnį apie tai, kad vienas iš įmonės vadovų Fabrizio Lombardo ničnieko nenusimanė apie kiną ir jo tikrosios pareigos buvo parūpinti moterų H.Weinsteinui. Jis gražuoles atgabendavo prodiuseriui net iš Rusijos. Sharon taip pat išsiaiškino, kad Harvey merginas net prievartaudavo, tačiau vėliau joms dosniai sumokėdavo už tylą.

Kai kino kūrėjus pasiekė kalbos, jog Sharon netrukus išspausdins H.Weinsteiną sužlugdyti galintį straipsnį, su žurnaliste susisiekė M.Damonas ir R.Crowe. Galiausiai Sharon patyrė tokį spaudimą, kad teko atsisakyti šio žurnalistinio tyrimo.

Per beveik tris dešimtmečius H.Weinsteinas nuskriaudė ne vieną savo įmonės darbuotoją, būrį aktorių. Apie patirtą priekabiavimą ir prievartą kol kas prabilo šios aktorės:

Rose McGowan

Rose McGowan / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

Viena garsiausių H.Weinsteino aukų – aktorė Rose McGowan, žiūrovams puikiai pažįstama iš filmo „Klyksmas“, televizijos serialo „San Francisko raganos“. Rose padavė Harvey į teismą už tai, kad jis pasinaudojo ja, kai jie kartu dirbo prie filmo „Klyksmas“. 1997-aisiais per kino festivalį „Sundance“ prodiuseris išprievartavo aktorę jos viešbučio kambaryje. Savaitgalį Rose pasidalijo sena savo fotografija iš 1997-ųjų, pakomentuodama, kad ją nuskriaudė tikras monstras.

Byla prieš Harvey jau yra nutraukta. Gavusi apvalią sumą Rose pasirašė konfidencialumo sutartį, įpareigojančią neatskleisti naujų detalių apie prodiuserio įvykdytą nusikaltimą.

Ashley Judd

Ashley Judd / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Aktorė Ashley Judd atviravo, kad prie jos H.Weinsteinas priekabiavo, kai jie kartu dirbo prie filmo „Bučiuok merginas“. Pasak Ashley, prodiuseris ne kartą jos prašė stebėti jį prausiantis duše, siūlėsi padaryti jai masažą jo viešbučio kambaryje.

Holivudo žvaigždė prisimena, kad tuo metu galvodavo: „Kaip pabėgti iš šio kambario kuo greičiau ir nesupykdyti Harvey Weinsteino?“ Pasak A.Judd, aktorės dažnai tarpusavyje pasikalbėdavo apie H.Weinsteino iškrypusius poreikius ir tebuvo laiko klausimas, kada tai taps viešu dalyku.

Ambra Battilana / Vida Press nuotr.

Ambra Battilana

Italų aktorė ir modelis Ambra Battilana su H.Weinsteinu susidūrė 2015-aisiais Niujorke. Susitikimo metu prodiuseris paklausė aktorės, ar jos krūtinė tikra. Prieš jai spėjant atsakyti Harvey griebė aktorei už krūtinės, o po akimirkos pakišo rankas po jos sijonu.

Ambra bandė patraukti priekabiautoją į teismą, tačiau policija atsisakė pateikti kaltinimus vienam įtakingiausių vyrų Holivude.

Lauren Sivan

Lauren Sivan / Vida Press nuotr.

Amerikiečių aktorė Lauren Sivan atskleidė, kad 2007 metais prodiuseris ėmė prie jos priekabiauti restorane, kur jiedu susitiko darbo reikalais. Kai Lauren atsisakė pabučiuoti Harvey, jis ėmė masturbuotis prieš ją. Aktorė buvo priversta sėdėti ir stebėti, kaip vyras pats save tenkina.

Apie šį nutikimą Lauren prakalbo tik dabar. Ilgus tylos metus aktorė paaiškino tviteryje: „Tiems, kurie manęs klausia, kodėl laukiau. JŪS pamėginkite papasakoti tokią istoriją 2007-aisiais. Tai padaryti įmanoma tik dabar dėka daug garsesnių ir drąsesnių moterų už mane.“

Harvey Weinsteino pareiškimas

„Pradėjau čia dirbti šešiasdešimtaisiais ar septyniasdešimtaisiais, kai elgesio normos ir darbo aplinka buvo visai kitokios. Tokia tuomet buvo kultūra. Dabar žinau, kad tai ne pasiteisinimas šitaip elgtis.

Kai supratau, kad turiu tapti geresniu žmogumi, mano bendravimas su kolegomis pasikeitė. Suvokiu, kad tai, kaip anksčiau elgiausi su savo bendradarbiais, sukėlė labai daug skausmo. Nuoširdžiai atsiprašau dėl to.

Nepaisant to, kad stengiuosi elgtis geriau, žinau, kad man dar liko ilgas kelias. Tai mano įsipareigojimas. Dabartinė kelionė yra skirta man pačiam ir mano kovai su demonais.

Prieš metus paprašiau Lisos Bloom ugdyti mane ir ji tam surinko visą žmonių komandą. Lankausi pas terapeutus ir planuoju pasitraukti iš savo kompanijos, kad galėčiau visą dėmesį sutelkti į savo problemas. Gerbiu visas moteris ir gailiuosi dėl to, kas nutiko. Tikiuosi, mano veiksmai bus iškalbingesni nei žodžiai“, – buvo rašoma oficialiame Harvey pareiškime, prieš jį atleidžiant iš „The Weinstein Co.“