Sandanso festivalyje parodytame filme – atviras Brooke Shields pasakojimas: buvo išprievartauta

Brooke Shields / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Brooke Shields / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2023-01-22 09:27
AA

Brooke Shields naujame dokumentiniame filme „Žavus kūdikis: Bruk Šilds“ (Pretty Baby: Brooke Shields), kurio premjera įvyko antrąją Sandanso filmų festivalio dieną penktadienį, atskleidė, kad būdama jauna Holivudo aktorė buvo išprievartauta.

Buvęs supermodelis neatskleidė užpuoliko tapatybės, bet sakė, kad netrukus po to, kai baigė koledžą, susitiko su vyru, kurį jau pažinojo, manydama, kad tai bus darbinis susitikimas, kurio metu jie aptars jos vaidmenį naujame filme.

Vyras nusivežė ją į viešbutį, teigdamas, kad iškvies jai taksi iš savo kambario. Užuot tai padaręs, jis nuėjo į vonios kambarį, o grįžęs nuogas ją užpuolė, sakė ji.

Brooke Shields / „Scanpix“/AP nuotr.

„Aš ne per daugiausiai kovojau... Tiesiog visiškai sustingau“, – dokumentiniame filme prisiminė B.Shields.

„Maniau, kad mano vieno „ne“ turėjo pakakti. Aš tiesiog maniau, kad reikia likti gyvai ir išeiti“, – pridūrė ji.

Po incidento B.Shields prisiminė, kad paskambino savo draugui ir apsaugos vadovui Gavinui de Beckeriui, kuris jai pasakė: „Tai išprievartavimas“.

Ji atsakė: „Nenoriu tuo tikėti“ ir iki šiol viešai nekalbėjo apie šį incidentą.

Brooke Shields / „Scanpix“ nuotr.

Tai vienas iš kelių šokiruojančių momentų filme, kuris „Hulu“ srautinės transliacijos platformoje bus išleistas dviem dalimis ir atkartoja pastaraisiais metais garsių ir mažiau žinomų Holivudo aktorių pasisakymus #MeToo tema.

Pirmoje dalyje nagrinėjama intensyvi seksualizacija, kurią B.Shields patyrė būdama jauna mergaitė, įskaitant provokuojančią fotosesiją apsinuoginus, kurioje ji fotografavosi būdama 10 metų, ir mažametės prostitutės vaidmenį filme „Žavus kūdikis“ (Pretty Baby), kuriame ji pasirodė būdama 11 metų.

Dokumentiniame filme rodoma, kaip vyresni pokalbių laidų vedėjai vyrai užduoda jaunutei B.Shields nepadorių klausimų apie jos vaidmenis tokiuose filmuose kaip „Žydroji pakrantė“ (The Blue Lagoon) ir „Begalinė meilė“ (Endless Love) bei prieštaringai vertinamose „Calvin Klein“ džinsų reklamose, kuriose ji pasirodė.

Paauglystėje sulaukusi pasaulinės šlovės, B.Shields mokėsi Prinstono universitete, tačiau, kai baigė studijas, jai iš pradžių sunkiai sekėsi rasti aktorinių vaidmenų, todėl ir susitiko su įtariamu prievartautoju.

„Atkaklumas“

„Mano asmeninė žinutė – atkaklumas ir neleidimas sau tapti visuomenės ar pramonės auka“, – sakė ji naujienų agentūrai AFP prieš filmo premjerą festivalyje Jutoje.

„Didžiuojuosi tuo, kad nuolat mokiausi, augau, stengiausi ir mylėjau tai, ką darau“, – sakė B.Shields.

Filme, kuris Sandanso filmų festivalyje susilaukė audringų ovacijų, taip pat pasakojama apie vėlesnę žiniasklaidos maniją dėl jos nekaltybės, motinos alkoholizmą ir pirmąją santuoką su teniso žvaigžde Andre Agassi.

Brooke Shields / Vida Press nuotr.

Jame pasirodo keletas garsių B.Shields draugų, įskaitant Lionelį Richie, Laurą Linney ir Drew Barrymore.

Sandanso filmų festivalis, kurio vienas iš įkūrėjų yra Robertas Redfordas, yra pagrindinė nepriklausomų ir dokumentinių filmų pristatymo vieta.

Pastaruosius kelerius metus festivalius dėl COVID-19 teko rengti internetu, o Sandanso festivalis yra paskutinis didelis kino festivalis, atsigavęs po pandemijos. 2023 metų Sandanso kino festivalis vyks sausio 19–29 dienomis.