Sandrai Daukšaitei-Petrulėnei skrydis iš Kijevo priminė košmarą

Sandra Daukšaitė-Petrulėnė Kijeve/Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

„To anksčiau nesu patyrusi, todėl buvo baisu. Vargino nežinia, maisto ir vandens stygius, oro trūkumas“, – išgyvenimais, patirtais praėjusios savaitės viduryje, dalijosi aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė.

Sandra su vyru Aurimu keletą dienų viešėjo Ukrainos sostinėje Kijeve. Į šį kraštą lietuvaičiai vyko su bičiuliais atšvęsti vieno iš bendros draugų kompanijos jubiliejaus.

„Kartą vakarojant ir kalbant apie artėjantį gimtadienį, kažkam kilo mintis visiems drauge jį atšvęsti už Lietuvos ribų. Įvertinome atstumus, kelionės trukmės galimybes ir užsisakėme lėktuvo bilietus“, – pasakojo S. Daukšaitė Petrulėnė.

Aktorė jau anksčiau buvo viešėjusi Kijeve. 

Sandra Daukšaitė-Petrulėnė Kijeve/Asmeninio archyvo nuotr.

„Viskas vyko puikiai iki to momento, kai atvykome į Kijevo oro uostą ir... įveikę visas muitinės procedūras atsidūrėme lėktuve ir nepakilome. Kilti turėjome 14.30 val., tačiau, pradėjęs įsibėgėti lėktuvas, netikėtai apsisuko ir grįžo link oro uosto pastato“, – sakė pašnekovė.

Kurį laiką praleidę lėktuve, žmonės buvo susodinti į autobusą, įprastai keleivius nugabenantį iki laukimo salės. Tačiau sausakimša transporto priemonė tiesiog stovėjo vienoje vietoje, o žmonėms ėmė stigti oro. Vyrai rankiniu būdu atplėšė autobuso duris ir taip sukėlė oro uosto saugos tarnybas ant kojų.

Sandra Daukšaitė-Petrulėnė Kijeve/Asmeninio archyvo nuotr.

Laukimo salėje niekas nežinojo, kas nutiko lėktuvui, o nuovargis darė savo – minioje vis kildavo koks nemalonus gandas apie įvykio priežastis.

Po kurio laiko daugiau nei pusantro šimto žmonių buvo sugrąžinti į aviakompanijos lėktuvą. Įlaipinimo procedūra buvo pakartota, paaiškintos saugumo instrukcijos, orlaivis ėmė judėti link pakilimo tako ir staiga... vėl apsisuko!

„Avialinijos, prisidengdamos kad rūpinansi žmonių saugumu, keleiviams neteikė žinių apie tai, kas vyksta. Šiais laikais tikrai įmanoma neatskleidžiant konfidencialios informacijos nuraminti žmones, o ne šnibždėtis už užtrauktų užuolaidų taip kurstant neramias mintis“, – sakė S. Daukšaitė-Petrulėnė.

Sandra Daukšaitė-Petrulėnė Kijeve/Asmeninio archyvo nuotr.

Žmonės dar kartą atsidūrė oro uosto laukimo salėje, kur nebuvo galimybės nei normaliai pavalgyti, nei atsigerti vandens.

Gimtadienį šventusi lietuvių kompanija, kaip ir daugelis kitų likimo bičiulių, tądien tebuvo tik pusryčiavusi. Kadangi skrydis iš Kijevo neilgas, pietumis prieš jį niekas ypatingai nesirūpino.

„Mums įteikė 8 eurų vertės kuponus maistui ir už šią sumą gavome… po vieną sumuštinį“, – žmonos pasakojimą tęsė A. Petrulėnas.

Pora sakė pasimokiusi, jog rankiniame bagaže būtina turėti net po kelias gertuvėles, į kurias oro uoste nemokamai galėtum įsipilti vandens bei iš anksto indeliuose paruošto maisto – sumuštinių, salotų, riešutų, šokolado.

„Nebuvo jauku trečią kartą lipti į du kartus prieš tai nepakilusį lėktuvą. Iš Kijevo išskridome tik po daugiau nei aštuonių laukimo valandų. Bet… svarbu viskas gerai baigėsi“, – sakė S. Daukšaitė Petrulėnė.

Skaitykite daugiau