Santūrusis Snobo kino kūrėjas debiutuoja komedijoje

Kadras iš filmo „Melagiai“
Kadras iš filmo „Melagiai“
Šaltinis: Žmonės
2018-10-16 12:02
AA

Jis yra parašęs ne vieną scenarijų dokumentiniams filmams bei televizijos laidoms, tačiau šįkart debiutuoja kaip kino scenaristas ir pristato komišką istoriją. Žanras tarsi ir nebūdingas kūrėjui – komedija. Tačiau filmo „Melagiai“ scenarijus toks ir yra: komiškas tik detalėmis, bet dramatiškas savo esme, nes gvildenama žmogiškųjų santykių problema, nuolatinė meilės ir savęs paieška.

Vienas iš filmo prodiuserių Paulius Virbickas, sukūręs tokius hitus kaip „Nepatyręs“ bei „Tarp mūsų, berniukų...“, – sako šįkart išsikėlęs ambicingą tikslą – sukurti šventinę lietuvišką komediją visai šeimai, kuri būtų populiari ir mėgstama kaip klasikiniai Kalėdų bei Naujųjų metų filmai – „Po pirties“, „Eglutės“ ar „Vienas namuose“. O kas geriau, jei ne Rytis Zemkauskas, galėtų įgyvendinti tokią komedijos idėją, kuri būtų jauki, nuoširdi, šventiška ir nevulgari. „Komedija pirmiausia yra drama. Jeigu išmestume visus juokingus momentus, vis tiek norėtumėte ją žiūrėti – tokia yra kiekvienos geros komedijos paslaptis“, – scenarijaus rašymo ypatumais dalijasi R. Zemkauskas.

Į komiškas ir intriguojančias šeimos narių peripetijas jau nuo pirmųjų minučių įsuka nauja lietuviška komedija „Melagiai“, kurią prodiusavo lietuviškų kino hitų „Nepatyręs“ ir „Tarp mūsų, berniukų...“ prodiuseris Paulius Virbickas bei prodiuseriai Stasys Baltakis ir Vladimiras Razarionovas.

Tavo mylimoji ką tik pranešė – ji laukiasi. Būtų puiki žinia, tik... tavo mylimoji yra tavo brolio žmona! Bet tai dar ne viskas. Nespėjus paskelbti visiems „gerosios naujienos“, tėvai netikėtai pareiškia – jie skiriasi! Po penkiasdešimties metų kartu... Ir visa tai vyksta prieš pat gražiausias metų šventes – Šv. Kalėdas! Bet pabaiga nustebins dar labiau, nes tokios atomazgos nesitikėjo niekas. Visi herojai yra ne tokie, kokie atrodė iš pirmo žvilgsnio...

Ryčio Zemkausko scenarijų šeimyninėje komedijoje „Melagiai“ padėjo atskleisti net kelių kartų kino žvaigždės: Giedrius Savickas, Dainius Kazlauskas, Edita Užaitė, Brigita Arsobaitė, Giedrė Giedraitytė, Liubomiras Laucevičius, Larisa Kalpokaitė ir Gediminas Girdvainis.

Komedija „Melagiai“ – kinuose nuo lapkričio 9 d.