Santykiai per atstumą: pavydą užrakinkite lagamine

Meilė per atstumą / Vida Press nuotr.
Meilė per atstumą / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Santykiai per atstumą dabar „ant bangos“. Ne dėl naujausio mados klyksmo, bet dėl neišvengiamos kasdienybės, su kuria susiduria emigrantai, į komandiruotę išsiųsti žmonės ar studentai, išvykę į užsienį pagal mainų programą. Vis daugiau mylimųjų skiria tūkstančiai kilometrų ir vis daugiau porų, neišlaikiusių bendravimo barjerų, suka skirtingais keliais. Ar tikrai tokie santykiai neturi ateities?

Nereikia galvoti naiviai – santykius per atstumą tikrai sunku išlaikyti; bet nereikia ir mąstyti skeptiškai – iš karto jų pasmerkti. Išankstinis neigiamas nusistatymas dažnai pakiša koją draugystei. Jei galvosite, kad atstumas jus išskirs, greičiausiai taip ir nutiks, tačiau jei jausite, kad jus sieja stiprūs jausmai, ir abu sieksite santykius išlaikyti – tikėtina, kad ir ateityje džiaugsitės vienas kito draugija.

Nemanykite, kad jei būsite toli vienas nuo kito, nereikės jokių pastangų. Reikės, gal net didesnių, nei būnant šalia.

Santykiams per atstumą, kaip ir kiekvienam ryšiui, būtinas nuolatinis dėmesys. Nemanykite, kad jei būsite toli vienas nuo kito, nereikės dėti jokių pastangų. Reikės, gal net didesnių, nei būnant šalia. Esate pasiryžusi šiam iššūkiui? Puiku. Tada susipažinkite su namų darbais, kuriuos abu turėsite kruopščiai atlikti.   

Prieš išvažiuojant: „Ar tu tikiesi to paties, kaip ir aš?“

Prieš išlydėdama mylimąjį į tolimą kraštą, atvirai aptarkite savo ir jo lūkesčius. Kaip abu matote bendrą ateitį? Ar ši vizija sutampa? Kiek galite vienas kitam įsipareigoti? Suderinti pozicijas itin svarbu.

Tik aiškiai žinodama, ko partneris tikisi iš šių santykių, galėsite spręsti dėl ateities. Jei vienas kitą mylite ir norite būti kartu, tikėtina, kad joks atstumas santykiams nepakenks. Juk kai ko nors trokšti, bet kokiomis priemonėmis stengiesi tai pasiekti. Tačiau svarbu, kad šis noras būtų abipusis.

Laiminga pora
Laiminga pora / Vida Press nuotr.

Jei kažkuris iš partnerių abejoja santykių ateitimi, vargu ar tokią meilę išsaugosite, kad ir kiek pastangų dėtumėte. Nebijokite išsakyti savo jausmų, abejonių, norų partneriui. Geriau viską išspręsti dabar, nei gailėtis tuščiai praleistų metų bandant atgaivinti jausmus. Tiek jis, tiek jūs nusipelnote teisybės. Na, o jeigu jūsų požiūriai sutampa ir abu ryžtatės šiai sudėtingai kelionei – sveikiname. Svarbiausias dalykas – abipusė meilė – jūsų rankose. Belieka ją išsaugoti.   

Pavydą užrakinkite lagamine 

Priimdami iššūkį išlaikyti romantiškus santykius per atstumą, judu taip pat įsipareigojate besąlygiškai pasitikėti vienas kitu. Vadinasi – jokių pavydo scenų, paranojiškų spėliojimų apie galimą partnerio neištikimybę, apie norinčias jį nuvilioti konkurentes ir pan. Kaltinimai tik dar labiau padidina dvejones dėl bendros ateities ir kuria įtampą. Vargu ar norėtumėte draugauti su žmogumi, kuris keltų sceną kaskart jums pabendravus su priešingos lyties atstovu. O jų būtų, ir daug. Kur kas lengviau gyventi vadovaujantis filosofija „visiškai pasitikėsiu žmogumi tol, kol jis duos pagrindą elgtis kitaip“.

TAIP PAT SKAITYKITE: 7 porų tipai: kuriam priklausote jūs ir jūsų antroji pusė?

Žema savivertė ir nepasitikėjimas mylimuoju dažnai sužlugdo santykius. 

Žema savivertė ir nepasitikėjimas mylimuoju dažnai sužlugdo santykius. Daugeliu atvejų taip elgtis skatina nenusisekę ankstesni santykiai. „Buvau išduota, todėl pasitikėti dabar man labai sunku“, – skundžiasi Lina. Atsinešti iš praeities skauduliai trukdo naujiems santykiams.

„Naująjį draugą įtarinėjau tol, kol jis nusprendė iš tiesų mane palikti, – tęsia pažįstama. – Atsisveikindamas prisipažino, kad pagrindinė jo apsisprendimo priežastis buvo nuolatiniai mano kaltinimai ir pavydo scenos.“ Atminkite: seni nenusisekę santykiai neturi nieko bendro su dabartimi. Jei buvote išduota, dar nereiškia, kad naujas partneris pasielgs taip pat. Tarpusavio pasitikėjimas yra vienas svarbiausių meilės tvirtovės blokų. Jam sudrebėjus, gali suirti ir kiti. 

Kasdieniai pašnekesiai virtualioje erdvėje

Kai nėra atviro ir nuoširdaus bendravimo, santykiai pasmerkti žlugti. Laimei, šiuolaikinės technologijos leidžia tai nesunkiai įgyvendinti. Atminkite, kad bendraujant svarbiausia kokybė, ne kiekybė.

Laiminga pora
Laiminga pora / Vida Press nuotr.

Galite valandų valandas šnekėtis per „Skype“, tačiau jei neliesite rimtų, gilių temų, vargu ar jūsų ryšys bus stiprus. Pasakokite ne tik apie praleistą dieną, sutiktus žmones, bet ir apie kilusias emocijas, mintis, savo jausmus. Svarbu, kad bendraujant būtų palaikoma pusiausvyra: kalbėkite nei daugiau, nei mažiau nei partneris. Jeigu jis uždaresnis už jus, skatinkite jį atsiverti, domėkitės jo gyvenimu. 

Iš anksto sutarkite laiką, kada galėsite šnekėtis, ir to susitarimo laikykitės. Gregory Guldnerio atliktas tyrimas parodė, kad net 70 proc. porų, palaikančių santykius per atstumą, išsiskiria, jei su antrąja puse nesuderina tam tikrų kertinių dalykų, pavyzdžiui, kada ir kaip dažnai kalbėsis, kada susitiks ir pan. Jei negalite dažnai tiesiogiai bendrauti su mylimuoju, kasdienes savo mintis perduokite el. laiškais ar vaizdo žinutėmis. 

Būkite atviri vienas kitam, venkite dviprasmiškumo. Jei turite tam tikrų abejonių, jas tiesiai išsakykite, nelaukdama ir nesitikėdama, kad brangusis jus supras iš užuominų. 

Atspėti žmogaus būseną itin sunku, kai nematai jo kūno kalbos, negirdi balso intonacijos.

Skirtingi žmonės žodžius interpretuoja skirtingai (ypač jei jie pateikti raštu), todėl svarbu kuo aiškiau ir vienpusiškiau perduoti informaciją. Nors kiekvienas tikisi, kad kiti, ypač artimiausi žmonės, supras iš poros žodžių, realybė rodo ką kitą: mylimieji dviprasmiškus sakinius supranta neką geriau nei nepažįstamieji. Atspėti žmogaus būseną itin sunku, kai nematai jo kūno kalbos, negirdi balso intonacijos. Todėl bendraudama raštu stenkitės mintis reikšti kuo aiškiau. Psichologai pataria laišką perskaityti skirtingomis intonacijomis ir pasižiūrėti, ar kai kurie sakiniai negali būti suprasti ne taip, kaip norite, kad juos suprastų. 


Skirkite pasimatymus net nebūdami šalia 

Psichologų teigimu, žmonės suartėja ką nors darydami drauge, todėl kai nesate šalia, skirkite virtualius pasimatymus.

Santykiai per atstumą nuo tikrų santykių skiriasi tik fiziniu nuotoliu. Nors esate vienas nuo kito už kelių valstybių, dar nereiškia, kad negalite vienas kito kviesti į pasimatymus ir daug ko veikti kartu. Psichologų teigimu, žmonės suartėja ką nors darydami drauge, todėl kai nesate šalia, skirkite virtualius pasimatymus. Pavyzdžiui, susitarkite vienu metu žiūrėti tą patį filmą, gaminti valgį, žaisti kompiuterinius žaidimus ir t. t.

Fiziškai nebūsite kartu, tačiau jausite vienas kitą, išgyvensite tą pačią „akimirką“. Be to, paskui bus smagu aptarti įspūdžius, pasidalyti mintimis. Tokie pasimatymai toli gražu neprilygsta tikriesiems, bet padeda palaikyti artimą emocinį ryšį ir nors trumpam sugrįžti į įprastą poros gyvenimą.  

Laiminga pora
Laiminga pora / Vida Press nuotr.

Vis dėlto, norint palaikyti romantiškus jausmus, nepakanka vien bendrauti internetu ar telefonu. Iš anksto susiplanuokite tikrus susitikimus ir nuspręskite, kada ir kiek dažnai matysitės. Griežtas grafikas svarbus dėl paprastos, tačiau svarbios priežasties – laukimo laikas atrodo trumpesnis, kai žinai jo trukmę. Juk kaip malonu braukyti dienas kalendoriuje ir matyti artėjančią susitikimo datą! 

Atraskite vienas kitą iš naujo 

Santykiai – tarsi augalai: būtina nuolat jais rūpintis, juos prižiūrėti. Nenustebkite, jei meilė, kuriai skiriate mažai dėmesio, vieną dieną nuvys. Dauguma porų klaidingai galvoja, kad jei jau suviliojo tą vienintelį, nebereikia dėti tiek pastangų, kiek pažinties pradžioje. Reikia!

Ir jūs, ir partneris turite rūpintis, kad santykiai būtų gyvi, rodyti vienas kitam dėmesį, daryti malonias staigmenas, ieškoti naujos jaudinančios veiklos. Tai ypač svarbu poroms, siekiančioms išlaikyti meilę per atstumą. Nepamirškite romantiškų gestų: jei negalite pagaminti šventinės vakarienės, raskite kitokių, virtualių, sprendimų, tarkim, vietoj tikro meilės raštelio ant šaldytuvo galite parašyti virtualią žinutę, nusiųsti dovanėlę ar kitaip nustebinti mylimąjį.   

TAIP PAT SKAITYKITE: Ko tikimės, tą ir gauname, arba Kaip mūsų lūkesčiai kuria realybę

Vienas santykių per atstumą privalumų – gilesnis partnerio pažinimas.

Vienas santykių per atstumą privalumų – gilesnis partnerio pažinimas. Jei paskirtas konkretus laikas pokalbiams (ką ne visada pavyksta padaryti namuose), galite aptarti įvairias temas: pomėgius, aistras, svajones, baimes ir t. t. Sužinokite, kas jūsų partnerį šiuo metu žavi, kuo jis užsiima. Kodėl tos veiklos neišbandžius pačiai? Galbūt tenisas jus įtrauks taip pat, kaip ir mylimąjį, o vėliau, jam grįžus, galėsite žaisti kartu? Ieškokite abiem patinkančių dalykų ir jais dalykitės. Pažinkite vienas kitą iš naujo.

Kai gyvenate drauge su partneriu, ne visada randate laiko juo pasidomėti. Virtualūs susitikimai gali padėti susigrąžinti aistrą ir žaismingumą, iš naujo įvertinti buvimo kartu svarbą. 

Laiminga pora
Laiminga pora / Vida Press nuotr.

Dar sykį prisiminkite augalus: kaip kaskart nuvalote dulkes nuo jų lapų, taip turėtumėte rūpintis ir savo santykiais. Meilės ūglis išaugo, tačiau kad jis augtų toliau, negana palikti jį tiesiog „stovėti ant palangės“. 

Jei rodysite susidomėjimą vienas kitu, atvirai bendrausite, dalysitės pomėgiais – nesunkiai įveiksite judu skiriančius kilometrus.

Misija – meilė per atstumą – nėra neįmanoma. Jei rodysite susidomėjimą vienas kitu, atvirai bendrausite, dalysitės pomėgiais – nesunkiai įveiksite judu skiriančius kilometrus. Į tokius santykius žvelkite ne kaip į kliūtį, bet kaip į iššūkį, kurį atlaikius sustiprės jūsų ryšys. Gali būti sunku, ypač kai norėsis prie ko nors prisiglausti, kam nors išlieti dienos nuoskaudas ar su kuo nors pasidalyti džiugesio akimirkomis, tačiau tokiomis minutėmis pirmiausia prisiminkite, kodėl ryžotės šiai nelengvai misijai. O ryžotės todėl, kad vienas kitą mylite. Ir tai svarbiausia.