Santykių ekspertai pataria: vyro kūno kalba ir galimi apsigavimai

Vaikinas su dviem merginomis / „Fotolia“ nuotr.
Vaikinas su dviem merginomis / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-05-23 17:00
AA

Kūno kalba yra labai nedidelis aspektas santykiuose ir pažintyse. Paprastai klausimas, kaip perprasti kūno kalbą, iškyla žmonėms, kurie yra nepatyrę socialiai, nežino, kaip užkalbinti patinkantį žmogų, yra sureikšminę santykius bei pažintis arba tiems, kuriems tiesiog smalsu.

Didžiausias kūno kalbos studijavimo minusas – reikia būti šitos srities profesionalu, kad galėtum dažniau teisingai nei klaidingai interpretuoti kito žmogaus judėjimą, stovėseną, gestus ir t. t.

Pasiskaičius apie tai paviršutiniškai, galima turėti labai didelių problemų bendraujant su žmonėmis, kadangi lengva pridaryti visiškai tiesos neatitinkančias išvadas ir apie žmogų susidaryti klaidingą nuomonę.

Silvija ir Šarūnas Mažuoliai / Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr.

Antra – užuot iš tikro bendrauvę su žmogumi, pradėsite galvoti ir analizuoti jo judesius, gestus, stovėseną. Stebėdami iš tolo prisikursite savų fantazijų apie dominantį žmogų. Taip prarasite galimybę iš tikro pažinti žmogų ir turėsite daug šansų susidaryti neteisingą įspūdį.

Moteris turi labai gerą kūno kalbos indikatorių – savo intuiciją. Tiesa, šis mechanizmas gali stipriai išsibalansuoti, kai patinkantis vyras domina labai stipriai ir viską, ką jis daro, norisi interpretuoti kaip arba nuolatinio prielankumo, arba nuolatinio atstūmimo ženklus, priklausomai nuo moters savivertės.

Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai pataria: apie ką ir kaip kalbėtis su nauju pažįstamuoju

Moteris geriau negu vyras skaito kito žmogaus kūno kalbą bei emocijas ir tam jai nereikia intelektinio suvokimo ar analizės. Ji paprasčiausiai jaučia, kaip yra. Tos, kurios šito nejaučia, paprastai turi kitų problemų negu kūno kalbos nemokėjimas: žemą savivertę, daug sunkių emocijų, vidines traumas, žaizdas, kurios iškraipo gebėjimą jausti žmones bei aplinką, polinkį greitai ir stipriai prisirišti, negebėjimą būti vienoms ir t. t.

Žinoma, vienos moterys jautresnės, kitos mažiau jautrios, bet tikrai susidomėjusio vyro žvilgsnį moteris paprastai gali jausti nugara iš kito, žmonių prikimšto, salės galo.

Moteris turi labai gerą kūno kalbos indikatorių – savo intuiciją.

Dažnas vyro žvilgčiojimas į moterį visada reiškia vienokį ar kitokį susidomėjimą ja. Žinoma, nereikia skubėti daryti išvadų – gal kažką jam primenate, gal jis bando prisiminti, kur jus matė. Pagavus tokį vyro žvilgčiojimą, svarbiau ne bandyti suprasti, ar jam patinkate, bet įvertinti, ar jis domina jus.

Jei nedomina, tuomet galite pasimėgauti idėja, kad kažkam esate įdomi ir keliauti savais keliais. O jei visgi domina, galite ne tik pasyviai mėgautis, bet ir palengvinti vyrui kelią prieiti prie jūsų bei užkalbinti. Kaip tai padaryti? Žiūrėkite į jį pati, pagaukite jo žvilgsį ir užlaikykite savąjį ne mažiau nei tris sekundes. Šypsokitės! Parodykite, jog esate draugiška ir šiltai nusiteikusi jo atžvilgiu.

Ne visi vyrai aktyviai eina prie visų moterų, ypač prie tų, kurios tikrai patinka. Gauti šaltą sausą atstūmimą bet kokiam vyrui yra labai skausminga patirtis, o dalis moterų tikrai taip pasielgia. Tad šypsena ir susidomėjimo juo parodymas padės vyrui pasijusti saugiau ir prieiti prie jūsų.

Silvija ir Šarūnas Mažuoliai / Gedmanto Kropio/„Laimos“ nuotr.

Taip pat skaitykite: „Kodėl sunku bendrauti su patinkančiu vaikinu?“. Santykių ekspertų komentaras

Ką daryti, jei net šitai nepadeda? Jei vyras itin kuklus ir niekaip nesukaupia ryžto? Prieikite pati. Jei nejaučiate vyro susidomėjimo jumis, tačiau norite susipažinti su vyru jo „nekabindama“, sugalvokite kokį nors klausimą ir lyg tarp kitko paklauskite būtent to vyro. Pradėkite lengvą pokalbį ir stebėkite, ar jis noriai bendrauja, ar palaiko pokalbį, ar skiria jums visą savo dėmesį, ar kviečia susitikti.

Jei taip – bendraukite toliau, ir viskas susiklostys savaime. Jei ne, vadinasi, arba nedominate, arba jis nemoka bendrauti, ir gal geriau tokį vyrą palikti ramybėje, kadangi ir santykiuose gali kilti problemų.

Nesvarbu, į kokį popierėlį įpakuotas saldainis, valgyti reikės ne popierėlį, o tai, kas į jį įsukta.

Kitas standartinis požymis, kad vyras jumis domisi, – jis stengiasi būti netoli jūsų. Nesvarbu, kur būtumėte – vakarėlyje, sporto klube, muziejuje, susidomėjęs vyras stengsis nepaleisti jūsų iš akiračio ir būti kažkur šalia. Jis gali neskubėti atsisėsti prie jūsų staliuko ar atsistoti šalimais prie kiekvieno paveikslo galerijoje, bet po kurio laiko pajusite, kad tas pats vyras suka aplink jus ratus. Ką daryti tokiu atveju? Lygiai tą patį – pirma įvertinkite, ar vyras domina jus, o paskui užmegzkite su juo arba akių, arba tiesioginį kontaktą.

Veiksmingiausias būdas geriau pažinti žmogų ir sužinoti, ar jis susidomėjęs  jumis ir ar jis yra galimas kandidatas į porą, – su juo pabendrauti gyvai. Stebėti iš tolo ir bandyti suvokti, kas sukasi vyro galvoje, atsižvelgiant į jo kūno kalbą, galima labai ilgai. Tiek ilgai, kad atsiras kita moteris, kuri užmegs su juo kontaktą, išsiaiškins, ar jiedu tinkami, ir sukurs porą.

Pagavus tokį vyro žvilgčiojimą, svarbiau ne bandyti suprasti, ar jam patinkate, bet įvertinti, ar jis domina jus.

Kūno kalba – labai įdomi sritis atskiroms studijoms, bet gali būti žalinga santykiams ir pažintims. Dalis žmonių, ypač jaunų vyrų, mokosi atidirbti savo kūno kalbą ir taip siųsti moterims vienokius ar kitokius signalus. Tai taip pat žalinga, kadangi nesvarbu, į kokį popierėlį įpakuotas saldainis, valgyti reikės ne popierėlį, o tai, kas į jį įsukta.

Vienas didžiausių nusivylimų yra gauti prastą prekę, patikėjus daug žadančia reklama. Tai, ką verta lavinti bendravime ir santykiuose, yra draugiškumas, pagarbumas, šiltumas, žaismingumas ir... drąsa. Drąsa užkalbinti dominantį žmogų, kad nereikėtų skaityti daug knygų ir užsiimti ilgomis analizėmis tam, kad išsiaiškintumėte, patinkate jūs jam ar ne.


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių, nesugebate atsikratyti pavydo ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu [email protected]. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys į įdomiausius laiškus.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!