„Sapiens Music“ projekte – Švedijos atlikėjas Pikes: „Kartais atrodo, lyg būčiau iš kitos planetos“

Pikes ir Saulius Baradinskas / Pauliaus Butkaus nuotr.
Pikes ir Saulius Baradinskas / Pauliaus Butkaus nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-11-18 13:00
AA

„Kai buvau vos trylikos metų, kūriau sunkųjį metalą. Iš pradžių grojau gitara, vėliau – pianinu. Dainuoti pradėjau, nes niekas kitas iš bičiulių to daryti kuriant grupę nepanoro. Netrukus pasinėriau į progresyvaus roko gelmes, o dabar savojo stiliaus vienu žodžiu apibūdinti negalėčiau – jame skirtingi skambesiai”, – juokiasi švedas Christofferis Lingas-Pikes (31), šįkart pasirodantis „Sapiens Music” projekte.

Pikes tikisi, kad pandemija galiausiai baigsis ir jis vėl galės drąsiai stovėti scenoje prieš žiūrovų minią. „Iki to laiko – internetinės transliacijos ir tokie projektai, kaip „Sapiens Music” tebūnie mano bendravimo su publika tiltas. Šiomis dienomis būti kūrėju – šiek tiek vieniša, rašau ir kartais tikrai jaučiuosi it pamišęs. Susijungti su kitais, pamatyti žmones, kuriems rūpi tavo darbai – įkvepia. Tai – nuostabu. Tikiuosi, greit ir vėl galėsime neribojami tą daryti”, – pasakoja Pikes.

Pikes / Pauliaus Butkaus nuotr.

Jo pristatoma daina „Am I a Whale?“ kalba apie nesusipratimus tarp žmonių, kai dažnai sunku išgirsti šalia esantį. „Kartais net man atrodo, jog būčiau iš kitos planetos”, – prisipažįsta atlikėjas. Daina – iš naujausio Pikes albumo, kuriame jis apdainuoja prieš penkis mėnesius įvykusį išsiskyrimą su brangiu žmogumi. Iš dalies, sako atlikėjas, albumas tapo pranašišku, mat baigtas rašyti buvo kiek anksčiau, nei įvyko skyrybos. „Tikriausiai pasąmonėje ruošiausi tam, kas neišvengiama“, – atvirauja.

Režisieriaus Sauliaus Baradinsko projekte įsiamžinti nusprendęs švedas prisipažįsta iš karto pajutęs, jog sudalyvauti verta. „Formatas pasirodė be galo nuoširdus, tikras“, – lietuvių komandą giria Pikes.

Vos atvykęs į Lietuvą švedas įsimylėjo Vilnių. Jam patiko žmonės, architektūra, jautėsi šiltai sutiktas. „Tikrai ne paskutinis kartas, kada čia lankausi. Po filmavimo turėjau galimybę atsipalaiduoti, kitądien net  balso kelioms valandoms netekau. Na, tikriausiai tai puikiai abibūdina kaip linksma man buvo“, – juokiasi.

Pikes / Pauliaus Butkaus nuotr.

Pasak dainininko, filmavimas ir pats procesas neprailgo, mat profesionali Sauliaus Baradinsko komanda pasirūpino ne tik techninėmis detalėmis, bet ir tuo, kad Pikes atsipalaiduotų, lengvai jaustųsi prieš kameras.

Pikes – „Am I a Whale?“:

Fotogalerija:

Pikes „Sapiens Music“ projekte (8 nuotr.)
+2