Šarkų mados tendencija – žvyneliai, blizgučiai, metalo spindesys – dieną
Blizgučiai? Žvyneliai? Spalvotas metalo spindesys? Skamba kaip iš devintojo dešimtmečio muilo operos. Toje pačioje kategorijoje – savaitgalių barai ir restoranai Las Vegase, pilni žvyneliuotomis mini suknelėmis apsitempusių mergvakarininkių priklijuotomis blakstienomis ir su saldžių kokteilių taurėmis rankose. Dar – naujametiniai vakarėliai su juodomis blizgančiomis sukniomis ir ašaras braukiančios grožio konkursų misės. Nė nemanau ironizuoti – dėl šių asociacijų blizgučiai sunkiai skynėsi kelią į modernų kasdienį garderobą. Tačiau šiuolaikinės mados tendencijas diktuoja gatvė, o gatvei taisyklės ir senos asociacijos negalioja.
Ir būtent gatvėje ėmus šmėžuoti skoningiems deriniams su įprastai vakariniais laikomais drabužiais – žvyneliuotais, blizgančiais, dizaineriai šią (genialią) idėją pavertė tendencija. Nes kas nori blizgantį sijoną, apsivilktą vos vieną kartą, nustumti į tolimiausią spintos kampą laukti kito vakarėlio?
Nors ir kaip norėčiau sakyti „ribų nėra“ (visas stilistų bandomas diktuoti ribas visada nutrina gatvė), tačiau, bent pradžiai, ypač jei prieš tai saugiu atstumu apeidavote viską, kas blizga, keli patarimai, kaip ir su kuo derinti blizgančius drabužius.
Kontrastas. Įprastai laikyti vakariniais drabužiais, blizgantys daiktai dažniausiai derinami su kitais puošniais drabužiais. Kaip tik to nedarykite, jei siekiate tą blizgantį daiktą padaryti universalesniu: blizgančią palaidinę derinkite su džinsais, žvyneliuotas kelnes – su dideliu džemperiu, spindinčius batelius – su raštuotomis kojinaitėmis, liurekso kojines – su docmartensais ir panašiai.
Kelių rūšių blizgesiai. Negalima? Aišku galima. Tik tegu jie būna skirtingų tekstūrų ir skirtingų proporcijų – pavyzdžiui, žvyneliuota palaidinė ir prislopinto, nutrinto metalo spindesio bateliai. Tegu jie nebūna vienas šalia kito ir turi kompanijoje daiktų ramesne faktūra, pavyzdžiui, militaristinio stiliaus parka, tvido bleizeris, džinsai.
Vieno dominuojančio daikto principas... yra toks pat atsibodęs, kaip ir daugelis kitų taisyklių. Svarbiau, ne kas dominuoja, o bendra derinio harmonija – spalvų, faktūrų, proporcijų. Drąsiai derinkite blizgančius drabužius su raštuotais, kutuotais ir kitomis faktūromis bei raštais. Atsiminkite – metalo spindesys (aukso, sidabro, vario ir panašiai) yra laikomas neutraliu, žvyneliai – faktūra. Visai kas kita – spalvoti blizgesiai. Tada teks kreipti dėmesį į spalvą ir kas su ja dera.
Su juoda viskas tinka...? Gal ir taip, tačiau kasdieniškiau, stilingiau (ir jauniau) atrodysite derindama su spalvomis, taip pat ir neutraliomis: chaki, smėline, pilka, balta, ruda, tamsiai mėlyna.
Vienos spalvos taisyklė. Gatvės madistų sutryptas mitas (vienas iš daugelio) – nesusiderinti nuo galvos iki kojų viena spalva. Viena iš naujų tendencijų yra vienspalviai deriniai, kurie gali būti išsigelbėjimas sunkiai derinantiems spalvas, tačiau yra kelios smulkmenos: 1. Vienos spalvos deriniai skoningiausiai atrodo, skirtingų faktūrų (blizgučiai faktūra, pamenate?), kad būtų išvengta pernelyg plokščio vaizdo: pavyzdžiui, renkatės melsvą moheros paltą, su šviesiais denimo marškiniais, melsvomis kelnėmis, melsvais blizgančiais bateliais, melsva zomšine rankine ir panašiai; 2. Nors ir vienos spalvos, tokie deriniai dažniausiai yra ekstravagantiški – spalvos kiekiu. Turima omeny identiškas ar beveik identiškas spalvas, ne neutralius atspalvius ar juodą/pilką/rudą.
Modelis svarbiau nei audinys. Žvyneliuotą prigludusią suknelę priderinti dienai gali būti misija neįmanoma, o štai žvyneliuota sportiška striukė, paprasti marškinėliai gali tapti einamiausiais drabužiais nuo ryto (su džinsais, bleizeriais, paltais, sportiniais bateliais) iki vakaro (su atlaso kelnėmis, aksomo sijonais, šilkinėmis palaidinėmis ir aukštakulniais).