„Saulėlydžio“ žvaigždė Kristen Stewart vadovaus Berlyno kino festivalio žiuri

Kristen Stewart / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
AA

Organizatoriai penktadienį pranešė, kad JAV aktorė Kristen Stewart vadovaus Berlyno tarptautinio kino festivalio, kuris vasario mėnesį taps pirmaisiais svarbiais metų Europos kino apdovanojimais, žiuri.

73-oji kasmetinė Berlinalė, kaip vadinamas šis renginys, pranešė, kad 32-ejų „Spencer“ ir „Saulėlydžio“ (Twilight) filmų žvaigždė vadovaus komisijai, renkančiai „Auksinio lokio“ ir „Sidabrinio lokio“ laimėtojus.

Berlinalė naujienų agentūrai AFP pranešė, kad K.Stewart bus jauniausias asmuo istorijoje, vadovausiantis žiuri.

„Džiaugiamės, kad Kristen Stewart imsis šios garbingos užduoties. Ji – viena talentingiausių ir įvairiapusiškiausių savo kartos aktorių“, – sakoma festivalio vadovų, Mariette Rissenbeek ir Carlo Chatriano, pareiškime.

„Jauna, spindinti ir turinti įspūdingą darbo stažą Kristen Stewart yra puikus tiltas tarp Jungtinių Valstijų ir Europos“, – teigiama pranešime.

Vienu didžiausių jaunųjų Holivudo talentų laikoma K.Stewart karjerą pradėjo dar vaikystėje, vaidindama kartu su Jodie Foster, Davido Fincherio filme „Panikos kambarys“ (Panic Room).

Penkių dalių „Saulėlydžio“ saga ją ir Robertą Pattinsoną pavertė pasaulinėmis superžvaigždėmis. Abu jie pasinaudojo savo populiarumu, kad galėtų įgyvendinti projektus su nepriklausomais režisieriais abiejose Atlanto pusėse.

2015 metais K.Stewart tapo pirmąja amerikiete, pelniusia Prancūzijos Cezario kino apdovanojimą. Šis įvertinimas jai atiteko už vaidmenį filme „Zils Marijos debesys“ (Clouds of Sils Maria) kartu su Juliette Binoche.

Kristen Stewart / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dvejais metais vėliau ji debiutavo kaip režisierė ir scenaristė su trumpametražiu filmu „Come Swim“, o 2018-aisiais dirbo pagrindinėje Kanų kino festivalio žiuri.

Praėjusiais metais ji buvo nominuota Oskarui kaip geriausia aktorė už princesės Dianos vaidmenį Pablo Larraíno dramoje „Spencer“.

Vasario 16–26 dienomis vyksianti Berlinalė kartu su Kanų ir Venecijos festivaliais yra svarbiausi Europos kino festivaliai ir kasmet tampa svarbia pradžia kino industrijai.

Ispanų režisierė Carla Simon šiemet pelnė „Auksinį lokį“ už geriausią filmą – katalonų dramą „Alkarasas“ („Alcarras“), pasakojančią apie persikus auginančią ūkininkų šeimą.

Praėjusį mėnesį organizatoriai paskelbė, kad renginyje dalyvaus 75 metų triskart Oskaro laimėtojas Stevenas Spielbergas, kuris atsiims garbės „Auksinio lokio“ apdovanojimą už viso gyvenimo nuopelnus.

Skaitykite daugiau