Saulės elektrinių ateitis – atitikimas individualiems vartotojų poreikiams

Saulės elektrinė ant stogo / Shutterstock nuotr.
Saulės elektrinė ant stogo / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Reklama
A
A

Energetikos ekspertai teigia, kad saulės elektrinių poreikis dar nėra išsemtas ir sektorius augs. UAB „Solmina“ Saulės projektų vadovo Vladislav Macutkevič nuomone, rinkoje išliks saulės elektrinių komponentų gamintojai ir montuotojai įsigilinantys į kiekvieno vartotojo individualius poreikius ir surandantys konkretiems atvejams tinkamiausius sprendimus.

Saulės elektrinių įrengimo pikas, kurį labiausiai iššaukė į kosmines aukštumas iškilusios elektros kainos, savo resursą išsėmė, elektros kainos stabilizavosi, atitinkamai stabilizavosi ir saulės elektrinių poreikis.

Nelikus energetikos krizės sukeltos baimės veiksnio, saulės elektrinių tolimesnį poreikį lems labiau prognozuojami ir ilgalaikiai veiksniai: saulės elektrinių atsiperkamumas, valstybės parama, įrangos kokybė bei technologinės naujovės, bendra Europos Sąjungos strategija energijos gamybai naudoti atsinaujinančius šaltinius bei energijos vartotojų sąmoningumas, kurį veikia ne tiek viešoji opinija, kiek akivaizdžios klimato šiltėjimo sukeltos problemos.

Nelikus energetikos krizės sukeltos baimės veiksnio, saulės elektrinių tolimesnį poreikį lems labiau prognozuojami ir ilgalaikiai veiksniai

Dar vienas veiksnys – pasiūlos atitiktis individualiems kiekvieno elektros iš atsinaujinančių šaltinių naudotojo ar gamintojo poreikiams.

Suteikia energetinio saugumo

Pasak atsinaujinančios energijos sprendimus bei saulės elektrinių įrengimu ir priežiūra užsiimančios bendrovės UAB „Solmina“ Saulės projektų vadovo Vladislav Macutkevič, vieni bendrovės klientai nori gauti informacijos apie visiems šiandien aktualius klausimus dėl atsinaujinančių energijos išteklių efektyvaus panaudojimo įvairiose jų gyvenimo srityse, kiti – nori įsigyti bendrovės siūlomas sistemas ar jų komponentus: saulės elektrines, elektros energijos kaupiklius, elektromobilių įkrovimo stoteles.

Bendra ir vieniems ir kitiems – noras jaustis užtikrinčiau, patogiau, būti labiau nepriklausomu, išvengti vis atsirandančių nestabilumo požymių mūsų regiono energetinėje sistemoje. Bendrovė stengiasi šiuos poreikius atliepti tiek pasiūlydama konkrečius produktus, tiek konsultuodama dėl tikslingumo vieną ar kitą įrangą įsidiegti.

Reikalingi individualūs sprendimai

„Patirtis rodo, kad visiškai identiškų sąlygų, kurios tiktų ir vienam, ir antram, ir trečiam – nebūna. Nebent tai būtų kotedžas, kur du kaimynai naudojasi bendru namo stogu ir abu nori įsirengti saulės elektrines. Tačiau net ir tokiu atveju kiekvieno jų elektros sunaudojimo poreikis bus skirtingas, nes skirsis kiekvieno jų eksploatuojama elektros energiją naudojanti įranga, atitinkamai skirsis ir kiekvienam jų optimaliausia saulės elektrinės galia, kurią tikslinga įsirengti.

Todėl labai svarbu su esamais ir potencialiais klientais bendrauti skaidriai ir sąžiningai, be nerealių „pagražinimų“ ar nutylėjimų, kad jie labai aiškiai suvoktų, ko jiems reikia, ir ką, įsirengdami saulės elektrinę su arba be elektros kaupiklių, jie gauna“, – pabrėžia V. Macutkevič.

Labai svarbu su esamais ir potencialiais klientais bendrauti skaidriai ir sąžiningai, be nerealių „pagražinimų“ ar nutylėjimų.

„Solmina“ Saulės projektų vadovo teigimu, bendraujant su klientu nuo pat pirmojo kreipimosi stengiamasi įsiklausyti į jo pageidavimus, išaiškinti jam kuo daugiau dalykų, kurie padės lengviau apsispręsti dėl užsakomos paslaugos apimties, poreikio, sąlygų.

Elektros lemputė
Elektros lemputė / Shutterstock nuotr.

Svarbiausia – kaina, kokybė ir terminai

„Paprastai klientai apklausia kelias bendrovės ir jei renkasi mus, kitas žingsnis – garantuoti savalaikį darbų atlikimą bei darbų kokybę. Drauge stengiamės, kad bendradarbiavimas nenutruktų, ne tik dėl garantinio aptarnavimo klausimų, tačiau ir paliekant atviras duris klientams kreiptis dėl visų ateityje iškilsiančių klausimų susijusių su saulės elektrinėmis, jų priežiūra ar poreikiu įsidiegti papildomų įrenginių“, – aiškina Saulės elektrinių įrangos žinovas.

Kai klientas jau žino ko nori, jam svarbus keli veiksniai – tai kaina, kokybė ir kompleksinis darbų atlikimas nuo pradinių dokumentų pildymo iki galutinio objekto pridavimo per kuo trumpesnį laiką – tokie ir yra „Solminos“ darbo su klientais prioritetai.

Nuo turimų saulės elektrinių galios padidinimo, iki įkrovimo stotelių ir kaupiklių

Pasak V. Macutkevič, daugeliui jau įsirengusių saulės elektrines aktualu tampa padidinti jų galią, t.y. įsirengti papildomus modulius, kai dėl įsigytos naujos įrangos padidėja ūkio elektros sunaudojimo poreikis.

„Jau niekam nebekyla abejonių, kad naudinga panaudoti saulės elektrinių gaminamą elektros energiją elektromobiliams įkrauti, tačiau tam reikia įsigyti įkrovimo stoteles, o kad elektromobilių įkrovimas nieko nekainuotų, padidinti turimos saulės elektrinės galią, jei iš anksto to nebuvo numatyta. Galios padidinimo prireikia ir, tarkim, įsirengus šilumos siurblį. Visus šiuos klausimus „Solmina“ išsprendžia“, – aiškina bendrovės Saulės projektų vadovas.

V.Macutkevič teigimu, elektros kaupikliai (akumuliatoriai), nors visoje tvarios energijos tiekimo grandinėje yra būtina dalis, šiuo metu nėra labai paklausūs dėl didelės jų kainos. Kaupikliai užtikrina didžiausią nepriklausomumą nuo elektros tiekėjų ir taip pat yra išeitis vietovėse, kur dažnai dingsta elektros tiekimas. Akumuliatoriai reikalingi ir įmonėms, kurios nusprendžia iš tvarios energijos gamybos užsidirbti.

Inovatyvi ir į klientų poreikius įsiklausanti įmonė

„Solmina“ įsirengiant saulės elektrines rekomenduoja ir daugiausia naudoja vienos iš lyderiaujančių pasaulinių energetikos įrangos gamintojų „Growatt“ įrenginius, kurių galima įsigyti ir bendrovės internetinėje parduotuvėje, tačiau klientui pageidaujant ar dėl jau įdiegtos įrangos suderinamumo, gali naudoti ir bet kurių kitų prekių ženklų modulius ir sistemas.

V.Macutkevič teigimu, „Solmina“ vizija – tapti atsinaujinančių energijos paslaugų lyderiu, išsiskiriančiu inovacijomis, kokybe ir tvarumu, teikti klientams aukščiausios kokybės atsinaujinančios energijos sprendimus, leidžiančius tapti energetiškai nepriklausomiems, mažinti aplinkos poveikį ir prisidėti prie tvaresnės ateities.

Norime, kad klientai, paskambinę į mūsų bendrovę, gautų atsakymus į visus juos dominančius su saulės elektrinių įrengimu bei eksploatacija susijusius klausimus.

„Bendrovė siekia nuolat tobulėti, yra atvira inovacijoms ir klientų poreikių įgyvendinimui. Norime, kad mūsų darbuotojai būtų motyvuoti, o klientai jaustųsi vertinami ir užtikrinti mūsų teikiamomis paslaugomis bei, paskambinę į mūsų bendrovę ar į ją atvykę, gautų atsakymus į visus juos dominančius su saulės elektrinių įrengimu bei eksploatacija susijusius klausimus“, – teigia „Solmina“ atstovas.

Parama saulės elektrinių plėtrai išliks

Lietuvos energetikos ekspertai prognozuoja, kad saulės elektrinių poreikis dar kurį laiką tikrai augs. Valstybę atstovaujantys energetikai vienbalsiai tikina, kad Lietuvoje namų ūkiams palankių atsinaujinančios elektros naudojimo principų keisti neketinama, išliks ir parama saulės elektrinių įrengimui.

Nors rugpjūtį kvietimas teikti paraiškas kompensacijoms už nuosavas saulės elektrines buvo sustabdytas. Tačiau Energetikos ministerijos ir Aplinkos projektų valdymo agentūros teigimu, pasibaigęs kvietimas nėra paskutinis šiais metais. „Iki metų pabaigos planuojama paskelbti dar keletą kvietimų saulės elektrinėms įsirengti, taip pat įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių parkų. Tam planuojama skirti apie 50 mln. eurų“, – informuojama Energetikos ministerijos svetainėje.