Saulės neišblukintas grožis

Moteris / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.
Moteris / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.
Šaltinis: „Laimė“
A
A

Kosmetika, kuria mes, moterys, kasdien gražiname ir puoselėjame veidą, kūną, plaukus, gali padėti arba trukdyti susidoroti su užduotimis, kurių kasmet pateikia vasara.

Pabandysime jums padėti išvengti klaidų. Viską, kas čia išvardyta, rekomenduotina aptarti su kosmetologu ar dermatologu, plaukų stilistu, kitaip sakant – profesionalais, kurie, įvertinę jūsų odos, plaukų būklę, pasiūlys tinkamiausių jų puoselėjimo būdų.

Drėkinimas, skaistinimas, stangrinimas

Sausa oda – tai įgimtas odos tipas. Pleiskanojimas, sudirgimas, suglebimas, papilkėjusi spalva dažnai signalizuoja, kad oda yra nusausėjusi. Didžiausią klaidą padarysite, jei, iš prigimties turėdama riebią odą, pleiskanojančius veido plotus imsite gaivinti priemone, skirta sausai odai. Jums reikalingas produktas, kurio sudėtis patenkina riebios dehidratuotos odos poreikius. Šiuo metų laiku naudokite dieninį kremą su saulės apsaugos filtru (ruošdamasi pabūti paplūdimyje ar kelias valandas padirbėti sode, pasitepkite specialia saulės priemone).

Gyvybingumą praradusią odą itin veiksmingai gaivina specialios priemonės. Serumai – vieni iš jų. Geras variantas – iš pradžių pasitepti serumu, paskui – kremu, dar labiau sustiprinančiu pirmojo poveikį. Odą sausina ir aplinka, ir metai, todėl priemonės nuo senėjimo, kuriose paprastai būna visa puokštė odai reikalingų medžiagų, labai neblogai „įpučia“ jai gyvybės. Idealus kasdienio naudojimo produktas vasarą – kosmetinis vanduo: tikrai gerai juo kas kelias valandas pasipurkšti veidą. Dar vonioje turėkite drėkinamąją veido kaukę: reguliariai naudojama, ji, be jokios abejonės, gerina odos būklę.

Odą – ir veido, ir kūno – būtina reguliariai šveisti. Kai jos nedengia suragėjusių ląstelių „šarvas“, oda atrodo skaistesnė, geriau įsisavina aktyvias drėkinamųjų priemonių medžiagas. Pasirūpinkite, kad vonioje po ranka būtų ne tik dušo pienelio, bet ir intensyviau veikiančio kūno kremo.

Kokybiški savaiminio įdegio kremai – gyvenimą lengvinantis ir grožį tausojantis išradimas. Specialistai juos rekomenduoja kaip saulės vonių ir soliariumų alternatyvą. Naujausi iš tų kremų labai funkcionalūs: ne tik suteikia kūnui taip trokštamo natūralaus rusvumo, bet ir drėkina, stangrina, saugo, regeneruoja odą. Galite „įdegti“ greitai, per porą valandų, arba palengva, per keletą dienų, – yra įvairių priemonių.

Moteris
Moteris / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Saulė, vėjas, smėlis, sūrus jūros, chloruotas baseino vanduo smarkiai džiovina plaukus – kaip saugoti? Seni patikrinti būdai: plauti švelniu, kuo natūralesniu šampūnu, būtinai pamaloninti kondicionieriumi (karštymečiu ypač praverčia toks, kurio nereikia nuskalauti), kartą per savaitę – drėkinamąja kauke, tepti galiukus specialiu aliejumi. Beje, vasarą itin svarbu juos reguliariai pakirpti. Jei plaukai siekia pečius, dar patartina vengti sintetinių drabužių, nes trindamiesi galiukai gali pradėti skilinėti. Jei tik įmanoma, nenaudokite džiovintuvo, tiesintuvo, dažų arba rinkitės geros kokybės, plaukus tausojančios sudėties.

Nagus taip pat patartina drėkinti ir saugoti nuo žalingo aplinkos poveikio. Tada jie būna elastingesni, tvirtesni, dailesni. Pirma – kas vakarą patepkite nagus specialia priemone, antra – tvarkydamasi mūvėkite pirštines, trečia – leiskite pabūti nedažytiems (ir nepaveiktiems chemijos), ketvirta – rinkitės kokybišką laką, penkta – naudokite lako pagrindą.

Depiliacija, celiulito naikinimas

Moterys, kurioms šios problemos aktualios, žino, kad kova su jomis primena mūšį su vėjo malūnais, tačiau kautis, nori ar nenori, reikia.

Mūsų laikais nepageidaujamus plaukelius galima šalinti ne tik skustuvu ir vašku. Yra ir lazeris, depiliuojamoji kosmetika, specialių prietaisėlių. Jei darysite tai pati, neimprovizuokite, atidžiai perskaitykite gamintojų pateikiamą priemonės naudojimo instrukciją. Nepamirškite, kad depiliacija įjautrina odą, todėl gali sudirginti, išberti – reikia ją nuraminti, sudrėkinti tam skirta priemone. Dieną po procedūros nepatartina degintis, maudytis karštoje vonioje, atvirame vandens telkinyje.

Kantriai ir reguliariai tepami gaminiai nuo celiulito paveikia „apelsino žievelę“. Turime galvoje kremus ir losjonus, sukurtus pagal naujausias mokslo rekomendacijas. Be tiesioginės naudos, jie geri dar ir dėl drėkinamųjų savybių. Vis dėlto specialių procedūrų, atliekamų grožio ir masažo salonuose, įtaka paprastai būna akivaizdesnė.

Makiažas, kvėpinimas

Kad atrodytumėte ir kvepėtumėte gaiviai, pakaks kelių priemonių ir vienos kitos gudrybės.

Laikinai pamirškite tradicinę skystą pudrą! Pakeiskite ją drėkinamuoju kremu, kuriame yra spalvos pigmentų. Tačiau lengva bronzinio atspalvio ar skaistinamoji pudra pravers: suteiks odai sveiko švytėjimo.

Darydamasi akių makiažą pasikliaukite natūralumo nemažinančiomis priemonėmis. Tai galėtų būti blakstienų tušas (geriau ne juodas, o rudas), neutralios spalvos vokų šešėliai ir akių kontūrų pieštukas. (Nepamirškite antakių arkų: dailiai sutvarkytos gražiai įrėmina veidą.) Tiesa, mada siūlo ir kitokį variantą: dažyti vokus ryškiai, žaismingai. Pamėginkite – o gal tokia sau patiksite labiau? Vandeniui atsparios priemonės išgelbės nuo neplanuotų makiažo metamorfozių.

Gaiviai raustelėję skruostai taip pat suteikia veidui vasariško žavesio. Sukurkite jį kompaktiniais arba skystais skaistalais. Brandesnei (ir sausesnei) odai tinkamesni pastarieji. Beje, naujausi iš jų tiesiog idealiai susilieja su odos tekstūra. Lūpų blizgis – gera išeitis, kai nėra specialios priemonės. Kita vertus, rinkoje yra produktų, kuriems gamintojai skyrė dvejopą vaidmenį: šios priemonės vienodai gerai ryškina ir lūpas, ir skruostus.

Lūpos – veido dalis, kurią vasara gerokai nustekena. Juk plonytę odelę kepina saulė, gairina vėjas, mes pačios džioviname laižydamos, nors siekiame priešingo rezultato. Lūpos nusipelno veiksmingos, specialiai joms skirtos apsaugos – drėkinamojo produkto, blokuojančio ultravioletinius spindulius. Kuo jas dažyti? Skonio reikalas, tačiau, pasak vizažistų, gaiviau, sultingiau atrodo blizgiu paryškintos lūpos. Tiesa, dabar gaminami ir lūpų dažai, turintys blizgio savybių. Kad ir kokį produktą rinktumėtės, dideli jo privalumai – geros drėkinamosios savybės ir SPF filtras.

Karštymečiu verčiau kvėpintis tualetiniu, o ne parfumuotu vandeniu. Juo labiau ne koncentruotais kvepalais. Variantas – apsisiausti tik patinkančio aromato linijos priemonių (dušo želės, pienelio, dezodoranto) dvelksmu. Pasitaiko, kad aromatai reaguoja su saule (tada kyla pigmentinių dėmių susidarymo pavojus), todėl purkškite jų ant plaukų, bet ne ant odos.