Saulėtoje Malaizijoje – gerų emocijų ir egzotikos pliūpsnis

Mečetė / „Baltic Tours“ nuotr.
Mečetė / „Baltic Tours“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-01-14 17:47
AA

Pasibaigus didžiosioms metų šventėms, kai blizgučius ir pakilias nuotaikas keičia kasdienė rutina, dažnai užplūsta pošventinis liūdesys. Slogioms emocijoms neretai įtakos turi ir niūri lietuviškos žiemos dargana. Tuo tarpu neseniai iš saulėtosios Malaizijos grįžęs kelionių organizatoriaus „Baltic Tours“ vadovas Sigitas Fabijonavičius įsitikinęs, jog bene geriausias būdas gerai savijautai ir vidinei harmonijai palaikyti – žiemos atostogos egzotiškoje šalyje. Štai pavyzdžiui, kaitrią saulę kone ištisus metus garantuojanti ir egzotika pulsuojanti Malaizija bus tikra atgaiva pavargusiesiems nuo lietuviškų orų.

Šalies charakterį kuria harmoningi kontrastai

Šioje, Pietryčių Azijoje esančioje, valstybėje pirmą kartą viešėjęs ilgametis kelionių ekspertas pastebi, kad Malaiziją, kaip kelionių kryptį, lietuviai dar tik atranda. „Nors poilsiautojai iš Lietuvos jau spėjo pamėgti Malaizijos kaimynystėje esančius Tailandą ir Balio salą, pati Malaizija dažnai lieka turizmo gigantų šešėlyje. Daugumai mūsų šalies gyventojų ji – vis dar paslaptis ir naujiena. Neslėpsiu, kad apsilankymas šią žiemą Malaizijoje ir man buvo didžiulis, tačiau itin gerą įspūdį palikęs atradimas“, – pasakojo S. Fabijonavičius.

Ši kryptis – idealus pasirinkimas ne tik norintiesiems žiemos darganą ar su lietumi sumišusį sniegą iškeisti į malonumus balto smėlio paplūdimyje, bet ir išskirtinės gamtos bei aktyvaus pažinimo mėgėjams. Vis tik bene daugiausia simpatijų Malaizija pelno dėl unikalios laukinės gamtos ir modernumo kontrastų dermės.

„Egzotiškos, laukinės gamtos apsuptyje tiesiog užgniaužia kvapą čia pat dygstantys ir dėl išskirtinumo tarpusavyje kovojantys inovatyvūs, gigantiški pastatai. Vieni ryškiausių pavyzdžių – garsūs sostinės Kvala Lumpūro dangoraižiai „Petronas Twin Towers“, kurie puikiai įrodo, kokia Malaizija yra „užsispyrusi“ šalis. Juk buvo pasamdytos net dvi skirtingos įmonės, kad konkuruodamos tarpusavyje kuo greičiau pastatytų identiškus dangoraižius dvynius“, – įdomybėmis apie šalį dalijosi S. Fabijonavičius.

Ne mažiau pamėgta poilsiautojų vieta – ir šalia dvynių esanti moderniausia sostinės dalis – Kvala Lumpūro centras. Jame įsikūrę prekybos ir verslo centrai, prabangūs viešbučiai, šiuolaikiškos kavinės ir restoranai.

S. Fabijonavičius prie Petronas Twin Towers / „Baltic Tours“ nuotr.

Neišdildomiems įspūdžiams – akistata su beždžionėmis džiunglėse

Vis tik norint pajusti tikrąją Malaizijos dvasią ir skirtingas kultūras svarbu neaplenkti ir autentiškų šalies lankytinų vietų, tarp kurių itin gausu klasikinių Pietryčių Azijos objektų. O vienas jų – Kvala Lumpūro Dataran Merdeka nepriklausomybės aikštė. Joje 1957 metais Malaizija paskelbė nepriklausomybę nuo Didžiosios Britanijos. Kelionių ekspertas šioje aikštėje rekomenduoja aplankyti garsų pastatą „Sultan Abdul Samad“, kuriame buvo įsikūrusi kolonizatorių valdžia, taip pat – mečetę „Masjid Negara“, garsėjančią dėl į 73 metrų aukštį besistiebiančio minareto.

Besidomintiesiems religija pravartu užsukti į vieną švenčiausių Malaizijos hinduistų vietų – „Batu Caves“. Pagrindinėje oloje, į kurią veda 272 laiptai, įrengta šventykla kasmet sutraukia minias hinduistų ir piligrimų iš viso pasaulio. O užlipus aukštyn kaip ant delno atsiveria įspūdinga Kvala Lumpūro panorama.

Ieškantiesiems aštresnių pojūčių ir norintiesiems pabūti laukinės Malaizijos gamtos apsuptyje S. Fabijonavičius rekomenduoja aplankyti ir nacionalinius parkus, džiungles, arbatos plantacijas bei kitas egzotišką žadančias vietas.

„Tiesiog privalu pabuvoti ir netoliese esančiame Borneo – tai didžiausia sala Azijoje ir trečia pagal dydį pasaulyje, kurioje karaliauja unikali flora ir fauna. Būtent čia gyvena didžiulės orangutangų populiacijos, viliojančios turistus, bei aptinkama itin reta augmenija, pavyzdžiui, milžiniška gėlė – raflezija. Asmeniškai man didžiausią įspūdį Borneo paliko vandens ekskursija Kinabatangano upe. Ja plaukiojant atsiskleidė neišsemiamas džiunglių grožis, kuris dar kartą patvirtino, jog džiunglėse, net ir per ekskursiją, privalu išlikti budriems. Kitaip galite likti, pavyzdžiui, be pusryčių. Užteko vos sekundei nusisukti, kad didnosė beždžionė atimtų paskutinius sumuštinio kąsnius, kurie juk visada būna patys gardžiausi“, – šypsojosi kelionių organizatoriaus vadovas.

Panorama / „Baltic Tours“ nuotr.

Ar pasiruošę paskanauti... vikšrų?

Ryškūs kontrastai Malaizijoje ne tik lauke, bet ir virtuvėje. „Siūlyčiau labai atidžiai įsiklausyti į padavėjų, dirbančių restoranuose, rekomendacijas. Pavyzdžiui, šioje šalyje itin drąsiai derinamas omaras su traškia vištiena, o rezultatas, nors ir atrodytų keista, nenuvilia. Beje, maistas Malaizijoje itin pigus. Vos už dešimt eurų restoranuose galima labai sočiai ir skaniai pavalgyti. Siūlomas asortimentas – įvairus. Jei norisi, ko nors sveikiau, galima užkrimsti ir vikšrų“, – pasakojo S. Fabijonavičius ir pabrėžė, kad turistams vikšrai patiekiami itin estetiškai – ant palmių lapų, dekoruotų agurkų garnyru, bet yra labiau atrakcija, o ne užkandis ieškantiesiems egzotiškų potyrių.

Įdomybėmis išsiskirianti Malaizijos tradicinė virtuvė itin palanki ir ieškant lauktuvių. „Draugams ir artimiesiems iš svečios šalies visada parvežu arbatos, nes arbatos gėrimas – tai vienijantis ritualas, – pabrėžė kelionių organizatoriaus „Baltic Tours“, kuris vykdo kelionių patirties kampaniją „Nepirk katės maiše“, vadovas. – O štai visame pasaulyje garsus Malaizijos tradicinis gėrimas „Teh tarik“ (juodoji arbata, pagardinta cukrumi ir karštu pienu) neabejotinai tiks lauktuvėms. Rekomenduočiau šį gėrimą pirkti Malaizijos sostinėje Kvala Lumpūre, nes būtent joje rasite žymiausias šalies arbatos parduotuves.“

Planuojantiesiems atostogas ir norintiesiems atsipūsti po šventinio maratono S. Fabijonavičius pataria nedelsti, kadangi poilsiauti Malaizijoje žiemą prie kaitros nepratusiems lietuviams – tiesiog idealu. „Ir nors oras Malaizijoje visus metus – itin drėgnas, vidutinė oro temperatūra šaltuoju metų laiku siekia apie 27 ºC ir yra daug malonesnė negu Lietuvoje vasarą. Jei tik yra galimybė, į šią šalį visada rekomenduojame skristi „Turkish Airlines“ oro linijomis, garantuojančioms kokybiškas paslaugas ir išskirtinį dėmesį klientams. Beje, kartą skrendant šiomis oro linijomis teko matyti orlaivio virtuvės užkulisius: lėktuvo šefai čia pat vietoje ruošia šviežią maistą, o siūlomi patiekalai prilygsta gaminamiems restoranuose“, – pranašumus vardijo kelionių ekspertas.

Egzotiškoji Malaizija (8 nuotr.)
+2