Šaulio priesaiką davęs Edmundas Jakilaitis: „Karo atveju noriu žinoti, ką tiksliai daryti“

Vienas iš priesaiką davusių - Edmundas Jakilaitis / Viganto Ovadnevo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

„...prisiekiu būti ištikimas... ginti... saugoti... gerbti...rūpintis“, - šaulio priesaikos žodžius Vasario 16-ąją Vilniuje, Gedimino kalno papėdėje, tarė ir būrys žinomų vyrų, jie tapo Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės šauliais.

Tarp jų – Seimo narys, olimpietis Virgilijus Alekna, garsus žurnalistas Edmundas Jakilaitis, ryšių su visuomene specialistas Darius Gudelis, žinomų moterų – žurnalistės Aistės Stonytės-Budzinauskienės ir stilistės Austėjos Jablonskytės vyrai - verslininkas Darius Budzinauskas ir architektas Justinas Žalys.

Kas paakino, pavyzdžiui, E.Jakilaitį – žmogų, užimtą ne tik tiesioginiu darbu, šeima, tačiau ir dar kitokiais projektais, stoti į Šaulių sąjungą?

„Pagalvojau, kad karo metu būtų, švelniai tariant, liūdna nežinoti, ką veikti. Mes su draugais norime aiškumo kritiniu atveju – ką veikti, kur eiti, su kuo susitikti, kokių imtis veiksmų, – kalbėjo Edmundas. - Šaulio priesaika – tai sveikas apsisprendimas, valios, ryžto, pilietinės pozicijos išreiškimas“.

Ar tokie aktai neverčia jaustis neramiai?

„Tai, kad vyrai duoda šaulio priesaiką, neturėtų kelti neramių minčių, kita vertus – nuo mūsų politinė padėtis nepriklauso. Šaulių sąjunga – tai visuomeninė organizacija, turinti ginkluotos struktūros požymių. Tai geriau negu nieko“, – įsitikinęs E.Jakilaitis.

Priesaiką kartu su juo tarė nemažai draugų, vyrai planuoja net kurti savo skyrių – turi sugalvoję pavadinimą, sukurtas logotipas. Tačiau tai – dar ateities planai.

„Ir tai bus ne kompanija, savaitgaliais kepanti mėsytę ant laužo. Esame sumanę tikrai nemažai pasitreniruoti“, – tikino televizijos laidų vedėjas.

Edmundas ne pirmą kartą liečiasi prie ginklų, iš mažakalibrio šautuvo jis šaudė dar būdamas pirmokas, lankė penkiakovę.

Tradicija pašaudyti į taikinius gimė, kai „Ekskomisarų biuro“ vienas iš įkūrėjų Alvydas Sadeckas rašė scenarijų E.Jakilaičio prodiusuojamam filmui „Nematoma Lietuvos istorija“.

„Nėra taip, kad man patinka ar svaigstu iš malonumo šaudydamas, – aiškino E.Jakilaitis, – bet ir nebaugina ginklai. Turėti įgūdžius visada pravartu".

Vasario 16-ąją Vilniuje šauliai davė priesaiką (37 nuotr.)
+31

Priesaiką jau yra davę ir daugiau žinomų žmonių. Tai žurnalistai Andrius Tapinas, Audrius Matonis, Vytaras Radzevičius, Martynas Starkus, politikai Gabrielius Landsbergis, Petras Auštrevičius, Gintaras Steponavičius, Adronius Ažubalis, Juozas Olekas, kompozitorius Alvydas Jegelevičius, dainininkas Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

Skaitykite daugiau