Saulius Prūsaitis privertė šokti ir Vilnių: „Aš sau esu žvėris“

Saulius Prūsaitis / Ryčio Šeškaičio nuotr.
Saulius Prūsaitis / Ryčio Šeškaičio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-11-25 22:15
AA

Penktadienį Vilniuje „Compensa“ salėje koncertinį turą „Vaikas iš didelės raidės“ pabaigė vienas talentingiausių Lietuvos dainų kūrėjų ir atlikėjų Saulius Prūsaitis. Koncertų serija buvo skirta to paties pavadinimo pirmajam soliniam albumui, kurį  dainininkas kūrė ir įrašinėjo daugiau nei šešerius metus.

Į albumą „Vaikas iš didelės raidės“ pateko vienuolika kūrinių, koncerte skambėjo dauguma jų ir dar gerokai daugiau. Dainininkas prisipažino, kad yra sukūręs dainų ne vienam albumui ir šiuo metu jau labai rimtai mąsto apie antrąjį. Galbūt į jį paklius daina „Bus lietaus“, kuria jis pradėjo savo koncertą, o gal dukrai Leonardai skirta „Bėgu pas tave“. O gal nė viena iš jų, nes S.Prūsaitis turi tokį didelį ir stiprų kūrybinį potencialą, kad iki naujo albumo pasirodymo gali būti sukūręs antra tiek naujų dainų.

Muzikos gerbėjai tikina, kad yra tarsi du skirtingi Sauliai Prūsaičiai. Vienas tas, kuris sukūrė hitus „Meile tu“, „No more drama“,„Kambarys“,„Vaikas iš didelės raidės“, o kitas kažkodėl parašė „Vasara 3016“ ir „Norim šokti“. Pats dainininkas gali ilgai savo firminiu juokų kvatotis iš tokių kalbų ir tikina, kad jame yra ne, o mažiausiai 22 Prūsaičiai, todėl iš jo galima dar ne tokių staigmenų laukti. „Šitą dainą parašė kitas AŠ ir tas kitas AŠ pasakė tam pirmam man, kad pabūtų ramus ir paklausytų“, – dainą „Vasara 3016“ pristatė jis.

Saulius Prūsaitis / Ryčio Šeškaičio nuotr.

Kad ir kaip skirtingai žmonės vertintų S.Prūsaičio plačią kūrybos amplitudę, nė vienas negalėtų jo apkaltinti, kad jis dirba nenuoširdžiai. Išėjęs iš grupės „Happyendless“ jis ne tik kūrė dainas albumui, bet įsirengė savo studiją, išmoko įrašyti ir prodiusuoti.

Klausytojai dažnai nė neįtaria, kad lengvai skambantys kūriniai dainininko galvoje, o vėliau ir studijoje, gludinami iki menkiausio garso. Saulius yra reiklus visiems su juo dirbantiems žmonėms, tačiau pats reikliausias jis – sau. „Aš sau esu žvėris, – prisipažįsta jis, – išmokau perteikti muziką jums taip, kaip jaučiu. O tai yra nelengva“.

Kartais jis patenka į aklavietę, kai niekaip negali užbaigti dainos, tuomet eina į virtuvę, uždaro paskui save duris ir neišeina tol, kol daina nebūna baigta. Būtent taip nutiko su kūriniu „Būkim geriausiais draugais“, kurią pilna „Compensos“ salė traukė drauge su juo.

Saulius Prūsaitis / Ryčio Šeškaičio nuotr.

„Kartais gyvenime būna momentų, kai turi tą šlykštynę SAVE nusitempti į tam tikrą vietą pasikalbėti. Aš tą vietą vadinu kambariu“, – tokio pat pavadinimo kūrinį iš naujojo albumo pristatė dainininkas. Jis ne viename interviu yra prisipažinęs, kad tai jam – vienas svarbiausių ir didžiulę prasmę turinčių kūrinių. Būtent tokie tamsaus skambesio kūriniai yra ypač garbinami ištikimų S.Prūsaičio gerbėjų. Tų, kurie nors ir kraupsta, bet atleidžia jam tokius akibrokštus kaip „Norim šokti“.

Žinoma, būtent šis ir joks ne kitas kūrinys tapo koncerto paskutine daina ir buvo kartojamas bisui, drauge su „Vasara“. Koncertas buvo sėdimas, bet jo pabaigoje šoko visa salė.

Sauliaus Prūsaičio koncertas sostinėje (34 nuotr.)
+28