Saulius Urbonavičius-Samas apie pirmąją žmoną: „Man teko priimti sprendimą vaikus auginti be jos“

Saulius Urbonavičius-Samas / Irmanto Gelūno nuotr.
Saulius Urbonavičius-Samas / Irmanto Gelūno nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2024-03-11 18:08
AA

Paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“ inicijuoja podkastą „Vyrai neKalba“, kuriame yra kalbinami ir žinomi, ir skaudžius gyvenimo iššūkius patyrę tėčiai.

Pirmasis laidos pašnekovas – puikiai televizijos pasaulyje pažįstamas laidų ir renginių prodiuseris, legendinės grupės „BIX“ lyderis Saulius Urbonavičius-Samas. Jo šeimos istorija išties dramatiška – du vaikus iš pirmosios santuokos vyras užaugino be žmonos, ėmusios piktnaudžiauti alkoholiu, pagalbos.

„Mano istorija yra savotiška. Buvo tarybiniai laikai, studijavau tuometiniame Šiaulių universitete Dailės fakultete. Mano pirmoji šeima buvo, galima sakyti, studentiška, be didelių įsivaizdavimų, kas yra šeima. Juk niekas mūsų nemokė, kokia ji turi būti. Stebime savo aplinką, tėvus, mokomės iš jų pavyzdžio. O mano studentiška šeima buvo vis tiek kitokia – audringa, smagi, tuo labiau, kad prasidėjo išsilaisvinimo etapas, atsirado galimybė muzikuoti, sukūriau grupę, visa galva nėriau į menus. Kūryba man buvo svarbiausias gyvenimo tikslas. O šeima tiesiog savaime buvo šalia. Susilaukėme dviejų vaikų. Taip ir gyvenome mėtomi, vėtomi iki tol, kol mano vaikų mama pradėjo piktnaudžiauti alkoholiu. Ir man teko priimti sprendimą vaikus auginti be jos“, – pasakoja Samas.

Saulius Urbonavičius-Samas / Justino Auškelio / VU nuotr.

Saulius prisipažįsta, kad vienam prisiimti atsakomybę už vaikus ir juos užauginti būtų buvę labai sunku, taigi tikru gyvenimo ramsčiu jam tapo dabartinė žmona. „Visų medalių sau prisiimti negaliu. Esu labai dėkingas Kristinai, su kuria pasidalinome visa atsakomybe“, – sako Samas.

Kaip vaikai išgyveno laikotarpį, kai teko patirti tėvų skyrybas?

„Tai yra siaubinga trauma. Ir be jokios abejonės tai atsiliepė jų tolimesniam gyvenimui. Kiekvienam vaikui tėvas reikalingas, tačiau mama yra pats svarbiausias žmogus. Tai, ką mama sudeda į vaiką pirmaisiais gyvenimo metais – saugumo jausmą, pasitikėjimą savimi, yra be galo svarbu. Jei to nėra, vaikas turi daug psichologinių problemų, jam sunku bendrauti su aplinkiniais ir tenka ieškoti, kaip šitas skyles užkamšyti. Ir kiek tu meilės jam bedovanotum, reikia suvokti, kad tėvo meilė niekada neatstos mamos meilės. Tai yra du poliai, ant kurių statomas sveikas vaiko gyvenimas“, – įsitikinęs vyras.

Saulius Urbonavičius-Samas / Justino Auškelio / VU nuotr.

Priėmęs sprendimą vaikus auginti be jų mamos, Saulius tą pačią akimirką priėmė ir kitą labai svarbų sprendimą. „Nusprendžiau visiškai atsisakyti alkoholio. Aš supratau, kad tai niekur neveda. Problemų niekada neturėjau, tačiau normalu dirbant pramogų srityje dalyvauti baliuose, vartoti alkoholį. Suvokiau, kad man to išvis nebereikia, ne toks yra mano tikslas. Aš norėjau save tobulinti, atrasti, kažką sukurti, vystyti didelius projektus. Alkoholis yra siaubingas reikalas. Jam visiškai nesvarbu, kas tu – žvaigždė, profesorius ar eilinis statybininkas. Visi vienodai degraduoja“.

Paklaustas, kas buvo sunkiausia, norint suderinti dviejų paauglių priežiūrą ir įsibėgėjusią karjerą, Samas prisipažįsta – jis 10 metų neturėjo atostogų. „Absoliučiai jokių atostogų! Jokių laisvų šeštadienių ir sekmadienių. Dirbdavau po 7 dienas per savaitę. Didžiuliai projektai reikalaudavo maksimalaus mano dėmesio. Neslėpsiu – paskirstyti dėmesį ir vaikams, ir darbams būdavo be galo sunku. Aš tikrai nesu be nuodėmės. Kamšydavau skyles, kaip tik sugebėdavau. Kad ir brangesnėmis dovanomis“, – prisipažįsta kūrėjas.

Saulius Urbonavičius - Samas / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Antrasis laidos pašnekovas 8 vaikų tėtis Wladyslaw Bortkiewisz – prisipažįsta gausią šeimą planavęs iš anksto. Tiesa, kad turės tiek daug vaikų, apie tai nesvajojo.

„Dar būdami paaugliais, su būsima žmona savanoriaudavome šeimų stovyklose. Ten stebėdami gausias šeimas, pajutome, kokie būna gražūs, darnūs santykiai būtent tokiose šeimose. Vėliau su žmona mes apsitarėme, ką geriausio galime duoti savo vaikams. Ir nusprendėme, kad nieko nėra brangiau ir vertingiau už brolius ir seseris, tą jaukumą, artumą. Be jokios abejonės, mes apgalvojome savo galimybes turėti vaikų, išlaikyti juos, kiek laiko ir dėmesio galėsime jiems skirti. Mums buvo labai svarbu nepamesti nei santykio su vaikais, nei tarp mudviejų su žmona“, – pasakoja vyras.

Wladyslaw sako lygiai taip pat, kaip ir Samas, prieš septynerius metus kartu su žmona visiškai atsisakęs alkoholio. Maža to, jie atsisakė ir televizoriaus. „Tokioje gausioje šeimoje svarbiausia nepasinerti į rutiną. Turime tradiciją kartą per mėnesį su žmona susėsti, aptarti praėjusį mėnesį, susiplanuoti kito mėnesio veiklas. Būtinai išeiname kartu tik dviese – į kiną ar restoraną. Vyresni vaikai noriai mus išleidžia, dar netgi paskatina, patys pasisiūlo prižiūrėti mažuosius. Mums su žmona ypatingai svarbu puoselėti mūsų tarpusavio ryšį“, – sako Wladyslaw.

Fondas „Mamų unija“ kuria podkastą su tikslu kuo daugiau tėčių įtraukti į aktyvų šeimos gyvenimą. Kai suserga vaikas, kartu „suserga“ ir visa šeima. Kviečiame prisidėti prie paramos emocinei tėvų sveikatai gerinti:

Paramos ir labdaros fondas „Mamų unija“

A.S. LT77 7300 0101 4079 5625

SWIFT kodas: HABALT22 Swedbank

Paskirtis: Tėvų psichologinei pagalbai

Paypal sistema: egle@mamuunija.lt