Šaulys Karolis Girulis antroje olimpinėje rungtyje užėmė 25 vietą: „Nesu nusivylęs“

Karolis Girulis antrojoje šaudymo 50 metrų atstumu rungtyje / Kipro Štreimikio nuotr.
LTOK
Šaltinis: Žmonės
AA

Tokijo olimpinės žaidynės baigėsi pirmąkart čia dalyvavusiam šauliui Karoliui Giruliui. Tokijo olimpinių žaidynių kulkinio šaudymo šautuvu iš 50 m atstumo rungtyje K.Girulis užėmė 25-ąją vietą. Į finalą pateko aštuoni sportininkai.

Rungtyje, kurioje šaudomą iš trijų padėčių – gulint, klūpant ir stovint – 34 metų alytiškis per 120 šūvių surinko 1163 taškus (385 klūpant, 393 gulint ir 385 stovint).

Pirmoje rungtyje – šaudyme iš 10 m atstumo oriniu šautuvu – lietuvis užėmė 28-ąją vietą tarp 47 sportininkų.

„Karšta, daug emocijų, jaučiuosi viską atidavęs, kas buvo įmanoma. Aišku, rezultatas galėtų būti geresnis, tikėjomės apie 10 taškų daugiau, buvome tam pasirengę. Tačiau šiandien mano būsena nebuvo ideali. Bet tikrai nesu nusivylęs.

Žinoma, buvo klaidų, apie kurias reikėtų pagalvoti, įvertinti ir atsiminti, kas įvyko, bet jų tikrai nebuvo tiek, kad galima būtų sakyti, jog susimovėme ar kažko neįvykdėme. Dirbome iki paskutinės minutės, iki paskutinio šūvio“, – baigęs pasirodymą olimpinėse žaidynėse sakė K.Girulis.

Karolis Girulis antrojoje šaudymo 50 metrų atstumu rungtyje / Kipro Štreimikio nuotr.

Serbo Nemanjos Mirosavljevo treniruojamas lietuvis prisipažino, kad jį šiek tiek sutrikdė gūsingas vėjas: „Šaudant iš pirmos pozicijos buvo sudėtinga įsivažiuoti į ritmą, nes vėjas buvo kiek kitoks, nei pastarosiomis dienomis – šiandien pūtė gūsingas, vėliavėlės momentaliai pakeisdavo kryptį. Jautėsi ir jaudulys. Taip pat reikėjo pulsą sekti“.

Apibendrindamas debiutą olimpinėse žaidynėse Lietuvos šaulys sakė: „Esu labai patenkintas. Rezultatai panašūs į mano vidurkį. Gal šiam pratimui buvom geriau pasiruošę, nei rodo rezultatas. Žaidynės – labai gera patirtis, dabar žinosime, kaip viskas vyksta. Olimpinių žaidynių emocija išskirtinė, tai nėra eilinis startas. Kyla daug minčių, kaip save reikia nukreipti, nuteikti, kokias technikas taikyti ateityje ruošiantis tokiam startui Dabar tikslas – Paryžius ir visos kitos būsimos žaidynės.“

Karolis Girulis antrojoje šaudymo 50 metrų atstumu rungtyje (15 nuotr.)
+9
Skaitykite daugiau