Sausakimša Lukiškių aikštė sulaukė garsiausių atlikėjų: Ukrainos vaikams paaukota įspūdinga suma

Lukiškių aikštėje – koncertas „Laisvės vaikams“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Lukiškių aikštėje – koncertas „Laisvės vaikams“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-05-20 12:24
AA

„Mus suvienijo prasminga idėja – padovanoti nepamirštamą vasarą Ukrainos karo našlaičiams Lietuvoje. Vaikams, kurie fronte ar per bombardavimus neteko savo tėvų arba vieno iš jų. Vaikams, iš kurių žiaurusis tironas atėmė tai, ką jie labiausiai mylėjo. Atėmė teisę į nuostabią vaikystę. Atėmė viską“, – tokiais žodžiais šeštadienio vakarą paramos koncertą „Laisvės vaikams“ pradėjo viena iš jo vedėjų – dainininkė Jurga Šeduikytė.

Paramos koncerte surinkta beveik 295 000 eurų. Didžiąją dalį jų ukrainiečių vaikams paaukojo bendrovė „Teltonika“.

Paramos koncerto sumanytojai – jau trečius metus Ukrainos vaikams vasaros atostogas dovanojanti organizacija „Stiprūs kartu“. Prie koncerto organizatorių prisijungė „Vertimedia“, Vilniaus miesto savivaldybė, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba. Koncertą tiesiogiai transliavo TV3.

Jurga Šeduikytė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Mes pratę, kad paramos skaičiai ekranuose sukasi stipriai greičiau. Vis dar sunkiai įsisąmoniname, kad karas – ne tik milžiniška humanitarinė, bet ir socialinė katastrofa. Ukrainoje – tūkstančiai našlių, tūkstančiai našlaičių. Ten dabar auga vaikai, iš kurių jau atimta pati geriausia vaikystė, kaip mes ją suprantame. Auga karta, kuri visą savo gyvenimą nekęs okupanto. Padėti jiems sunkiausiu momentu jų gyvenime yra mažiausia, ką galime padaryti. Džiaugiuosi, kad bent 400 karo našlaičių tikrai atvyks į Lietuvą, ir žinau, kad padarysime viską, jog jų būtų dar daugiau“, – sako renginio režisierė Agnė Zalanskaitė.

Nors šeštadienio vakarą Vilniuje vyko daugybė renginių, Vilniaus Lukiškių aikštėje vos tilpo visi, norintys gyvai pamatyti garsiausius šiandienos Lietuvos atlikėjus. Koncertą pradėjo „Eurovizijos“ atrankose dalyvavusi keturių vaikinų komanda – grupė „Shower“.

Jessica Shy / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Džiaugiuosi galėdama suteikti žmonėms šventės jausmą, tikiu, kad jis paskatins aukoti. Turime džiaugtis gyvenimu ir tuo, kad galime koncertuoti, būti kartu, bet svarbu nepamiršti, kas vyksta pasaulyje“, – po pasirodymo „Laisvės vaikams“ scenoje kalbėjo dainininkė Jessica Shy.

Iš scenos liejosi ne tik muzika, bet ir Ukrainos karo našlaičių, stovyklų vadovų emocijos bei pasakojimai. Koncerto vedėjais kartu su dainininke J.Šeduikyte tapo vienas iš „Stiprūs kartu“ įkūrėjų, televizijos laidų vedėjas Edmundas Jakilaitis, ir aktorius, stovyklos „Nuotykių akademija“ vadovas, skautas Paulius Tamolė.

Monika Liu / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Nepamirštamą vasarą dovanoti našlaičiams vaikams ragino grupės „jauti“, „Mėlyna“, „ba.“.

„Tai, kad šiandien padarėme tai, ko niekada nedarome, – išėjome į sceną ne visa sudėtimi, be savo būgnininko, yra įrodymas, jog šis koncertas mums labai svarbus, – koncerto užkulisiuose kalbėjo grupės „ba.“ lyderis Benas Aleksandravičius. – Tikiuosi, žmonės aikštėje susirinko ne tik muzikos pasiklausyti, kad jie per muziką išgirs svarbią žinią, kurią siunčiame. Nesu iš tų, kurie dažnai pasisako politiniais klausimais, tačiau ir pats prisimenu savo vasaros stovyklas, naktis su gitara prie laužo. Jos įskiepijo man meilę scenai ir teatrui, tų vasarų įspūdžiai pasivijo mane po daugybės metų.“

Lukiškių aikštėje – koncertas „Laisvės vaikams“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Neįtikėtiną garsą aikštėje sukėlė scenoje pasirodęs šių metų Lietuvos atstovas „Eurovizijos“ konkurse Silvester Belt. Minia Silvester ilgai nepaleido, skanduodama jo vardą ir dainos eilutes. „Tokie koncertai kuria vienybės jausmą. Ir jį tikrai gali jausti čia, užkulisiuose, – nuo scenos nulipęs kalbėjo dainininkas. Jis prisiminė savo vaikystės stovyklas ir jose sutiktus draugus, su kuriais iki šiol palaiko ryšį.

Apie tai užkulisiuose kalbėjo ir dainininkas Free Finga: „Vasaros ant asfalto – labai liūdnos, aš mielai važiuodavau į „Ąžuoliuko“ ir „Tele Bim Bam“ stovyklas. Patirtys jose man padėjo atrasti kūrybiškumą, pritapti, pažinti save. Svarbu, kad tai galėtų patirti ir Ukrainos karo našlaičiai, kad mes galime juos bent kuriam laikui atitraukti nuo karo realybės, suteikti saugią vietą, kurioje galėtų gimti daug muzikos ir daug kūrybos.“

Silvester Belt / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Koncerto scenoje netikėtai pasirodęs operos dainininkas Merūnas Vitulskis kalbėjo apie tai, kad į Lietuvą vasaroti atvyksta Ukrainos ateitis. Būtent šie vaikai, kai karo siaubas baigsis, kurs stiprią, galingą, nepriklausomą valstybę. „Jie yra būsimi Ukrainos prezidentai. Sportininkai. Operos solistai. Aktoriai. Ir šiandien mes visi turime galimybę juos priimti čia, savo fantastiškoje šalyje, kur dangus žydras ir, svarbiausia, ramus. Mažiausia, ką galime, tai sugrąžinti jiems viltį ir tikėjimą žmonių gerumu, gražesniu pasauliu“, – sakė operos solistas.

Jautrų pasirodymą koncerte surengusi dainininkė Moniqué prisipažino, kad karą jai sunku suvokti ir protu, ir širdimi. „Štai kodėl noriu prisidėti prie paramos akcijų, padaryti tai, ką galiu, kad ukrainiečių vaikai galėtų gauti bent šiek tiek vilties“, – po pasirodymo sakė dainininkė ir pasakojo, kad būtent vasaros stovykloje pirmąjį kartą pamatė jūrą. Nuo tada ji tapo atlikėjos įkvėpimu – prie jūros gimsta daugiausia Moniqué dainų.

Ukrainietiškų šaknų turinti dainininkė Evgenya Redko tikino visada jaučianti pareigą padėti, ypač karo nuskriaustiems vaikams iš Ukrainos. „Karas yra didžiausia tragedija, kuri gali nutikti šaliai“, – įsitikinusi ji.

Evgenya Redko / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Jausmingus, ugningus, uždegančius ir įkvepiančius pasirodymus paramos koncerto „Laisvės vaikams“ scenoje taip pat atliko Monika Liu, DJ Nevykėlė, Jurga, Paulina Paukštaitytė, Ruta Mur, Angelou, Gabrielius Vagelis, Jovani, Jurijus Veklenko, Rokas Yan.

Paramos koncertas „Laisvės vaikams“ simboliškai įtvirtino ir naują datą įsimintinų dienų kalendoriuje – pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje trečiąjį gegužės penktadienį atšvęsta Vaiko diena.

Vienas kelialapis į vasaros stovyklą Lietuvoje našlaičiams iš Ukrainos kainuoja apie 800 eurų. Į kelialapio kainą įeina vaikų kelionė iš Ukrainos, nakvynė kelionėje, draudimo išlaidos, stovykla Lietuvoje ir atsisveikinant organizatorių kiekvienam vaikui įteiktas Rugsėjo 1-osios rinkinys. Prisidėti galite ir jūs – aukokite jau dabar. Trumpasis numeris 1409 – auka 5 EUR.

Lukiškių aikštėje – koncertas „Laisvės vaikams“ (121 nuotr.)
+115