Sausakimšoje „Siemens“ arenoje koncertavęs Rolandas Kazlas: „Tai didžiausias mano gyvenimo pokštas“

Rolando Kazlo ir „Pakeleivių“ koncertas Vilniuje / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Rolando Kazlo ir „Pakeleivių“ koncertas Vilniuje / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-12-16 20:41
AA

Rolandas Kazlas (47) šiemet kaip reikiant užsimojo – vos trejus metus kartu su „Pakeleiviais“ koncertuojantis aktorius surengė „Tokius koncertus“ didžiosiose šalies arenose. Ir užmojis tikrai pasiteisino – muzikantai penktadienio vakarą surinko sausakimšą „Siemens“ areną, kurioje gerbėjai išgirdo ne tik albumo „Toks“ dainas, bet ir išmoningas Rolando kalbas.

Surengę „Tokius koncertus“ Klaipėdoje ir Kaune, aktorius Rolandas Kazlas su „Pakeleiviais“ penktadienį nusitaikė į vilniečių širdis. Jų čia prisirinko labai gausiai – apie 6000 žmonių.

Rolando Kazlo ir „Pakeleivių“ koncertas Vilniuje / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Dabar suvaidinau, kad atidariau duris ir įeinu į namus. O namuose turbūt laukia namiškiai, taip? – po pirmos dainos į publiką kreipėsi Rolandas. – Jei yra svečių, esu toks Rolandas Kazlas. Dirbu, pasak dukros draugės, Rolandu Kazlu. Šįvakar man keturiasdešimt... metai. Gimiau ir užaugau Molėtuose. Bet didžiausia vaikystės svajonė buvo gyventi Vilniuje.“

Ir išties visi čia galėjo jaustis jaukiai kaip namuose – paprastumu, nuoširdumu ir šmaikštumu žavintis aktorius juokavo, bendravo su žiūrovais, kalbėjo aktualiomi ir nepatogiomis temomis, su kuriomis kasdien susiduria kiekvienas.

„O kalbant apie pokštus. Kai pagalvoju, kur čia dabar esu, tai geriau suprantantys humorą žmonės patvirtins, kad tai geriausias mano gyvenimo pokštas“, – prisipažino R.Kazlas, stovėdamas scenoje prieš tūkstantinę žiūrovų minią.

Rolando Kazlo ir „Pakeleivių“ koncertas Vilniuje / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kartu su profesionaliais muzikantais pasirodęs aktorius save pristato kaip neprofesionalų dainininką. Tačiau jo sugebėjimais koncerto publika žavėjosi. Iš tikrųjų, net sunku pasakyti, kas buvo įspūdingiau – skambėjusios dainos ar R.Kazlo pokalbiai.

Kone kiekvienos dainos pristatymas trukdavo ne trumpiau nei pati daina. Iš pradžių atskleidęs savo požiūrį į kūrinio temą, aktorius uždainuodavo.

Linksmi, ironiški, rimti, jausmingi R.Kazlo žodžiai publikoje sukeldavo juoką, susimąstymą, nuostabą. Čia skambėjo ir malda paieškos sistemai „Google“, ir dainos apie internetą, nusikaltimus, moteris, santuoką, Lietuvą... bei pusė Eltono Johno dainos, nes Rolandui patinka tik jos pradžia. Ir atliko ją aktorius stebėtinai panašia į Eltono dainavimą maniera.

Koncerto metu gerbėjai išgirdo ir Antano Baranausko poemą „Anykščių šilelis“. Ją R.Kazlas dainavo „Pakeleiviams“ grojant „Pink Floyd“ kūrinio „High Hopes“ melodiją.

Aktorius savo pasirodymui įkvėpimo sėmėsi ir iš Kristijono Donelaičio „Metų“, ir iš Žemaitės „Marčios“, ir iš Vokietijos futbolo rinktinės trenerio Joachimo Lowo.

Rolando Kazlo ir „Pakeleivių“ koncertas Vilniuje / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Viena iš aktoriaus paliestų temų – sutuoktinių amžiaus skirtumai.

„Labai įdomių šeimų pradėjo rastis. Ypač amžiaus skirtumai. Anksčiau vieni su kitu vesdavosi bendraklasiai, grupiokai. Dabar skirtumai labai įspūdingi. Labai retas atvejis, kad jaunas milijonierius veda senutę iš globos namų. Dažniau senukas milijonierius išsirenka į anūkes tinkančią merginą. Kaip aš dažnai sakau – reikia džiaugtis jaunyste, nebūtinai savo. Jauną žmoną irgi suprantu, senelis nenuvargina miegamajame. Jis ramiai seka pasakas apie savo gyvenimą.

Be to, yra turtingų vyrų medžiotojų, kurios susiskambinusios dainuoja viena kitai: „Laimės žiburys sužibo man ir tau, aš stebiuosi, kokį turtą atradau...“

Būna, nesutampa charakteriai, skyrybos, ir tas verslininkas dainuoja jau kitą dainą: „Basas aš einu prie jūros. Rasos man kojas plauna.“ Bet visgi reikia džiaugtis, nesvarbu, koks amžiaus skirtumas. Vyras ir žmona – kaip koja ir batas. Būna vyras įsitaiso tokius prašmatnius batus, bet jam taip nepatogu – tik iki renginio nueiti“, – šmaikštavo aktorius, cituodamas lietuviškos estrados hitus.

Rolando Kazlo ir „Pakeleivių“ koncertas Vilniuje / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Prieš koncertą R.Kazlas šypsodamasis žadėjo, kad arenoje turėtų skraidyti du specialiai tam paruošti, iš pajūrio atsigabenti Lietuvos Karališkieji Kormoranai.

„Vienas jų simbolizuoja artėjančius apdegusio ugninio gaidžio metus, kitas nesimbolizuoja nieko, tiesiog turėjo skraidyti po areną ir reklamuoti savo paslaugas, kurias teikia Lietuvos pajūryje. Tačiau turbūt dėl daug susirinkusių žmonių, jie išsigando. O per repeticiją skraidžiojo labai drąsiai: ir šviesų darbuotojams akinius aptaškė, ir be garso režisierių sutikimo praskrisdami paleisdami savo ginklus paspausdavo tylos mygtukus“, – šmaikštavo R.Kazlas.

Koncerto pabaigoje Rolandas Kazlas atskleidė, kad medis, kurį žiūrovai matė vaizdo projekcijose, auga jo gimtajame Molėtų krašte, prie mamos sodybos. Pati aktoriaus mama Romualda Kazlienė koncertą taip pat žiūrėjo „Siemens“ arenoje, apie tai išgirdusi publika negailėjo jai gausių plojimų.

Rolando Kazlo ir „Pakeleivių“ „Toks koncertas“ Vilniuje (32 nuotr.)
+26

Scenoje su R.Kazlu koncertavo Andrius Daugirdas (bosinė gitara, vokalas), čia pat sulaukęs sveikinimo 55-ojo gimtadienio proga, Jonė Dambrauskaitė (klavišiniai, vokalas), Audrius Piragis (gitara), Dainius Didžiulis (gitara), Laurynas Čekelis (klavišiniai, pučiamieji, vokalas), Žydrūnas Mockūnas (perkusija), Martynas Lukoševičius (mušamieji), Aušra Kiuraitė Svilainienė (pritariamasis vokalas), Dalia Babilaitė Abarė (pritariamasis vokalas). Trimitu grojo Tomas Vaičiulis.

Rolando Kazlo ir „Pakeleivių“ koncertas Vilniuje / Luko Balandžio / 15min nuotr.