Savaitę kanibalų gentyje praleidęs lietuvis: „Suvalgyti žmones ten yra bausmė“

Algirdas Morkūnas / Asmeninio archyvo, LNK nuotr.
Algirdas Morkūnas / Asmeninio archyvo, LNK nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-03-23 14:26
AA

Ūkininkas, IT specialistas ir fotografas Algirdas Morkūnas dievina keliones. Tinklaraščio Journey.lt autorius per metus išvyksta mažiausiai į penkias tolimas šalis ir renkasi tikrai ne penkių žvaigždučių kurortus, o nuotykių ir aštrių pojūčių kupinas kryptis.

Per šešiasdešimt šalių aplankęs lietuvis Nepale įveikė mirties kelią, kreiva valtimi plaukė per krokodilų ir begemotų pilną ežerą, naktį praleido ant verdančia lava kunkuliuojančio Etiopijos ugnikalnio skardžio, o pasitaikius progai aplankyti stalinistine diktatūra garsėjančią Šiaurės Korėją, net nedvejodamas tarė taip, rašoma LNK laidos „Bus visko“ pranešime spaudai.

Algirdas Morkūnas / Asmeninio archyvo nuotr.

Į Šiaurės Korėją senu rusišku lėktuvu vyras skrido su turistų grupe iš Pekino. Vos nusileidus pasitiko gidė, kuri iškart surinko visų pasus ir jų negrąžino iki kelionės pabaigos. Algirdas sako: „Viskas, ką iki tol buvau girdėjęs apie Šiaurės Korėją, buvo tiesa”. Vienodai apsirengę bei susišukavę žmonės, griežta kontrolė ir jausmas, kad kiekvienas tavo žingsnis yra stebimas, persekiojo turistų grupę visos kelionės metu. Bene ryškiausias kelionės įvykis buvo vietinio delikateso – šunienos – ragavimas.

Algirdas Morkūnas / Asmeninio archyvo nuotr.

„Esu ragavęs keisčiausių dalykų, daugiausia Kinijoje, tačiau šunienos nebuvau ragavęs. Skonis kaip jautienos, tokie rudi, kaip siūlai, sakykim. Matyt, didesnis šuniukas buvo. Gal iš nemalonesnių dalykų šunienoje buvo šuns spirgučiai, kuriuos reikia pilti į sriubą. Kartą pabandžiau, daugiau nebandysiu”, – savo įspūdžiais laidoje  „Bus visko“  dalijasi Algirdas Morkūnas apie saldžią šunienos sriubą – Bosintan, kurios per pusryčius išdrįso paragauti tik pusė keliautojų grupės. Kita pusė turistų likusios kelionės metu nebendravo su tais, kurie valgė šunieną.

Algirdas pasidalijo ir savo naujausios kelionės į Papua salą įspūdžiais, kurioje net savaitę praleido kanibalų gentyje korowai. Nors Indonezijos valdžia yra uždraudus valgyti žmones, pastaruosius šešis dešimtmečius už nepriklausomybę kovojanti Vakarų Papua salos dalis gyvena pagal savo susikurtas taisykles ir taiko bausmes, kurios jiems atrodo teisingos.

Algirdas Morkūnas / Asmeninio archyvo nuotr.

Prieš devynerius metus kanibalų kulto nariai nužudė ir suvalgė mažiausiai septynis žmones, nes manė, jog jie užsiiminėja burtais ir magija. Vietiniai gydytojai už mirtinų ligų gydymą ar piktų dvasių išvarymą ėmė užmokestį gyvuliais bei grūdais.

„Jie nevalgė žmonių dėl maisto. Tai yra bausmė. Vyresni genties gyventojai buvo ragavę žmogienos, tačiau jų vaikai – nebe. Klausiau, koks skonis. Neatsakė”, – laidoje pasakojo Algirdas, leidžiantis suprasti, kad kanibalizmu gentis nesididžiuoja.

Algirdas Morkūnas / Asmeninio archyvo nuotr.

Stebėdamas Papua saloje gyvenančių genčių gyvenimą Algirdas stebėjosi, kad ten nėra šeimyninės bendrystės. Net ir susituokę vyrai su moterimis gyvena atskirai, vaikais nesirūpina, o kad galėtų turėti nenutrūkstamus lytinius santykius, pastojus vienai žmonai, nusiperka kitą. Moterys ten dirba sunkius fizinius darbus, nešioja turistų daiktus į kalnus, kad gautų bent kelis dolerius, kuriuos išleidžia savo ir vaikų išlaikymui.

Laidoje Algirdas pasidalijo ir įspūdžiais iš Etiopijos, kurioje dalyvavo šventėje, kur nuogi vyrai šokinėja per bulius, o moterys prašosi būti išplaktos rykštėmis, po kurių lieka didžiuliai randai. Mat tokiu būdu moterys nori pademonstruoti, kad jos nebijo skausmo, bus geros žmonos ir motinos savo vaikams.

„Bus visko“ – jau šį antradienio vakarą, 20 val. per LNK