Savaitės pramogų gidas: ką nuveikti rugpjūčio 27–31 dienomis

Martynas Levickis / Ryčio Šeškaičio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Net jei ir pradėjote skaičiuoti paskutines vasaros dienas – nusiminti neverta! Šią savaitę sostinėje vyks įvairūs renginiai, kurie pritrauks vilniečius bei visus miestą mylinčius svečius. Veiklos nestigs ne tik suaugusiems, į miestą plūstantiems studentams, bet ir mažiesiems!

Martynas Levickis. Odė laisvei

Rugpjūčio 27 d., 19 val., akordeono virtuozas Martynas Levickis kartu su Vilniaus miesto ansambliu „Mikroorkestra“ kviečia drauge nerti į tikrą baltiškąją pasaką. Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirto koncerto programos akcentas – kompozitorės Rūtos Vitkauskaitės kūrinio „Savęs“ premjera Lietuvoje. Veržlumu alsuojanti akordeono ir styginių orkestro kuriama priešprieša atspindi tautos ir valstybės jaunystę, gražiausius Lietuvos istorinius išgyvenimus ir kovą dėl laisvės. Koncertas taip pat pažymės kasmetinio festivalio „Akordeono muzikos savaitė“ pradžią. Tapkite istoriškai svarbaus ir ryškaus renginio dalimi. Programoje M. K. Čiurlionis, R. Vitkauskaitė, A. Malcys, J. Tamulionis.

Koncerto bilieto kaina nuo 11 €

Local Mondays: Alina Orlova

Rugpjūčio 27 d., 18.30 val., menų fabriko „Loftas“ kieme įsikūrusioje „LRT Opus terasoje“ – Alina Orlova! Tikriausiai niekas neprieštarautų, kad klausantis Alinos gali išgirsti ne vieną istoriją ar mitą, kuris dar neparašytas. Jos koncertuose klausytojus prikausto kaskart savita, lyriška, teatrališka, intrigą išlaikanti atmosfera, muzika ir unikalus, šiek tiek nuo žemės pakeliantis balso tembras.

„Kūryba yra tarsi amžinas akumuliavimas, o koncertai – iškrova to, kas sukaupta. Kūryba ir koncertai – skirtingi, bet neatsiejami vienas nuo kito procesai. Esu labai laiminga galėdama ir kurti, ir dalintis tuo, ką sukūriau“, – apie kūrybos procesą ir jos pristatymo koncertus pasakojo Alina.

Koncerto bilieto kaina nuo 7 €

Kinas po žvaigždėmis: „Izabelė ir jos vyrai“

Rugpjūčio 28 d., 21 val., kino teatras „Pasaka“ kviečia į paskutinius „Kino po žvaigždėmis“ seansus. „Izabelė ir jos vyrai“ – ekscentriška romantinė komedija, kurioje Juliette Binoche tiesiog švyti vaidindama išsiskyrusią menininkę, atkakliai ieškančią tikrosios meilės. Vienatvę Izabelė praskaidrina vis naujais pasimatymais ir neslepia nusivylimo kiekvienu į lovą pasiguldytu meilužiu.

Kurdama Izabelės odisėją per įvairiausių gerbėjų glėbius ir širdis ieškant to vienintelio režisierė Claire Denis siūlo gaivų feministinį žvilgsnį į meilę ir seksą. Filmas sukurtas pagal Roland’o Barthes’o 1977-aisiais parašytus „Meilės diskurso fragmentus“. Kaip ir knygoje, Claire Denis ekranizacijoje kiekvienas žiūrovas atpažins dalelę savęs.

Bilieto kaina 6 €

Filmo anonsas:

„Diner en Blanc“ Vilnius

Rugpjūčio 31 d., 18 val., sostinės senamiestyje elegantiškiausias pasaulio piknikas „Le Diner en Blanc“ Lietuvoje švęs penkerių metų jubiliejų! Elegantiška, kvapą gniaužianti, baltai apsirengusių žmonių minia ir vėl papuoš Vilniaus miesto gatves, paversdama jį dar ypatingesne ir net šiek tiek magiška vieta, traukiančia visų praeivių dėmesį.

„Stostinės dienos“ 2018

Rugpjūčio 31 d. prasideda didžiausia Vilniaus miesto šventė, skirta visiems sostinės gyventojams ir miesto svečiams. „Sostinės dienų“ renginiai prieinami labai didelei auditorijai, kadangi yra nemokami, todėl ši šventė yra pats masiškiausias kultūros festivalis mieste.

Rengiant „Sostinės dienas“, organizatoriai siekia tęsti daugelį progresyvių renginio idėjų, taip pat ieško galimybių, kaip „Sostinės dienas“ kuo glaudžiau susieti su valstybės sostinės istorinėmis bei kultūrinėmis tradicijomis, pateikti jas šiuolaikiškai, suprantamai ir patraukliai, pritraukiant geriausias Lietuvos menininkų pajėgas ir pakviečiant iškilius Europos bei pasaulio atlikėjus.

Renginio programą rasite čia.

Skaitykite daugiau