Savaitės pramogų gidas: ką nuveikti rugsėjo 10–16 dienomis

Šokinėjimo per šokdynę renginio akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Paulina Taškutė
Šaltinis: Žmonės
AA

Šią savaitę Kauno ir Vilniaus miestus užplūs festivaliai! Neliūdės vegetarai, linksminsis įvairių tautų atstovai, o jaunimas griausmingai drebins Kauno miesto gatves. Liūdėti neleis ir Mindaugas Papinigis kartu su komiku Mantu Katleriu, kurie šį karą žada prajuokinti visus vilniečius.

„Kitokie pasikalbėjimai“ su Mindaugu Papinigiu

Rugsėjo 13 d., 20 val., „Kitokie pasikalbėjimai“ grįžta į Vilnių! Praėjo ketveri metai nuo tada, kai Mindaugas Papinigis debiutavo „Kitokiuose pasikalbėjimuose“ ir sukūrė vieną įsimintiniausių šou, kuris buvo peržiūrėtas virš 380 tūkst. kartų. Nuo to laiko daug kas naujo įvyko jo gyvenime. Pradedant nuo šukuosenos iki atliktų vaidmenų kine skaičiaus. „Papas“ tapo ir visiems įgrisusių „CBet“ profesorius reklamų veidu, o neseniai plačiai nuskambėjo ir „ZERO LIVE SHOW“ komandos surengtame akibrokšte Šalčininkų rajone, Turgelių bažnyčioje. Patikimų šaltinių teigimu, panašių skandalų bei cirko elementų galima tikėtis ir šiuose „Kitokiuose pasikalbėjimuose“. Tuo tarpu Mantui Katleriui tai bus pirmasis išbandymas Vilniuje, kaip „Kitokių pasikalbėjimų“ vedėjui. Dar vienas šou garantuotas.

Bilieto kaina 7,29 €

„Kaunas Opener‘18“

Rugsėjo 14 d., Kaune, visiems lankytojams atsivers Kęstučio g. 62 kiemelis! Čia veikiančios 4 organizacijos kvies visus užsukti, pabendrauti ir artimiau susipažinti su įgyvendinamomis veiklomis iš kiek kitos pusės. Kino mylėtojų ir tų, kuriems smalsu kaip kuriama animacija, kino centre „Romuva“ lauks atviros animacijos klasės durys, o ekrane besisukančios kino filmų ištraukos įkvėps tolimesniems vizitams. 

Šeimoms su mažais vaikais ir jaunimui, teatro mokyklėlės „Mano teatras“ patalpose vyks atviri edukaciniai teatro ir scenos judesio užsiėmimai. Muzikos ir Kaunas Jazz mylėtojus svečiuose sutiks festivalio komanda, kuri pasidalins buvusių festivalių istorijomis ir įsimintiniausiomis akimirkomis. Eksperimentinio teatro ir netikėtumų ieškotojams atsivers „Teatro fabriko“ veiklų labirintas. Išbandyti savo kūrybiškumą kvies kostiuminė, šešėlių teatro scena, juodasis teatro kubas bei TF atspaudų gamyba.

Kauno „Jaunimo Dienos 2018“

Rugsėjo 14–15 d., Kaunas kvies visus jaunuolius sudrebinti ir įsilieti į visą miestą apimsiantį vakarėlį. Dar nematytos diskotekos, filmai, robotai, virtuali realybė, akrobatika – ir tai tik maža dalis to, ką bus galima prisiminti po jaunatviškiausio metų savaitgalio.

Tautų mugė

Rugsėjo 14–16 d., jau dešimtąjį kartą Vilniaus senamiestyje rengiama „Tautų mugė“. Pagrindinis jos tikslas – surengti Lietuvoje gyvenančių Tautinių bendrijų, amatų, nacionalinių valgių, papročių ir buities tradicijų pristatymą. Mugėje kasmet dalyvauja patys aktyviausi amatų ir kulinarijos meistrai, dainų ir šokių virtuozai. Šiemet mugės pramogos vyks visame Gedimino prospekte, Odminių, Žemaitės skveruose, Lukiškių aikštės prieigose ir Arkikatedros aikštėje. Vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami ragauti įvairių nacionalinių valgių, galės sužinoti jų ruošimo subtilybes ir receptūrų įvairoves, susipažins su tautiniais papročiais ir buities tradicijomis. Mugėje apsilankiusios šeimos bus kviečiamos sudalyvauti Tautų mugės krepšinio turnyre, o pačių mažiausių mugės dalyvių lauks Arkikatedros aikštėje įkurta vaikų pramogų zona.

Renginio programą rasite čia.

„Vegfest LT Vilniaus ruduo“

Rugsėjo 14-16 d., Tautų mugės metu, Vilniaus Totorių gatvėje įsikurs „Vegfest LT Vilniaus ruduo“. Augalinio maisto festivalis „Vegfest LT“ organizuojamas nuo 2016-ųjų. „Tai renginys, skirtas populiarinti veganizmą, augalinę mitybą bei sveiką gyvenimo būdą“, – teigia jo organizatorė, Juntinėje Karalystėje gyvenanti lietuvė Ventė Viteikaitė. Iki šiol buvo surengti šeši „Vegfest LT“ renginiai – penki Vilniuje bei vienas Kaune. Šio festivalio idėją Ventė atsivežė iš užsienio – čia panašūs renginiai organizuojami jau daugiau nei 30 metų ir sulaukia daugybės lankytojų.

„Šįkart Tautų mugės prašymu joje dalyvaus kaip niekuomet daug prekybininkų iš užsienio“, – pasakojo V.Viteikaitė. Savo produkciją pristatys gamintojai iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos. Renginyje prekiauti leidžiama tik tokiomis prekėmis, kuriose nėra gyvūninės kilmės sudėtinių dalių bei kurios nėra testuotos su gyvūnais.

Atėjusieji galės paragauti įvairių užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti įvairių pusfabrikačių, ekologiškų prekių, virtuvės įrangos, receptų knygų, natūralios kosmetikos, papuošalų, aksesuarų, drabužių, veganų atributikos, prekių vaikams.

Skaitykite daugiau