Savaitgalį sostinėje karaliauja Tautų mugė

Tautų mugė sostinėje / Pauliaus Peleckio / „Žmonės Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Šį savaitgalį į Vilniaus Gedimino prospektą jau vienuoliktąjį kartą grįžo Tautų mugė, vilniečius ir miesto svečius kasmet kviečianti pažinti Lietuvoje gyvenančias tautines bendrijas, jų tradicijas, kultūrinį ir kulinarinį paveldą.

Rugsėjo 13-15 dienomis vykstanti mugė gausi renginių ir pramogų visai šeimai – spalvingoje mugės programoje buvo Lietuvos ir užsienio šalių atlikėjų muzikos ir šokio pasirodymai, įvairios iniciatyvos ir atrakcijos. Organizatorių teigimu, šiemet mugės renginių programoje didelis dėmesys skiriamas žemaičiams, siekiant paminėti Žemaitijos metus ir vilniečiams pristatyti šio regiono tradicijas ir išskirtinumą.

Žemaičių diena Vilniuje

Gedimino prospekto scenoje buvo pristatyta Lietuvos Banko išleista, Žemaitijai skirta proginė 2 eurų moneta, kurių iš viso išleista už 1 milijoną eurų. Visi norintys ją galėjo įsigyti Pinigų muziejuje. Tautų mugės tradicija – bendri pietūs, kuriuose visi mugės svečiai buvo kviečiami ragauti Žemaitiškų vaišių – bulbynės sriubos. 

Tautų mugė sostinėje / Pauliaus Peleckio / „Žmonės Foto“ nuotr.

Užsienio autorių literatūra įvairiomis kalbomis gundė Vilniaus bukinistų programa „Tautų knygos“, tokioje knygotekoje bus galima ne tik pigiai įsigyti,bet ir keistis mėgstamomis knygomis.

Sekmadienį nuo 12 valandos aktyvaus laisvalaikio mėgėjai Lukiškių aikštėje bus kviečiami sudalyvauti Tautų mugės šeimų krepšinio turnyre bei linksmiausiose dviratukų varžybose „Herojai linksmais ratais“, kur suaugusieji trasoje varžysis vairuodami vaikiškus dviratukus. Varžybų tikslas – ne tik kuo greičiau įveikti trasą, bet ir išsiskirti savo spalvingu kostiumu, kurį kasmet dalyviai ruošia dar prieš mugės savaitgalį. Ne mažiau įdomus reginys mugės svečių lauks S. Daukanto aikštėje, kur vyks tarptautinio senovinių automobilių ralio „Aplink Lietuvą“ LR prezidento taurei laimėti automobilių paradas.

Nuo pietų Gedimino prospekto scenoje vyks meno šventė „Draugystės žiedas“, kur savo koncertines programas pristatys dainų iš šokių ansambliai iš visos Lietuvos.

Ir kaip gi be rekordų? Visas tris mugės dienas Vilniečiai ir mugės svečiai galės pamatyti ir nusifotografuoti prie didžiausios Lietuvos gitaros, kuri bus eksponuojama ties Gedimino prospekto scena.

Skaitykite daugiau