Savaitgalį Vilniuje praūžė tinklinio naktis: susirinko pasaulinio lygio žvaigždės

Tinklinio naktis Vilniuje
Tinklinio naktis Vilniuje
Šaltinis: Žmonės
2018-10-29 12:05
AA

Penktadienio naktį Vilniuje ištvermingiausi paplūdimio tinklinio aistruoliai, mėgėjai ir profesionalai iš viso pasaulio susirinko į kasmet stebinantį ir išskirtinį sporto renginį ant smėlio – „Tinklinio Naktį“. Iki ryto trukę mačai padėjo išsiaiškinti nugalėtojus – po įnirtingos kovos jais tapo Lietuvos paplūdimio tinklininkai Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius.

Bene didžiausia šios šventės puošmena tapo į Lietuvą atvykę „Tinklinio nakties“ herojai: elitiniai pasaulio paplūdimio tinklininkai latviai Aleksandras Samoilovas ir Edgaras Točas. E. Točs dar šiemet laimėjo FIVB keturių žvaigždučių turnyrą Olandijoje, žaibiškai šoktelėjo į pasaulio elito dešimtuką ir šiuo metu tęsia savo augimą ir ruošiasi patekimui į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes, o A. Samoilovs yra 2015 metų Europos čempionas, daugkartinis Europos pirmenybių prizininkas ir olimpinių žaidynių dalyvis.  

Lietuvos paplūdimio tinklininai, nugalėję tokius stiprius varžovus, sunkiai rinko žodžius.

Fantastišką lietuvių žaidimą pagyrė ir olimpinių žaidynių dalyvis,  trečiąjį pasaulio reitingą turintis A. Samoilovas: „Mes negalėjome prisiimti kamuolių gynyboje, dėl to negalėjome užpulti – vaikinai puikiai visą laiką kontroliavo kamuolį ir puikiai sužaidė šį kartą“.

„Šiandien neparodėme geriausio savo žaidimo, nes pirmą kartą po ilgo laiko žaidžiame uždaroje patalpoje, bet vaikinai pademonstravo tikrai puikų žaidimą, kitą kartą bus revanšas“ – juokais pridūrė E. Točas.

L. Každalis padėkojo gausiai susirinkusiam žiūrovų būriui: „Mūsų pergalę lėmė tiek daug žiūrovų, kurie savo palaikymu sukūrė nuostabią atmosferą. Ačiū visiems už tokį palaikymą“ – po kovų padėkojo L. Každailis.

Įdomu tai, kad šio mačo metu rungtynių teisėjas privertė visą žiūrovų būrį nuščiūti. Varžybų metu teisėjas A. Rumševičiui parodė dar nematytą – žalią kortelę. 

Tai buvo pirmas kartas, kuomet Lietuvoje žaidėjui buvo parodyta ši kortelė, reiškianti žaidėjo kilnaus sporto („Fair play“) veiksmą, kuomet A. Rumševičius, prisipažino padaręs klaidą ir pelnytai grąžino tašką varžovų pusei. 

Žalia kortelė – tai nauja iniciatyva, kuria norima atkreipti dėmesį į kilnaus ir sąžiningo sporto svarbą. Pirmą kartą ši kortelė neseniai buvo parodyta per Italijos Super Taurę, siekiant išvengti ginčų ir mačų peržiūrų per varžybas bei skatinant sąžiningą žaidimą.

„Šiais metais „Tinklinio naktis“ buvo vienas stipriausių renginių tinklinio entuziastams. Visa tai tinklinio bendruomenei padovanojo renginio mecenatas – „Baltijos Amerikos klinika“, kuris daug dėmesio skiria tinklinio sporto šakai ir kurio dėka mūsų šalies stipriausiems sportininkams buvo daug lengviau siekti savo užsibrėžtų tikslų. Mes norėjome, kad „Tinklinio naktis“ būtų tikra šventė tinklinio mėgėjams, o profesalams padėtų užmegzti tarpusavio ryšius su savo publika ir sekėjais. Džiaugiamės, kad tai pavyko!“, – renginiu džiaugėsi Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Andrius Gaidys.

Tinklinio fiestoje dėl nugalėtojų titulo kovojo ir  „Visi mes žmonės“ komanda. Nuotraukų galerijoje kviečiame peržiūrėti renginio akimirkas.

Savaitgalį Vilniuje praūžė tinklinio naktis (46 nuotr.)
+40