Savaitgalio festivaliai: ar tikrai laimės garsiausiai šaukiantis?
Kol pajūrio kurortų verslininkai rauda dėl apyvartą žudančių nepastovių orų ir sumažėjusio turistų srauto, festivalių rinka gyvena gana dviprasmiškomis nuotaikomis. Vieni surenka vos kelis šimtus dalyvių ir nuliūdę eina skaičiuoti nuostolių, kiti atvirkščiai – džiaugiasi rekordais. Kurių padaugės po šio savaitgalio? Pabandysime trumpai apžvelgti ir paspėlioti.
Muzikos ir pramogų festivalis „Galapagai“
Data: liepos 24–25 d.
Vieta: Zaraso sala, Zarasai.
Kaina: Nuo 25 eurų (straipsnio rašymo metu – 35,20 euro). Vaikams iki 10 metų – nemokamai. Automobilio parkingas – 10 eurų, kempingas nemokamas.
Muzika: Populiariosios muzikos mišrainė su lietuviškais, latviškais, estiškais, baltarusiškais, angliškais ir amerikietiškais ingredientais.
Žvaigždės: „Pendulum DJ set & Verse“, „Mobb Deep“, „THePetebox“, „Aminata“, „Toploader“ ir didelis lietuvių atlikėjų desantas.
Veiklos festivalyje: daugiau kaip 30 įvairaus plauko veiklų, nuo vandens pramogų ir iššūkių turnyro „Galapagai Challenge“ iki piešimo šviesa, įvairių labdaros organizacijų prisistatymo, ar greitų pasimatymų ieškantiems antrosios pusės.
Veiklos greta festivalio: Jei jau atvykote į Zarasus, būtinai pasivaikščiokite moderniuoju apžvalgos taku ir ežero pakrantėmis.
Šventė šeimai: Taip, tai yra draugiškas šeimai festivalis.
Istorija: Gimę po „Roko naktų“ vėliava ir netrukus išaugę į savarankišką šiuolaikinės muzikos festivalį, „Galapagai“ vis nustebina savo išsiskiriančia ir drąsia reklama, pompastiškais prisistatymais, veiklų ir atlikėjų gausa. Vis dėlto, nėra lengva atsakyti, kam šis festivalis yra skirtas, kokia jo misija, koks muzikinis stilius. Tiesiog dviejų dienų renginys apie viską ir visiems.
Internete: galapagai.lt
Jeigu kokia telefonais prekiaujanti parduotuvė nuspręstų apie savo veiklą pranešti „Galapagų“ stiliumi, tai skambėtų maždaug taip: „Įspūdingą prekybos nuostabiais mobiliaisiais telefonais veiklą jau ne pirmus metus sėkmingai vystanti neįtikėtino gerumo parduotuvė „TelefonLita“ nusprendė išplėsti savo kvapą gniaužiantį asortimentą geriausiais žinomiausių pasaulyje gamintojų modeliais ir pakviesti jus į, ko gero, patį stipriausią mobiliųjų telefonų išpardavimą Šiaurės pusrutulyje!“
TAIP PAT SKAITYKITE: Lietuvos mados tinklaraštininkių karšti deriniai festivaliams
Erzina? Dar ir kaip. Bet tikriausiai tuo pačiu metu ir veikia, nes festivalis gyvuoja, pasitraukti nesiruošia ir savo kelis tūkstančius dalyvių susirenka be didesnio vargo. Tai kas gi slepiasi po visais šitais „Galapagų“ blizgučiais ir pabarstukais?
Kvapą gniaužiančių užsienio atlikėjų pavadinimų nėra, bet paklausyti bus ką.
Atidžiau panagrinėjus atlikėjų sąrašą akivaizdu, kad bent lietuviški vardai yra tikrai geri, nuo naujų perspektyvių iki amžinai populiarių. Didelė duoklė šiemet skirta repui, o šis muzikos stilius Lietuvoje turi savo gausią ir ypač lojalią auditoriją. Kvapą gniaužiančių užsienio atlikėjų pavadinimų nėra, bet paklausyti bus ką. Veiklos greta muzikos irgi netrūks, nes organizatoriai čia vadovaujasi principu „daugiau reiškia geriau“. Kitaip tariant, viskas savo vietoje – tiesiog dar vienas tradicinis lietuviškas festivalis su keistu pavadinimu ir be didelių ambicijų.
Verdiktas: Čia bus tikrai įdomiau, negu sėdėti namie ant sofos. „Galapagams“ pasisekė, kad šį savaitgalį aplink nėra stipraus konkurento, todėl jeigu norite ištrūkti į gamtą ir nekeliate šitai išvykai ypatingų reikalavimų, Zarasai yra tikrai neblogas pasirinkimas.
TAIP PAT SKAITYKITE: 5 principai, ko nepamiršti rengiantis į vasaros muzikos festivalį
DYI muzikos ir meno festivalis „strcamp“
Data: Liepos 24–26 d.
Vieta: Padvarionys 2, „Deimanto“ vasaros stovykla netoli Trakų
Kaina: 40 eurų (išankstinė prekyba baigta, festivalyje bilietai kainuos brangiau). Parkingas – 3 eurai.
Muzika: Hipsterių kultūros dievinamos šiuolaikinės melodijos ir kompozicijos, kurias išgirdusios močiutės kraipo galvas ir sako: „Vaikeliai, vaikeliai, kas iš jūsų išaugs?“
Žvaigždės: „Camera“, Chris Imler, „Hunllef“, „Patate“, „La STPO“ (čia galėčiau prirašyti dar 30 atsitiktinių raidžių samplaikų ir niekas nesuprastų klastos). Beveik 40 artistų ir atlikėjų.
Veiklos festivalyje: Muzika, kinas, menai ir poilsis. Meninės instaliacijos, retos ir keistos iliustracijos, piešiniai, vaizdo projekcijos. Taip pat gera kava iš „Crooked Nose & Coffee Stories“, gaivūs gėrimai iš „Lęmo stendo“, „Mint Vinetu“ knygos, užkandžiai ir arbatos.
Veiklos greta festivalio: Esminis traukos taškas – greta esantys Trakai su savo pilimi, kibinais, ežerais, valtelėmis ir kitais atributais, kurie tikram „strcamp“ dalyviui yra neįdomūs, nes pernelyg populiarūs.
Šventė šeimai: Įmanomas variantas, ypač jeigu jums nesvetima hipsterių kultūra
Istorija: „strcamp“ yra festivalis, kuris nenori augti, nes augti reikštų prarasti savo identitetą ir tapti per daug „mainstream“. Tai šiuolaikinės kultūros niša, apribojusi dalyvių skaičių iki 800 dalyvių, kurie tiksliai žino, ko čia atvažiavo.
Internete: strcamp.org
Trečius metus organizuojamas „strcamp“, atrodo, išgrynino savo auditoriją ir suprato, kuo nori būti. Jei pirmaisiais metais apie šį modernaus šiuolaikinio jaunimo susibėgimą buvo tikrai daug informacijos, vyko lėšų rinkimui skirti renginiai, po to komunikacija nutilo.
Tai nereiškia, kad „strcamp“ tapo ne toks aktyvus ar prarado savo populiarumą. Kaip tik, akivaizdu, kad šiemet jie labai gerai žino, ką daro, ir tikslingai juda tikslo link. Svetainėje lietuviškus aprašymus pakeitė universalioji anglų kalba, festivalis savo koncepcijos praktiškai nebeaiškina, kaina už įėjimą didelė. Iš esmės „strcamp“ net nekviečia į jį atvykti. Tu pats turi norėti ten apsilankyti.
Tai platesniam subkultūrų ratui skirtas renginys, kurio dalyvius vienija pomėgis tam, ko masės niekada nesupras.
Nesinori visos šio festivalio koncepcijos pristatyti kaip dar vieno hipsterių festivalio. Tai platesniam subkultūrų ratui skirtas renginys, kurio dalyvius vienija pomėgis tam, ko masės niekada nesupras. Trys raidės DYI prie pavadinimo reiškia, kad festivalis gyvena pagal „pasidaryk pats“ koncepciją, kur kiekvienas dalyvis įsilieja į šventės kūrėjų, organizatorių, tvarkos palaikytojų ir atlikėjų ratą. Kiekvienas yra tos mažos, bet unikalios bendruomenės narys.
Muzika? Sunku nupasakoti čia surinktų atlikėjų stilių įvairovę. Ji klaidžioja kažkur tarp alternatyvių psichodelinių roko motyvų, retro skambesių ir muzikinių eksperimentų. Menai? Jų bus daug ir visa ši kūryba turėtų harmoningai įsilieti į stovyklavietės teritoriją. Veiklos? Esminis dėmesys buvimui, bendravimui ir kūrybai. Bus neįprasta, bet ir nenuobodu.
Jūs arba jau žinot apie „strcamp“ ir seniausiai turite bilietą, arba nieko nesate apie tai girdėję ir girdėti nenorite.
Verdiktas: Jūs arba jau žinot apie „strcamp“ ir seniausiai turite bilietą, arba nieko nesate apie tai girdėję ir girdėti nenorite. Jeigu nuspręsite praplėsti savo akiratį ir įsilieti į šią jaukią, nedidelę bei modernią bendruomenę, galite tiesiog netilpti dėl ribojamo dalyvių skaičiaus. Bet jeigu tilpsite, patirsite vieną įdomesnių šios vasaros nuotykių.
Žalioji kūrybos ir muzikos planetėlė „Nibiru“
Data: liepos 24–26 d.
Vieta: Sidabravas, Radviliškio raj.
Kaina: Nuo 31 euro. Vaikams iki 10 metų – nemokamai.
Muzika: Trance, reggae, ambient, dub, chill-out, folk, akustinė ir meditacinė muzika.
Žvaigždės: „MC Brother Culture“, Domantas Razauskas, Šarūnas Petrutis, „Girių dvasios“, „Baltasis kiras“, „Sirupas“, „Buterbrodų karta“, „Astropilot“, „Mark Day“, „Distorted Goblin“ ir dar daug visko.
Veiklos festivalyje: Organizatoriai, likus vos kelioms dienoms iki festivalio, oficialioje svetainėje vis dar leidžia sau palikti pranešimą „Informacija ruošiama“. Bent jau aišku tiek, kad bus praktiniai užsiėmimai apie šamanizmą, kosminę sąmonę, psichodelinį roką, žolininkystę, „Reiki“ energetinio gydymo technikos pristatymas, jogos užsiėmimai...
Veiklos greta festivalio: Emm... Kryžių kalnas?
Šventė šeimai: Bijočiau rekomenduoti šitą renginį šeimai. Nebent tikrai žinot, ką darot.
Istorija: Žaliajai planetėlei Nibiru šiemet stuktelės dveji metai. Daugiau sunku kažką pasakyti, tiesiog tai yra labai nišinis geros valios žmonių renginys, kuris prasidės nuo Ugnies apeigų, o baigsis kiekvienam kosmonautui skirtingai.
Internete: nibirufestival.lt
Verdiktas: Jeigu tapatinate save su vandeniu, žeme, ugnimi ir oru, jeigu tikite, kad yra tokia planeta Nibiru ir iš esmės esate pozityvus žmogeliukas, jūsų savaitgalis jau tikriausiai suplanuotas.
Techno klubas gamtoje „Logout festival“
Data: Liepos 24–26 d.
Vieta: Ežeriuko pakrantė Širvintų raj. Be žemėlapio nerasit.
Kaina: nuo 29 eurų. Vaikams iki 7 metų – nemokamai. Bilietų skaičius ribojamas iki 600 vnt.
Muzika: Klubinis tūsas gamtoje.
Žvaigždės: Timothy J. Fairplay, Demian, „12 inčų po žeme“, „Serial Experiments Showcase“, John Patter Live, Mantas T, „Y Silent“ – daugiau nei 20 atlikėjų ant 2 scenų
Veiklos festivalyje: Muzika yra esminė festivalio veikla.
Veiklos greta festivalio: Aplinka miškinga ir ežeringa. Be to, Vilnius visai čia pat.
Šventė šeimai: Tai festivalis, labiau orientuotas į būsimų šeimų kūrimą.
Prieš porą metų startavęs draugų vakarėlis gamtoje pamažu įgijo festivalio rūbą.
Istorija: „Pabandėme ir patiko. Norime dar“ – taip būtų galima apibūdinti „Logout“ festivalio organizatorių ambicijas. Prieš porą metų startavęs draugų vakarėlis gamtoje pamažu įgijo festivalio rūbą. Žinoma, kol kas tas rūbas kabo vaikiškų drabužėlių skyriuje, tačiau ambicijų yra, užsidegimo ir noro augti taip pat užtenka. Jeigu entuziazmas išliks, gali būti, kad šis elektroninis mažius po kelerių metų jau stumdysis pečiais su „tundromis“ ir „sūpynėmis“.
Internete: on.fb.me/1EIqYxS
Verdiktas: Važiuokite, jei vasarą jums klube per karšta, o pašokti norisi. Iš pirmo žvilgsnio festivalis atrodo tikrai simpatiškai, tad kodėl gi neišbandžius ko nors naujo?