Savaitgalio įkvėpimai su Audra Kaušpėdiene
Šiomis dienomis Provansą lankanti architektė Audra Kaušpėdienė iš visų jėgų mėgaujasi gyvenimu ir visą laisvą laiką skiria, kaip ji sako, meno vartojimui: „Nes aš to nusipelniau!“
Knyga: Tahiras Shahas „Kalifo rūmai. Metai Kasablankoje“
„Autorius pasakoja realią istoriją: ieškodamas saulės ir laimės savo šeimai, palikęs rūkuose skendintį Londoną, spontaniškai persikelia į Maroką ir nusiperka nuostabius Kalifo rūmus Kasablankoje. Tiksliau – tų rūmų griuvėsius su visais privalumais, tarp jų ir trim tarnais. Čia ir prasideda didysis nuotykis nepažįstamame pasaulyje, kur viskas kitaip: papročiai, laiko suvokimas, santykiai tarp žmonių, o džinai tokia pat kasdienybė, kaip mums WiFi. Nuostabi istorija, primenanti tūkstančio ir vienos nakties pasakas. Mane ypač pradžiugino skyriai apie vietinio architekto veiklą.“
Filmas: Michaelis Sucsy „Pilkieji sodai“ („Grey Gardens“)
„Kadangi jau visi pažiūrėjo P.Sorrentino „Jaunystę“, o iki festivalio „Scanorama“ dar liko visas mėnuo, neriu į internetą ir aptinku „Grey Gardens“ (2009). Filmo veiksmas tęsiasi 40 metų, o jo veikėjos mama ir dukra – Žaklinos Kenedi teta ir pusseserė, kurios dešimtmečius leidžia dviese Longailende, milžiniškame vasarnamyje „Grey Gardens“, menančiame šlovingą praeitį. Genialus pasakojimas apie dviejų ekscentriškų moterų gyvenimą, meilę, mirtį. Jessica Lange puiki kaip visada, o Drew Barrymore apstulbino.“
Premjera: Valters Silis „Miškinis“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras)
„Retai atsiduriu kine ar teatre nelabai pasiruošusi ir beveik nežinodama, ką pamatysiu. „Miškinis“ buvo reta ir maloni išimtis. Dar viena reali istorija: latvis Janis Pinupsas pasislėpė nuo karo 1944 metais ir iki 2007-ųjų pragyveno taip, tarytum jo nė nebūtų. Slapstėsi, tiesa, ne miške, bet galiniame sesers namo kambaryje. Dukart pasirodė pasaulyje – kai suskaudo dantį ir kai sugalvojo, kad jam vis dėlto reikia paso. Spektaklyje, be pagrindinio veikėjo Jono ir jo sesers, dar daugybė kitų personažų, įskaitant Gagariną, Strelką ir Belką, Kadafį, pantomimos aktorius ir net svirplį, kuriuos žaismingai kuria aštuoni teatro aktoriai. Jaunas, šmaikštus, dinamiškas spektaklis.“