Savaitgalio įkvėpimai su režisieriumi Gintaru Šepučiu

Komunikacijos ekspertas Gintaras Šeputis / J.Gintautaitės nuotr.
Komunikacijos ekspertas Gintaras Šeputis / J.Gintautaitės nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-11-11 15:32
AA

Žinomas menininkas, dokumentinės kultūros laidos „KULTmisijos“ režisierius Gintaras Šeputis tiki, kad naujausią lapkričio 12-ąją rodomą specialią laidą, skirtą prof. Leonido Donskio ir architekto Algimanto Kančo atminimui, pasižiūrės visi, kas pažinojo šiuos intelektualus ir tie, kuriems artima miesto kultūra. Ilgiems lapkričio vakarams jis siūlo ir daugiau idėjų laisvalaikiui.

Knyga: Algirdas Patackas „LITUA“

Knygos viršelis

„Tai knyga, kurioje sudėti straipsnių apie lietuvių kalbą rinkiniai. Aš anksčiau dažnai piktindavausi dėl to, kad kalbininkai dažnai mus reguliuoja, nurodinėja, kaip reikia rašyti, kaip sakyti, bet kai pradėjau skaityti šią knygą, daug kas paaiškėjo. Atsivėrė tokių dalykų, apie kuriuos net nepagalvodavau. Tarkim, ką reiškia žodis „akiratis“ arba kuo skiriasi sąvokos „būti“ ir „esėti“. Tą knygą tiesiog privalu perskaityti Algiui Ramanauskui ir kitiems jam prijaučiantiems. Kad jei ir nepereis į kalbininkų pusę, bent jau suprastų, už ką jie kovoja.“

Filmas: Yannas Arthus-Bertrandas „Žmogus“ („Human“)

„Pastaruoju metu man padarė įspūdį dokumentinis filmas „Žmogus“, rodytas „Kino pavasaryje“ – nežinau, kaip dabar būtų galima jį pamatyti. Spalvingas, gražus kūrinys apie žmogaus būtį, gyvenimą, prasmę – apie tai kalba skirtingos tautos ir skirtingi žmonės. Matai jų ritualus, buitį, kasdienybę nuo pat gimimo iki senatvės. Labai gražus ir įkvepiantis filmas, rekomenduočiau visiems, kam reikia inspiracijų.“

Renginys: Etikos ir kultūros pomėgių klubas (lektorius Aleksandras Žarskus, Vilniaus Mokytojų namai)

„Kiekvieną šeštadienį Mokytojų namuose Aleksandras Žarskus nemokamai skaito paskaitas, susijusias su senovės lietuvių mąstymu, tikėjimu ir kalba. Labai rekomenduoju. Savo 17-metį vaiką nusiunčiau, grįžo patenkintas, sako: „Nerealu!“. Man atrodo, A.Žarskus – vienas tų žmonių, kuriuos, kai jie jau pasitraukia, imam labai garbinti ir dievinti. O kai jie yra šalia mūsų, niekam neįdomūs. Todėl tos paskaitos – unikali galimybė jo pasiklausyti.“