Savaitgalio planas: muziejai, kuriuos verta aplankyti su šeima

Šeima muziejuje  / Shutterstock nuotr.
Šeima muziejuje / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-03-10 13:00
AA

Kai baigiasi darbo savaitė, visi pradeda mąstyti apie savaitgalio pramogas. Mes jau turime jums planą! Su visa šeima apsilankykite kokiame nors muziejuje – jų Lietuvoje apstu. Tai ir pramoga, ir nauda.

Žaislų muziejus Vilniuje kviečia pažinti istoriją

Kas labiau vaikams gali patikti nei žaislai? Vilniuje įsikūrusiame muziejuje galima pamatyti ištisą seniausių žaislų ekspoziciją: XIV–XV a. odinių kamuoliukų, XVIII a. kareivėlių, XX. a. pab. medinių mašinėlių, lėlių, medinių supamųjų arklių ir pan. Galbūt ir jūs namie turite itin senų žaislų, kurį norėtumėte palyginti su esančiaisiais muziejuje? Be viso to, vaikams sukurta speciali edukacinė programa, kurios metu žaidžiama, be to, ji pritaikyta įvairaus amžiaus kategorijoms. Vaikams tai puiki galimybė susipažinti su įvairiais pasaulio ir skirtingų amžių žaislais, o suaugusieji turės progą sužinoti daug naudingos informacijos.

Iliuzijų muziejus, esantis Vilniuje, patiks ne tik vaikams, bet ir tėveliams. Šiame muziejuje jūs turėsite progą susidurti su realybės keliamomis išdaigomis.

Iliuzijų muziejus nukels į nepažintas erdves

Nusibodo nuobodūs šeštadieniai? Praskaidrinkite juos! Ruoškitės į Iliuzijų muziejų, esantį Vilniuje, kuris patiks ne tik vaikams, bet ir tėveliams. Šiame muziejuje jūs turėsite progą susidurti ne tik su virtualios, bet ir su tikros realybės keliamomis išdaigomis. Muziejus rengia įvairius renginius, tačiau užsukus ir paprastą dieną, galima apžiūrėti labai įdomią ir priverčiančią mąstyti ekspoziciją: gyvas nuotraukas, paveikslus. Išėję iš muziejaus, pasaulį matysite kitaip nei iki šiol.

Lietuvos jūrų muziejus suteiks neišdildomų įspūdžių

Vaikai itin mėgsta gyvūnus, o delfinai – tiesiog nuostabūs. Tad, jei planuojate kelionę į Klaipėdą, nepraleiskite progos užsukti ir į Jūrų muziejų. Jame galima ne tik pasižiūrėti delfinariume atliekamus delfinų triukus, bet ir įvairias ekspozicijas (užeiti į pajūrio žvejo sodybą, apžiūrėti žvejybos laivų aikštelę, sužinoti laivų istorijos įdomybių), užsisakyti edukacinę programą. Kai pramogos suderintos su edukacinėmis programomis, laikas skriete praskrieja.

shutterstockDelfinai

Jei mylite gamtą

Įdomu tai, kad Tado Ivanausko zoologijos muziejus, esantis Kaune, yra vienas seniausių Lietuvoje. O jame išties yra ką pamatyti. Kol apeisite vabzdžių, paukščių, žuvų, roplių žinduolių ir kitas sales, praeis nemažai laiko. O jeigu jūsų mažyliai ir visa šeima – tikri tyrinėtojai, užtrukti galite ir ilgiau, nes siūlomos edukacinės programos taip ir skatina pažinti gamtą. Galima rinktis iš pačių įvairiausių: nuo gyvosios iki negyvosios gamtos.

Apie kosmosą iš arti

Vaikai domisi kosmosu, žiūri su tuo susijusius filmus ir skaito knygas? Puiku, nusiveskite juos į Lietuvos etnokosmologijos muziejų, įsikūrusį Molėtų rajone. Muziejus suteikia galimybę stebėti saulę, siūlo edukacines programas muziejaus viduje ir įvairias naktines programas, yra galimybė pakilti į apžvalgos aikštelę. Jei norite žvelgti į dangų per teleskopą, reikia giedro dangaus, tačiau muziejus siūlo ir kitas pramogas, kurios ne ką mažiau įdomios. Bet norėdami užsiregistruoti, nepamirškite to padaryti iki darbo savaitės galo.

shutterstockDelfinai

Šokolado muziejus smaližiams

Šiauliuose įsikūręs Šokolado muziejus negali atsiginti smaližių. Kas vaikams gali būti skaniau už saldėsius? Jei keliausite su šeima į šį muziejų, sužinosite, iš ko gaminamas šokoladas, kada jis atsirado pasaulyje ir Lietuvoje. Jums papasakos, koks šokoladas buvo actekų, majų, be to, galite išvysti ir labai senų šokolado gaminimo rakandų. O smagiausia, kad yra išskirtinė galimybė patiems pamėginti gaminti šokoladą. Vaikams tai patiks! Tėveliams taip pat.

shutterstockDelfinai