Ar kada susimąstėte, kiek daug įvairių popierėlių, plastmasinių buteliukų ir kitų visiškai nereikalingų niekniekių išmetate į šiukšlių dėžę? Sakysite, žinoma, ne, juk tai tik šiukšlės!
Vis dėlto dizainerei Kristen Alyce (28 m.) būtent jos – šiukšlės – ir yra pagrindinis kūrybos elementas. Savo įmonę „Garbage Gone Glam“ įkūrusi moteris modeliuoja stebėtino grožio sukneles iš popierinių ir plastmasinių atliekų, rašo „The Dailymail“.
Savo padalinius Niujorke, Palm Biče ir Floridoje turinčios įmonės atstovai tikina, kad kiekviename mieste apstu merginų, norinčių pasipuošti gamtai draugiškais drabužiais.
Drabužius kol kas tik internetu parduodančios įmonės įkūrėja Kristen Alyce pasakojo, kad mada iš šiukšlių ją sudomino dar besimokant koledže. Tuomet mergina susimąstė, kiek daug įvairių popierių ji išmeta į šiukšlių dėžę, ir sugalvojo iš jų sukurti ką nors originalaus.
Taip pat skaitykite: Ilga suknelė: elegancija iki pirštų galiukų
„Būdama studentė ir gyvendama dar su trimis merginomis pastebėjau, kaip neįtikėtinai greitai prisipildo mūsų šiukšlių dėžė. Galiausiai nusprendžiau rinkti įvairius žurnalus, maišelius, kartonines dėžes ir dėžutes bei kitus popierėlius, o iš jų kurti sukneles“, – apie savo verslo pradžią pasakoja K. Alyce.
Nors iš pradžių suknelių iš antrinių žaliavų kūryba merginai tebuvo tik smagus užsiėmimas, netrukus ši idėja sulaukė netikėto populiarumo.
„Pirmąją suknelę iš maišelių ir susuktų žurnalų sukūriau tik kaip bandymą išmėginti savo kūrybingumą. Žmonių reakcija mane įkvėpė, tad netrukus atradusi laisvo laiko nuo savo, kaip dizainerių pagalbininkės, darbų bei kaip žiūrovė, sudalyvavusi keletoje drabužių pristatymų, sukūriau dar dvylika tokio tipo suknelių“, – prisimena K. Alyce.
Dar būdama studentė Kristen dirbo Niujorko aukštosios mados savaitės renginiuose, ten mergina ir suprato, kokią įtaką žmonėms daro mada.
Taip pat skaitykite: 10 patikrintų būdų atrodyti jauniau
„Žmonės eina iš proto dėl įvairių stilių, spalvų, naujų įvaizdžių, dailių suknelių, gražių žmonių ir įstabių dizainų. Dirbdama Niujorko aukštosios mados savaitės užkulisiuose, aš supratau, kad tikrai galėčiau sukurti šį tą įdomaus tuo pačiu bent maža dalimi prisidėdama prie mūsų planetos tausojimo“, – pasakoja dizainerė.
Šiuo metu Kristen Alyce įkurta įmonė „Garbage Gone Glam“ sulaukia gausybės klientų, norinčių pasipuošti inovatyviais moters drabužiais. Tiesa, drabužius kol kas galima įsigyti tik internetu, o jų kaina išties nemenkai paplonins piniginę.
Internetinėje parduotuvėje parduodamų vienetinių suknelių kainos prasideda nuo 500 JAV dolerių, o brangiausios suknelės kaina siekia net ir 1,5 tūkst. JAV dolerių. Vis tik daugiausia kokteilines ir balines sukneles kurianti dizainerė tikina, kad klientų neatbaido net ir aukštos jos kurtų drabužių kainos, mat, anot jos, šiuos drabužius galima dėvėti daugiau nei vieną kartą.
Internetinėje drabužių iš antrinių žaliavų parduotuvėje taip pat yra ir vyrų kolekcija. Stipriosios lyties atstovai gali įsigyti įvairių kaklaraiščių, vienetinių kostiumų, švarkų, kelnių ir šortų.