Savo muzika kerinti Rūta MUR: kad eitų širdies keliu, teko sugriauti varžiusius nusistatymus ir barjerus

Rūta MUR – „Sapiens Music“ projekte / Pauliaus Butkaus nuotr.
Rūta MUR – „Sapiens Music“ projekte / Pauliaus Butkaus nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-07-15 11:25
AA

„Rūtą MUR išgirdau prieš metus. Labai gerai pamenu, kaip jos nuoširdus ir melancholiškas vokalas mane palietė. Rūtos muzika ir jos balsas yra vienas nuostabus derinys. Kviečiu pasitikti vidurvasarį su jos kūriniais ir nuostabia energija“, – sako režisierius Saulius Baradinskas, pristatantis naujausią savo ir „Sapiens Music“ komandos darbą su užburiančia atlikėja.

Sauliaus Baradinsko gyvos muzikos tęstinis projektas „Sapiens Music“, kuriame kiekvienas atlikejas atlieka gyvai savo muziką ir palieka po savęs žinutę, šį kartą pristato neilinį Rūtos MUR kūrinį. Kalbamės su Rūta apie jos darbus ir pasirinktą muzikinį kelią.

Lietuvos muzikos padangėje jūsų vardas pirmą kartą nuskambėjo 2016 metais. Papasakokite, kas per šiuos ketverius metus įvyko jūsų gyvenime?

Sakyčiau, jog vyko ir tebevyksta gana natūralus augimas. Sprogimo savo laiku nebuvo, bet jaučiu, jog tvirtai žengiu į priekį ir pritraukiu ištikimą, intelektualų ir brandų klausytoją. Daugėja pasirodymų ir mano muzika sklinda vis plačiau. Džiaugiuosi dėl to. 

Rūta MUR (22 nuotr.)
+16

Išgarsėti Lietuvoje lengva?

Mano atveju, daug kas priklauso nuo aplinkybių. Pakanka atsidurti tinkamoje vietoje, tinkamu laiku ir tarp tinkamų žmonių, kad viskas imtų klostysis sparčiau. Manau, jog viskas vyksta taip, kaip ir turi vykti. Neketinu nieko skubinti. Dabar tokiu ritmu, vėliau jis, galbūt, greitės, bet visada viską darysiu užtikrintai. 

Viename interviu esate sakiusi, kad be galo ilgitės 80-ųjų laikotarpio. Kuo tie metai tokie ypatingi?

Nesiilgiu to laiko, greičiau savo ilgesį sulieju su 80-ųjų stiliaus skambesiu. Tas laikmetis mane žavi savo estetika, naivumu ir kiču. Be to, tai vienintelė muzika, pagal kurią man norisi šokti. Tik šito, deja, paaiškinti negaliu. Tiesiog taip yra. 

Rūta MUR – „Sapiens Music“ projekte / Pauliaus Butkaus nuotr.

Kuo skiriasi Rūta scenoje ir Rūta namuose? 

Scenoje aš esu drąsesnė, jaučiuosi lyg šventėje, kuri suteikia mano širdžiai daug laimės. 

Tuo tarpu Namuose panyru į melancholiją, nostalgiją ir liūdnumą. Anksčiau bėgdavau nuo vienatvės, bet galiausiai supratau, kad tik būdama viena aš galiu kurti ir suprasti save. 

Rūta MUR – „Sapiens Music“ projekte / Pauliaus Butkaus nuotr.

Papasakokite, kas šiuo metu jūsų dienoje užima didžiausią laiko dalį?

Galvojimas, kuris, neretai, būna perdėtas. Tyla įsivyrauja miegant arba būnant prie jūros, gamtoje. Jos akivaizdoje mintys nublanksta, kai suvokiu, kad aš tokia nedidelė visko dalis. 

Klipo, kurį šiandien pristatote, režisierius Saulius Baradinskas minėjo, kad karantino laikotarpį išnaudojote aktyviam darbui. 

Šio klipo filmavimas netikėtai man virto asmeniniu virsmu. Ėjau į filmavimą atsidavusi ir su meile. Peržiūrinėjant su komanda ką tik nufilmuotą rezultatą, dar studijoje, mane apėmė toks stiprus graudulys. Jaučiau stiprų pasididžiavimą ir meilę sau. Jei tik žinotumėte, kiek barjerų ir nusistatymų galvoje teko sugriauti, kad pagaliau eičiau savo širdies keliu – muzika. 

Rūta MUR – „Sapiens Music“ projekte / Pauliaus Butkaus nuotr.

„Sapiens Music“ projekte kiekvienas muzikantas po savęs palieka žinutę, kokia jūsiškė?

Mano žinutė yra portugališkas žodis, skirtas jausmui apibūdinti: saudade. Jis reiškia ilgesį to, kas buvo arba ko niekada nebus. Pati dažnai išgyvenu šį jausmą ir perteikiu jį muzikoje. Žmonės sako, kad klausant, atrodo, jog nusikeli į būtus ir net nebūtus laikus. Tai tarsi tarpdimensinis jausmų portalas.