Savo patirtimi renkantis profesiją su moksleiviais dalijosi žinomi žmonės

Vidas Bareikis / Organizatorių nuotr.
Vidas Bareikis / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-06-08 14:22
AA

„Pasirink mėgstamą darbą ir tau gyvenime nė vienos dienos nereikės dirbti“, – dažnai kartojama Konfucijaus citata. Tačiau galvoti ir rinktis specialybę tenka dar mokykloje, kai kada net neturėjus galimybės realiai susipažinti su įvairiomis specialybėmis. Įgyvendindama socialinį–edukacinį projektą Kazlų Rūdoje įsikūrusi „IKEA Industry Lietuva“ pakvietė dešimtokus susipažinti su procesais, vykstančiais gamyklose, ir papasakojo, kokios komandos reikia, kad darbas vyktų sustyguotai ir sėkmingai.

Savo patirtimi dalijosi Kauno technologijos universiteto studentai, o taip pat Vidas Bareikis bei Raminta Vyšniauskaitė-Vasiliauskienė.

Renginio metu Kauno technologijos universiteto studentai moksleiviams pasakojo apie savo studijų programas, kaip nesuklysti renkantis profesiją, į ką reikėtų atkreipti dėmesį. Renginyje taip pat dalyvavo režisierius, aktorius, muzikantas ir kompozitorius Vidas Bareikis bei žinoma radijo laidų vedėja Raminta Vyšniauskaitė-Vasiliauskienė, kuri savo profesiniame kelyje pasukusi kita linkme tapo atsakinga už vienos didžiausių mobiliųjų žaidimų kompanijos renginius visame pasaulyje.

Didžiausios žvaigždžių paslaptys / www.zmones24.lt, žurnalas „Privatu!”

V. Bareikis teigė nuoširdžiai tikintis ateities kartų perspektyvomis. „Ateities kartos darys milžiniškus pokyčius, jie turi dirbti tik mylimus darbus, būti dar labiau tolerantiški. Aš noriu prisidėti prie tokių idėjų, nes tikiu ateities karta“, – pasakoja V. Bareikis.

Raminta Vyšniauskaitė / Organizatorių nuotr.

„Mylintys savo darbą kiekvieną dieną į jį eina su šypsena, nebereikia bijoti sekmadienių ir laukti penktadienių. Darbai atliekami daug lengviau ir sparčiau, degančiomis akimis. Gyvenimas per trumpas, jog žmonės dirbtų nemylimus darbus. Juk būtent darbo aplinkoje mes praleidžiame didžiąją dalį gyvenimo, dirbti tai, kas nekelia malonumo – beprasmiška“, – teigia R. Vyšniauskaitė-Vasiliauskienė.

Abiturientai
Didžiausios žvaigždžių paslaptys / www.zmones24.lt, žurnalas „Privatu!”

Ji pripažino, kad pažinti potencialius darbdavius, pamatyti galimą realią darbo vietą savo laiku galimybių neturėjo. Studijų stojimų sąraše pirmoje vietoje įrašė „Archyvistika“ tik dėl gražiai skambančio pavadinimo. R. Vyšniauskaitė-Vasiliauskienė pataria galimybėmis įmones pažinti iš arčiau naudotis visuomet, ypač kai nežinai, ką nori veikti ateityje.

Abiturientai / Organizatorių nuotr.
Didžiausios žvaigždžių paslaptys / www.zmones24.lt, žurnalas „Privatu!”

Ekskursijas vedę V. Bareikis ir R. Vyšniauskaitė-Vasiliauskienė pasakojo, kad moksleiviai buvo itin aktyvūs dalyviai, uždavė daug specifinių klausimų apie technologijas, procesus. Viena mokinė prašė patarimo, nes negali apsispręsti: rinktis inžineriją ar meną. Abejose srityse jai sekasi labai gerai ir abi patinka.