Seimo narė Morgana Danielė susilaukė pirmagimio: paviešino nuotrauką

Morgana Danielė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Seimo narė Morgana Danielė (34) išgyvena itin džiugias akimirkas. Politikė susilaukė pirmagimio.

Žinia apie gimusį kūdikį M.Danielė pasidalijo socialiniuose tinkluose.

Mes jau! O jūs? Ar jau pasirašėte už Laisvės komandų galimybę dalyvauti savivaldos rinkimuose Kaune, Klaipėdoje,...

Posted by Morgana Daniele on Monday, January 16, 2023

Primename, kad Morgana Danielė žinia apie savo nėštumą pasidalijo rugsėjo viduryje socialiniuose tinkluose, įkeldama nuotrauką, kurioje matomas padidėjęs pilvukas.

Morgana Danielė, Ieva Pakarklytė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Seimo narė taip pat iškėlė rimtą problemą, su kuria susiduria besilaukiančios moterys.

„Per 5 nėštumo mėnesius – nei vieno klausimo apie psichikos būklę ir savijautą. Manęs pasiteirauta dėl širdies ir kraujagyslių patologijos, persirgimo tuberkulioze ar diabeto, tačiau psichikos sveikatos punktai Nėščiosios kortelėje neegzistuoja.

Tiesa, yra skyrelis „kitos“ (ligos, ar patologijos), tačiau savanoriškai pasakoti apie depresijoje praleistus pirmuosius 25 gyvenimo metus nepuoliau. Jau pirmosios konsultacijos metu pagalvojau, kad kažkas su šita sveikatos paslauga ne taip“, – anksčiau rašė M.Danielė ir papildė, kad apie psichikos savijautą nepaklausė ir jos draugių.

Toliau ji dėstė, kad nėščiosios kortelėje fiksuojama ligos istorija, tačiau psichikos sveikatos istorijos punktų ten nėra.

„Nėščiosios priežiūros aprašas BAIGIASI GIMDYMU. Toliau sveriamas, vakcinuojamas ir stebimas tik vaikas. Šeimos gydytojo komandos slaugytoja gali moterį pakonsultuoti dėl maitinimo.

Taigi, motinystės priežiūroje visą šį laiką žiojėjo MILŽINIŠKA psichikos sveikatos spraga. Šalyje, kur psichikos sveikata yra itin didelė ir skaudi problema. O dabar – jau ir ištikusi tragedija. Tačiau kiek jų buvo nematomų?

Kai kalbame apie psichikos sveikatą, nebereiktų laukti nėščios Seimo narės akies psichikos paslaugų spragoms pastebėti, nebereiktų laukti rezonansinių tragedijų ir bylų, ar rodiklių krizės, kad veiktume“, – prieš kurį laiką rašė dabar mama tapusi Seimo narė.

Laukdamasi pirmagimio paskutines savaites, Morgana Danielė portalui lrytas.lt patikino, kad nėštumas ir gimdymas darbui nesutrukdys.

„Juokauju, kad tai yra labai planinis, kadencinis vaikas, nes gimdymas yra numatytas būtent tada, kai baigiasi Seimo sesija, o nėštumo ir gimdymo atostogos pasibaigs, kai prasidės pavasario sesija“, – sakė ji.

Skaitykite daugiau