Sekmadienį Vilnių sudrebino britų roko žvaigždžių „Royal Blood“ pasirodymas
Roko sunkiasvoriai iš Braitono „Royal Blood“ sekmadienio vakarą sudrebino Vilniaus universiteto botanikos sodą ir įsirašė sostinę į savo įspūdingą biografiją. Pamatyti, pasak kritikų, vienos geriausiai gyvai grojančių roko grupių pasaulyje, progos nepraleido minia šio žanro gerbėjų.
Abu jie susitiko dar paauglystėje, kai eksperimentavo su garsais įvairiose grupėse. Tačiau „Royal Blood“ istorija prasidėjo 2011-aisiais ir vystėsi žaibo greičiu. Frontmenas Mike‘as Kerras grįžo iš Australijos, ritmo mašina Benas Thatcheris pasiėmė jį iš oro uosto, mašinoje parodė savo demo įrašus ir tą pačią savaitę jie jau grojo bare. Po poros metų „Glastonbury“ festivalyje „Arctic Monkeys“ būgnininkas pasirodė dėvėdamas dueto marškinėlius. Tą pačią žiemą „Royal Blood“ išleido pirmąjį singlą ir buvo nominuoti BBC apdovanojimui.
Šiuolaikinio roko išsaugotojai – taip juos vadina gerbėjai. Jie pasiėmė dueto idėją iš „The White Stripes“, skambesį iš „Queens of the Stone Age“ ir užkariavo Jungtinę Karalystę. Vėliau ir visą pasaulį. Paleidę singlą „Figure It Out“ į soundcloudą, jie nesulaukė jokio dėmesio. „Mes žlugę, niekas nebeklauso roko“, – tada sakė vokalistas. Tačiau reikėjo palaukti vos porą mėnesių.
Po pirmojo savo albumo britai pagerino daug rekordų, susirado žymių draugų, apšildė „Foo Fighters“, ir tiek koncertavo, kad atsidūrė ligoninėje. Tikras rokenrolas ne tik scenoje, bet ir už jos ribų. Jie turi rimtų draugų ir vakarėliuose sutikdavo Jimmy Page‘ą, Larsą Ulrichą, Dave Grohlą ir kitas roko superžvaigždes.
Pirmasis albumas nušluostė „The Strokes“ ir „Kasabian“ nosis. Juos apdovanojo „NME“, „Brit Awards“ ir „Kerrang!“. Sustoti nebuvo kada, tačiau 2015-aisiais „Royal Blood“ suprato – reikia įkvėpti šviežio oro. M. Kerr sudaužė savo bosinę gitarą ne iš malonumo ar adrenalino, o iš pykčio. Grupė nebegalėjo groti tų pačių dešimties dainų šimtuose miestų.
Be galo triukšmingas duetas kaip nekeista įkvėpimo sėmėsi iš tokių legendų kaip „Nirvana“, „Queens Of The Stone Age“ ar jau minėtų „Foo Fighters“. M. Kerras yra sakęs, kad „Royal Blood“ skambesys nebūtų toks, kokį visi jį žino dabar, jei ne Dave Grohlo įtaka.
Kritikai juos vadina viena geriausių gyvai grojančių roko grupių pasaulyje. Tokie titulai bet kam nedalijami. Jie įkūnija negailestingą rokenrolo prigimtį, kur dominuoja kabinančios melodijos, prakaitas ant scenos ir laisvės troškulys. Nuo jų tikrai teka elektros srovė.
Nežinia, ar jie turi karališko kraujo, bet „Royal Blood“ laimina tokie roko kilmingieji kaip „Foo Fighters“, „The Killers“ ir „Muse“. Geri draugai su „Arctic Monkeys“, bet pikčiau auklėti. Labai stiprūs gyvuose pasirodymuose. Dviejų žmonių energijos pakanka net ir didžiausiems stadionams.
„Grojame dviese, kad su niekuo nereiktų dalintis šlove“, – juokauja.
„Royal Blood“ pasirodymą apšildė alternatyvaus roko grupė „Demob Happy“.