Sėkmė ir finansai: astrologo Arjuno Chakraborty požiūris

Arjunas Chakraborty / Vedų kultūros centro nuotr.
Šaltinis: „Laimė“
AA

Nereikia būti aiškiaregiu, kad suprastum, jog ir 2018-aisiais Lietuvos gyventojams kils su finansais susijusių klausimų ir problemų. Bet ką daryti, kad pinigų, teikiančių laisvę gyventi, kaip nori, nestigtų? Ir kaip elgtis, jei pastangos praturtėti neatneša trokštamų rezultatų? Mūsų šalį pamėgęs ir dažnai Vedų kultūros centre viešintis astrologas Arjunas Chakraborty turi vedišką požiūrį į pinigus.

Pastaruoju metu Lietuvą palieka daug čia gimusių ir augusių žmonių – jie važiuoja svetur ieškoti geresnio gyvenimo. Kiekvienas emigrantas, aišku, norėtų žinoti, seksis jam užsieniuose ar ne. Galite žmogui tai pasakyti?

Aš tikiu, kad astrologija – nuostabus įrankis, kurį Dievas davė žmonėms, kad jie sužinotų apie savo galimybes, pamatytų savo gerus ir blogus bruožus. Horoskope yra ženklų, rodančių, ar gali žmogus būti turtingas gimtojoje šalyje, kurios kryptys, jeigu nutartų išvažiuoti, jam būtų sėkmingos, o kurių nereikėtų rinktis. Visai nebūtinai turtingesnėje už Lietuvą šalyje jūsų gyvenimas bus saldesnis! Iš kitos pusės, jei matau, kad britui palankiau gyventi ne Didžiojoje Britanijoje, sakau jam: „Tau verta kurti gyvenimą kitur.“

Man atrodo, kad dalis lietuvių išvažiuoja neįvertinę visų už ir prieš. Kartais pakanka persikelti į kitą namą, kad pasikeistų likimas. Indijoje žmonės tiki, kad vieta, kurioje yra biuras, labai veikia verslą. Aš, kaip astrologas, galiu pasakyti: jei planetų, susijusių su finansais, padėtis horoskope gera ir žada sėkmę, įsikūręs netinkamoje vietoje žmogus gali sumenkinti jų galias.

Pradėjome kalbą apie finansus, todėl iš pat pradžių noriu akcentuoti, kaip svarbu kiekvienam iš mūsų turėti omeny ne vien pinigus. Vedose (sanskrito kalba tai reiškia „žinias“, „žinojimą“, red. past.) labai reikšmingos dvi sąvokos, dvi gyvenimo prasmės ir tikslo koncepcijos: Artha („gerovė“, „tikslas“) ir Kama („malonumas“, „aistra“). Artha – tai, į ką vertėtų orientuotis. Ši koncepcija apima viską, kas reikalinga, kad išlaikytum save, šeimą ir padėtum kitiems, nes tas, kuris sugeba gerai uždirbti, turi pareigą ne tik šeimai, bet ir visuomenei.

Labai svarbu išmokti neprisirišti prie pinigų, gyventi taip, kad egzistuotų pusiausvyra tarp to, ką uždirbi ir ką atiduodi.

Labai svarbu išmokti neprisirišti prie pinigų, gyventi taip, kad egzistuotų pusiausvyra tarp to, ką uždirbi ir ką atiduodi. Kai prisirišimo prie materialių dalykų nepavyksta išvengti, žmogus lengvai tampa išorinių ir vidinių priešų: godumo, pavydo, pykčio ir pan., taikiniu. Jiems veikiant lengva nejučia prarasti laimę, sugriauti asmeninius ir socialinius ryšius. Žmogų, kuris turi daug pinigų, tačiau kitos jo gyvenimo sritys merdi, pavadinčiau nevykėliu.

Jūs griežtas... Kas padeda žmonėms tapti turtingiems ir lydimiems sėkmės?

Pabendravęs su šimtais žmonių galiu pasakyti, kad tapti turtingiems ir lydimiems sėkmės padeda darbas, gera karma ir pasitenkinimas tuo, ką darai. Esu sutikęs moterų ir vyrų, kurie, nors turėjo galybę pinigų, jautėsi išsekę ir pasakojo man, kad ilgus metus plušo tam tikroje srityje, tačiau niekada nejautė pasitenkinimo. Kaip pasirinkti profesiją, veiklą, kurios jį užtikrintų? Pirma, žmogus turėtų atsižvelgti į įgimtus gebėjimus. Antra, patartina sekti, kur pučia „ekonominiai vėjai“ tavo šalyje arba toje, į kurią norėtum persikelti. Trečia, kiekvieno žmogaus horoskopas parodys bent du tris sėkmingo profesinio pasirinkimo variantus. Jis taip pat parodys ir tikėtinus pinigų atitekėjimo kanalus. Kai kuriems žmonėms lemta tapti turtingiems per verslą, kai kuriems skirta susikurti finansinę gerovę mokant ir konsultuojant kitus, yra ir tokių, kurių horoskopai rodo šansą pelningai investuoti į akcijas, nekilnojamąjį turtą, sulaukti didelio palikimo ir t. t.

O jei žmogus jūsų klausia: „Aš – finansinėje duobėje. Ką man daryti?“

Papasakosiu apie savo dėdės, išmokiusio mane astrologijos paslapčių, klientą. Kai aš su tuo vyru susipažinau, jam grėsė bankrotas. Mano mokytojas, išanalizavęs verslininko horoskopą, pamatė aiškių ženklų, kad jam reikėtų dirbti statybų sektoriuje (žmogus, apie kurį kalbu, prekiavo tam tikros rūšies įranga, nesusijusia su statybomis) ir kad po šešių mėnesių prasidės jo sėkmės periodas. Paklausęs dėdės patarimo bankrutuojantis verslininkas ėmėsi statybų verslo. Per porą metų jo finansiniai reikalai pasitaisė, o per kelerius kitus jis įspūdingai praturtėjo.

Galiu atskleisti savo apibendrinimą, paremtą turtingų žmonių horoskopų analize. Pirma, jie – perfekcionistai. Antra, dirba labai sunkiai. Trečia, nelengva įgyti jų pasitikėjimą. Dėl visko, ką išvardijau, jie dažnai nėra mėgstami partnerių ir pavaldinių, tačiau privalo būti lankstūs, diplomatiški, palaikyti gerus santykius su įtakingais žmonėmis, mokėti rasti bendrą kalbą su skirtingų socialinių sluoksnių atstovais. Beje, bendraudamas su savo klientais ir nuolat girdėdamas klausimų apie finansus susidariau įspūdį, kad išlaikyti didelius pinigus dar sunkiau, nei jų uždirbti. O štai kas svarbiausia, jei nori pasiekti ir išlaikyti sėkmę: Dievo parama. Šios tiesos neįmanoma nuneigti! Todėl nepamirškite dėkoti Dievui už tai, ką turite. Jis – vienintelė jėga, galinti pakeisti jūsų karmą.

Ar tiesa, kad Indijoje populiarios priemonės, kurių paskirtis – mėginti sušvelninti blogą karmą?

Taip. Ir aš pats griebiausi jų, kai mano piniginiai reikalai labai pašlijo. Matote, viena planeta, Rahu, linkusi man kelti finansinių problemų. Pagal vedų astrologiją, kiekviena planeta, jos padėtis horoskope, aspektai su kitais jo komponentais turi tam tikrą karminę įtaką žmogui. Rahu gali padaryti jį labai stipriu lyderiu, lydimu finansinės sėkmės, gali padėti jam laimėti loterijoje, lošiant pokerį ir panašiai, bet gali ir gerokai apkartinti gyvenimą. Karmą gerinančių priemonių specialistas pasiūlė man keistą būdą paveikti Rahu, bet jis padėjo. Aš turėjau apsirūpinti tam tikru kiekiu žemės, kuria vaikščioja drambliai. Privalėjau 27 dienas iš eilės berti jos saują į Gangą. Kai tai įvykdžiau, mano finansinė padėtis per du tris mėnesius pasikeitė iš esmės. Tai neišgelbėjo manęs nuo Rahu poveikio – jį jausiu visą gyvenimą, tačiau bent jau pusantrų metų džiaugiausi pasitaisiusiais finansais. Dramblių sumindžiota žemė simbolizavo Rahu, kurios neigiamą energiją sugėrė, nuplovė Gangos tėkmė.

Negatyvi Saulės pozicija horoskope – irgi kliūtis tapti turtingam. Norint sumažinti blogą Saulės įtaką ir pagerinti karmą, reikia teikti labdarą ar daryti kitokius gerus darbus. Patariu tokiems žmonėms sekmadieniais, Saulės dienomis, gyventi kuo švariau: nevalgyti mėsos, lankyti bažnyčią ar kitas dvasingas vietas, kalbėti mantras. Labai tinka pinigų aukojimas neregių organizacijoms. Saulė susijusi su vyriškąja energija, todėl gerinant karmą svarbu sekmadieniais ypač pagarbiai elgtis su vyresniais vyrais – tėvu, dėde. Astrologiniu požiūriu planeta gali būti ne tik pikta, bet ir silpna. Saulę simbolizuoja rubinas – jį nešiojantys žmonės sustiprina savo Saulę. Rubinas kainuoja nepigiai, bet apsilankyti bažnyčioje ar kalbėti mantrą juk gali ir nepasiturintis?

Jei finansinei sėkmei trukdo Marsas, jo negatyvią energiją padeda sumažinti mėsos, žuvų, kiaušinių, alkoholio nevartojimas, neatlygintina kraujo donorystė, pinigų aukojimas nukentėjusiems kare antradieniais (tai – Marso dienos), taip pat rausvasis koralas. Jei Rahu horoskope pikta, derėtų paremti organizacijas, kurios rūpinasi alkoholikais ir įstatymams nusikaltusiais žmonėmis, vengti alkoholio ir tabako, nebendradarbiauti su žmonėmis, stipriai priklausomais nuo šių žalingų įpročių. Kaip jau sakiau, mano horoskope Rahu būtent tokia ir todėl aš negeriu alkoholio, nerūkau (tiesą sakant, nė karto nesu to daręs), vengiu rizikingų, agresyvių situacijų – taip saugausi, neprovokuoju Rahu ir likimo.

Esate įsitikinęs, kad jei ne ta dramblių žemė, jūsų finansinė padėtis taip ir nebūtų pasitaisiusi?

Kartais padėtis savaime pasikeičia, bet tai užtrunka. Specialios priemonės procesą pagreitina, bet, žinoma, nereikia tikėtis pokyčio per naktį. Turiu nemažai pavyzdžių, kad jos išties žmonėms padėjo, kai kuriems netgi labai greitai. Bet pastarieji ritualus atliko itin nuoširdžiai tikėdami tuo, ką daro.

Klausantis jūsų peršasi išvada, jog išsinagrinėti savo horoskopą verta dėl to, kad žinotum: yra iš anksto nulemtų dalykų – su tuo geriau susitaikyti ir gyventi džiaugiantis tuo, ką turi.

Horoskopas rodo ir tam tikrus sunkumus, kuriais bus paženklintas gyvenimas dėl jau minėtos planetų įtakos, ir būdus, kaip tas problemas sumažinti. Kai kurie žmonės neturi savo horoskopuose nuorodų, kad bus pinigingi, bet yra užuominų, kad jiems seksis su nekilnojamuoju turtu. Jei toks žmogus, užuot tuščiai mėginęs užsidirbti iš investicijų į akcijas ar verslo, pigiai nusipirks žemės – tegu ir nedidelį sklypą, tikėtina, kad ateityje ji stipriai pabrangs ir duos pelno.

Sutuoktinio planetos irgi svarbios, nes ir jos gali veikti žmogaus likimą.

Beje, sutuoktinio planetos irgi svarbios, nes ir jos gali veikti žmogaus likimą. Pavyzdžiui, pagal horoskopą matau, kad vyro gyvenime prasidėjo blogas periodas, tačiau jo žmona, priešingai, išgyvena gerą laikotarpį. Tai – palankus ženklas, nes jos planetos gali sušvelninti prastą vyro padėtį, ypač jei problemos finansinės, o jos vardas figūruoja versle. Mano horoskope yra nuorodų, kad nemoku racionaliai tvarkyti pinigų. Tačiau mano mama ir žmona turi gerų gebėjimo pinigus saugoti, taupyti nuorodų. Todėl aš savo uždirbtus pinigus stengiuosi saugoti jų vardu, jų banko sąskaitose. Nesu turtingas žmogus, bet nejaučiu dėl to nepasitenkinimo ir esu labai dėkingas Dievui už tai, kad turiu nuostabią šeimą.

Sakėte, kad karma, arba visatos dėsnis „Ką pasėsi, tą ir pjausi“, daro didelę įtaką materialinei gerovei. Nelabai ja tikintys, matyt, paprieštarautų, kad finansinę sėkmę lemia daug įvairių komponentų, tarp jų ir paties žmogaus gebėjimas blaiviai, racionaliai mąstyti, neskubėti, analizuoti...

Žinoma, išankstinė analizė labai svarbu. Kokiame versle, su kokiu produktu turėčiau darbuotis? Geriau vienam ar su partneriu? Jei su partneriu – ar jis gali būti mano šeimos narys, o gal geriau svetimas žmogus? Ar vertėtų perimti tėvų verslą, o gal kurti savo? Šie ir kiti klausimai bei atsakymai į juos nepaprastai svarbūs verslo sėkmei, todėl Indijoje žmonės, apsisprendę jo imtis, tariasi su astrologais. Bet yra ir sveiko proto taisyklės, kurios tinka visiems. Jas prieš 2500 metų suformulavo iškilus Indijos filosofas, ekonomistas, imperatoriškosios šeimos patarėjas Chanakya.

Chanakyos sveiko proto taisyklės šiandien tokios pat aktualios:

  1. Nepainiokite verslo ir emocijų.
  2. Nerodykite savo silpnybių, neatskleiskite paslapčių net artimiausiems draugams (jūs nežinote, ar rytoj jie netaps jūsų konkurentais).
  3. Būkite kaip nenuodinga gyvatė, kuri negali pakenkti, bet baimę kelia, t. y. privalote apsimesti esąs stiprus, jei toks nesate.
  4. Nepriimkite su verslu susijusių sprendimų nepasitaręs su išmanančiais žmonėmis, neturėdamas plano.

Mano baigiamieji patarimai tokie: nesivaikykite pinigų nutrūktgalviškai, turėkite šviesią, švarią sąmonę, gyvenkite taip, kad žmonės jus gerbtų, dėkite pastangų savo šeimyninei laimei sukurti. Tai svarbiausia, o ne pinigai.

Skaitykite daugiau